مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، دوره آموزش وردپرس از مبتدی تا پیشرفته را برای علاقمندان برگزار می کند. اساتید بنام وردپرس کشور مدرسین دوره های آموزشی وردپرس می باشند. علاقمندان برای حضور در این دوره می توانند همین حالا و از طریق لینک ثبت نام اقدام فرمایند.

برای شرکت در دوره های آموزش طراحی وب با وردپرس همین حالا از طریق لینک بالا اقدام فرمایید.

کاربرانی که پا به عرصه طراحی سایت می گذارند با سیستم های مدیریت محتوا آشنا می شوند. در این میان وردپرس با محبوبیت بسیار بالا توانسته میزبان سایت های بسیاری باشد. احتمالا در کامنت های سایت های مختلف دیده باشید که گاها با موضوعاتی مواجه می شوید از قبیل اینکه آیا با وردپرس می توان یک سایت با موضوعات (فروشگاهی، خبری، شرکتی، موزیک و…) راه اندازی کرد؟ عموم کاربران که به تازگی قصد دارند تا وارد دنیای بزرگ وردپرس شوند همواره چنین سوالاتی را از دیگران می پرسند تا بتوانند یک سیستم مدیریت محتوای مناسب برای سایت خود انتخاب کنند.

به زبان ساده به معرفی وردپرس می بپردازیم، وردپرس عبارت است از یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به راه اندازی انواع گوناگونی از وبسایت و وبلاگ بپردازید. با اطمینان بر اساس تجربیات اساتید مجتمع فنی تهران و نمونه های مشاهده شده به جرأت می توان این اطمینان را به شما داد که به دلیل انعطاف بالایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارد با استفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به راه اندازی هر نوع وبسایت با وردپرس کنید.

اما به شکلی تخصصی تر می توان وردپرس را این گونه تشریح کرد، وردپرس عبارت است از یک سایت ساز متن باز و رایگان تحت وب که در دسته CMSها (Content Management System) قرار دارد. همانطور که اشاره شد وردپرس به صورت رایگان و متن باز می باشد که می توان آن را جزء دسته نرم افزارهای دنیای آزاد  قرار داد.  به معنی این است که اگر دستی در برنامه نویسی و کدنویسی داشته باشید قادر خواهید بود تا هر نوع شخصی سازی بر روی وردپرس انجام داده و سایت دلخواه خود را با استفاده از آن  طراحی و پیاده سازی کنید.

آموزش وردپرس از مبتدی تا پیشرفته

دوره آموزش وردپرس در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با تکیه بر اساتید بنام خود و بکارگیری امکانات ویژه، دوره های آموزشی متعددی را برگزار می کند. وردپرس نیست یکی از دوره های پرمخاطب این نمایندگی مجتمع فنی تهران می باشد. به همین دلیل دوره های آموزش وردپرس همواره جزء دوره هایی است که مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برنامه ای برای تشکیل آن ها دارد.

یکی از مزایای حضور در دوره آموزش وردپرس در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای هنرجویان، اخذ مدرک معتبر و بین المللی می باشد. همچنین سطح کیفی این دوره ها قطعاً بالا خواهد بود، پس یکی از پیش نیاز های شرکت در این دوره های آموزشی داشتن پشتکار و تلاش فراوان برای یادگیری است.

سرفصل دوره های آموزش وردپرس

مرور تاریخچه

نحوه خرید و ثبت دامنه

ویژگی های وردپرس

نحوه نصب اسکریپت

  • مدیریت محتوا با استفاده از وردپرس

بایگانی محتوا

نام گذاری و ایجاد دسته

چک کردن لینک ها با سرور

  • انتخاب ابزارهای مناسب

انتخاب ویرایشگر متن

سازگاری متقابل مرورگر

تنظیم ftp

انتقال پرونده ها

مجوزهای پرونده

  • قالب های تصویر، فونت ها و رنگ ها

انواع قالب های تصویر و فونت ها

مقایسه قالب های تصویر

بهینه سازی تصویر

ایجاد رنگ با استفاده از کدها

فونت برای ایجاد طراحی گرافیک

  • طراحی سایت وردپرس

انتخاب سایت

گزینه های نمایش محتوا

  • طرح بندی پیش فرض وردپرس، مضامین و قالب ها

سفارشی کردن تصویر هدر

پیمایش سفارشی

افزودن ابزارک به نوار کناری یا فوتر

استفاده از PHP

مدیریت پایگاه داده

پرونده های قالب

برچسب ها و پارامترها

  • اطلاعات بیشتر در مورد ابزارک ها و برچسب های الگو

برچسب های قالب مشترک

تقویم

لیست صفحات

انواع محتوا

افزودن ویجت به پرونده های قالب

  • استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا

ایجاد صفحه اول

ایجاد یک صفحه استاتیک به عنوان صفحه اول خود

ایجاد وبلاگ مانند یک وب سایت

ایجاد صفحات وبلاگ خالی

ایجاد قالب برای یک صفحه سفارشی

سبک های سفارشی برای دسته و برچسب

نوشته ها

  • استفاده از افزونه های وردپرس

نصب افزونه از طریق داشبورد

پیدا کردن پلاگین ها

نصب و فعال سازی افزونه ها

افزونه های تجارت الکرونیکی

گالری عکس و پرتفوی

آیا از اهمیت سئو سایت با خبر هستید؟!