سئو سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید، حتما این مطلب را تا پایان مطالعه کنید. این روزها اکثر شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ دارای یک وب سایت می باشند که برای ارائه خدمات به کاربران و مشتریان طراحی شده است. وب سایت ها کمک بسیار زیادی به گسترش کسب و کار می کند و باعث می شود تا شما در جهان مطرح شوید اما فقط تاسیس یک وب سایت کافی نمی باشد.

وب سایت های تازه تاسیس در نتایج گوگل و در صفحات برتر آن نمایش داده نمی شود و برای این که بتوانید سایت خود را به دیگران معرفی کنید، باید آن را بهینه سازی کنید. سئو یا بهینه سازی سایت به عملیاتی گفته می شود که باعث رشد و ارتقا سایت می شود و همین موضوع باعث می شود تا سایت در صفحات و لینک های برتر گوگل نمایش داده شود. اما سئو سایت باید به صورت اصولی و در مدت زمان معینی انجام شود و بهینه سازی سایت در در عرض چند روز امکان پذیر نمی باشد.

گوگل برای کاربرانی که قصد بهینه سازی وب سایت خود را دارند قوانینی را مطرح کرده است و اگر خارج از این قوانین برای بهینه سازی سایت اقدام کنید، وب سایت شما جریمه خواهد شد و با افت رتبه مواجه می شوید. برای یادگیری سئو سایت به صورت اصولی، می توانید در دوره های آموزش سئو سایت در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید و پس از گذراندن دوره می توانید جذب بازار کار شوید.

آموزش طراحی وب

اهمیت سئو سایت

سئو سایت اصولی

برای سئو سایت اصولی باید در دوره های پیشرفته آموزش سئو سایت شرکت کنید و در این دوره ها تمامی نکات مهم برای بهینه سازی یک وب سایت به هنرجویان آموزش داده می شود. مهمترین مسئله برای بهینه سازی سایت صبر و تلاش است و بهینه سازی یک وب سایت ممکن است چندین ماه طول بکشد و در این زمان باید صبور باشید. از راه هایی که داخل چارچوب قوانین گوگل نمی باشد برای بهینه سازی سریع تر سایت استفاده نکنید چرا که ربات های گوگل وب سایت شما را به طور کامل بررسی می کنند.

وب سایت برای بهینه سازی به محتوا نیاز دارد و تولید محتوا اصلی ترین پارامتر سئو سایت می باشد و تولید محتوا هم باید طبق الگوریتم های گوگل و بهینه شده باشد. محتواها اصلی ترین سرمایه یک وب سایت می باشند و برای نوشتن آن باید بهترین موضوع را انتخاب کنید تا کاربران جذب سایت شما شوند. در کنار محتواها پارامترهایی مانند ایجاد بک لینک و استفاده از ریپورتاژهای خبری برای بهینه سازی وب سایت تاثیرگذار هستند. برای سئو سایت دو روش اصولی و غیر اصولی وجود دارد که در اصطلاح به آن ها سئو سایت کلاه سفید و سئو سایت کلاه سیاده می گویند.

سئو سایت کلاه سفید

در روش سئو سایت کلاه سفید که روش اصولی بهینه سازی وب سایت محسوب می شود، اگر از این روش برای بهینه سازی وب سایت استفاده کنید گوگل به شما امتیاز مثبت می دهد و جایگاه شما در صفحات گوگل رشد می کند. برای پیروی از این روش باید تولید محتوای اصولی را انجام دهید و محتوا باید دارای مطالب جدید باشد که کاربران را جذب خود کند و زمانی که یک مطلب بازدید زیادی داشته باشد، بهترین جایگاه در آن موضوع به آن داده می شود.

سئو سایت کلاه سیاه

این روش کاملا بر خلاف قوانین گوگل می باشد و در صورت مشاهده، گوگل آن را جریمه می کند. استفاده از محتوهای کپی، استفاده از ربات در وب سایت، خرید بک لینک و … از روش های نادرست بهینه سازی وب سایت می باشد و بسیاری از کاربران برای بهینه سازی سریع و آسان از این روش استفاده می کنند.

سئو سایت نیاز به زمان دارد و باید به صورت روزانه بر روی وب سایت کار شود تا گوگل بتواند بهترین رتبه را به وب سایت شما بدهد. با رسیدن به صفحات و نتایج اول گوگل از اهمیت سئو سایت آگاه می شوید و متوجه می شوید که تعداد مراجعه کنندگان به وب سایت چندین برابر شده است. اکثر ما زمانی که به دنبال موضوعی در گوگل می باشیم، به سراغ برترین سایت در آن موضوع می رویم و خیلی کمتر به صفحات پایین تر گوگل مراجعه می کنیم. لینک های برتر گوگل بیشترین بازدید کننده را دارد و همین باعث می شود تا وب سایت شما رشد کند و جایگاه آن افزایش پیدا کند.

آموزش طراحی وب در مجتمع فنی تهران