آموزش طراحی وب سایت مجتمع فنی تهران

 

 1. آشنایی با دوره های آموزش طراحی صفحات وب

 2. لیست کلاس های طراحی وب در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

 3. سرفصل ها دوره های آموزش طراحی صفحات وب در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

   

آموزش طراحی وب

دوره های آموزش طراحی صفحات وب

طراحی وب یکی از کاربردی ترین راه ها برای ارتباط با دنیای خارج می باشد و این طراحی نیاز به سلیقه، خلاقیت و دانش دارد. طراحی وب با استفاده از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و این سلیقه و خلاقیت فرد طراح می باشد که می تواند سایت خود را برتر از سایت های دیگر نشان دهد.

هر ساله وب سایت های بسیار زیادی طراحی و توسعه داده می شوند و با پیشرفت تکنولوژی این سایت ها نیز حرفه ای تر شده اند. شبکه جهانی وب که ما آن را با عبارت www می شناسیم و امروزه به آن اینترنت گفته می شود و می توان با متصل شدن به این شبکه، به سایت های زیادی دسترسی پیدا کنیم.

دنیای اینترنت به اصلاح یک دنیای پایان ناپذیر می باشد و در بستر آن می توان هر کاری انجام داد و حتی می توان بخشی از آن را برای مدتی برای خودمان داشته باشیم. زمانی که یک وب سایت طراحی می شود آن در بستر اینترنت یا همان www قرار می گیرد و هر فردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می تواند به سایت شما مراجعه کند.

قانون موفقیت بهتر دیده شوید

سایت به ما کمک می کند بهتر دیده شویم اما برای طراحی وب چه کاری باید انجام داد؟

طراحی وب مجموعه ای از زیبایی ها و خلاقیت هایی است که می توان در ظاهر سایت ایجاد کرد و در جذب مخاطب و بالا رفتن رتبه جهانی سایت بسیار تاثیرگذار می باشد. برای طراحی وب می توان از بروزترین تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده کرد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

آموزش Web Design Pack

دوره های آموزش طراحی صفحات وب

دوره آموزش Web Design Pack برای آن دسته از علاقمندانی است که می خواهند در زمینه طراحی وب فعالیت نمایند. این دوره این امکان را به هنرجویان می دهد تا به طور کامل تمامی مطالبی که مربوط به طراحی وب می باشد را یاد بگیرند. همان طور که گفتیم امروزه طراحی وب بسیار مهم می باشد و برای دیده شدن و جذب کاربران باید ایده های جدیدی در زمینه طراحی داشته باشید.

طراحی وب با ایده های جدید می تواند یک وب سایت را از سایر وب سایت های معمولی جدا کند و در صدر سایت های حرفه ای قرار گیرد. طراحی وب با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف مانند HTML، CSS، jQuery و … انجام می شود که در این دوره به تمامی این مطالب پرداخته می شود.

آموزش وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای آماده می باشد که مشکل بسیاری از افرادی که به زبان برنامه نویسی تسلط ندارند، رفع کرده است. با وردپرس می توان بدون حتی یک خط برنامه نویسی یک سایت حرفه ای طراحی کرد و به راحتی می توان آن را توسعه و ارتقا داد. با افزونه ها و پلاگین های مختلفی که وردپرس دارد می توان یک سایت شیک و زیبا طراحی کرد و هر گوشه از سایت را می توان به سلیقه دلخواه طراحی کرد.

حتی بهینه سازی سایت های وردپرسی هم بسیار راحت می باشد و امروزه اکثر سایت های موجود در بستر اینترنت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. یادگیری وردپرس بسیار راحت می باشد و با کمی تلاش می توان به خوبی بر آن تسلط پیدا کرد و در کوتاه ترین زمان می توان یک وب سایت طراحی کرد.

آموزش PHP & MySQL

زبان برنامه نویسی PHP معمولا برای طراحی وب سایت استفاده می شود و طرافداران خاص خود را دارد. PHP یک زبان توسعه یافته می باشد و اکثر سایت های دنیا برگرفته از این زبان برنامه نویسی پایه گذاری شده اند. برای مثال سایت های یاهو، فیسبوک و حتی وردپرس و جوملا که یک سیستم مدیریت محتوای آماده می باشند نیز با استفاده از این زبان طراحی و توسعه داده شده اند.

زبان PHP یکی از زبان های قدرتمند در زمینه طراحی وب سایت می باشد و این زبان قابلیت شیءگرایی دارد. اگر علاقمند به یادگیری زبان PHP هستید می توانید در این دوره ها شرکت نمایید و پس از یادگیری می توانید وب سایت های مختلفی را پایه گذاری کنید.

آموزش پایتون با فریم ورک جنگو

دوره های آموزش طراحی صفحات وب

زبان برنامه نویسی پایتون فریم ورک جنگو یک زبان مخصوص طراحی وب سایت می باشد که امکان توسعه سریع وب سایت امن و پایدار را فراهم می کند. جنگو تمامی ابزارها و امکانات لازم را برای توسعه یک برنامه وب در اختیار شما قرار می دهد و بدون هیچ مشکلی می توان روی نوشتن برنامه تمرکز کرد.

آموزش SEO (بهینه سازی وب سایت)

همان قدر که طراحی یک وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بهینه سازی آن هم نسبت به طراحی اهمیت زیادی دارد. بهینه سازی سایت به منظور رشد و توسعه سایت انجام می شود و برای این که یک وب سایت به سطح های بالا برسد، به بهینه سازی حرفه ای نیاز دارد.

وب سایت های تازه تاسیس برای رسیدن به سطح های بالاتر باید بهینه سازی شوند و این عمل بهینه سازی SEO گفته می شود. SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization می باشد و به معنای بهینه سازی موتورهای جست و جو است.

برای بهینه سازی سایت از روش های مختلفی استفاده می شود و اصلی ترین پارامتر مهم برای بهینه سازی سایت تولید محتوا می باشد. تمامی وب سایت های جهان اغلب مطالب آن ها در قالب محتوا می باشد و تولید محتوا باید به صورت اصولی و طبق الگوریتم های گوگل نوشته شود.

در دوره آموزش SEO به طور کامل به مباحث بهینه سازی وب سایت پرداخته می شود و پس از یادگیری و تسلط به آن می توان کسب و کار خوبی راه انداخت.

موقعیت های شغلی

طراحی وب سایت با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف و سیستم های مدیریت محتوا امکان پذیر می باشد که با توجه به علاقه خود می توانید آن ها را یاد بگیرید. در ایران بازار طراحی وب سایت و بهینه سازی آن ها بسیار داغ می باشد و هر فردی می تواند در این زمینه برای خود یک کسب و کار راه بیندازد.

امروزه هر شرکت، سازمان، فروشگاه و … برای راه اندازی کسب و کار خود به یک وب سایت نیاز دارد تا بتواند خدمات خود را به صورت گسترده ارائه دهد. افرادی که به طراحی وب سایت تسلط دارند می توانند در شرکت های مختلفی مشغول به کار شوند و به صورت استخدامی و یا پروژه ای می توان در این زمینه فعالیت کرد.

برگزاری دوره آموزش طراحی صفحات وب

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده تمامی دوره های آموزش طراحی صفحات وب می باشد و علاقمندان می توانند در دوره های مختلف این مجموعه شرکت نمایند.

جهت ثبت نام در دوره های طراحی وب می توانید از طریق سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا به صورت حضوری به کارشناسان این مجموعه مراجعه نمایید.

 • لیست کلاس های طراحی وب در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب
نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ پیش بینی استاد مبلغ
Web Design Pack 150 جمعه 14:30 - 20:30 1401/10/09 نامشخص تومان ۷,۳۹۲,۰۰۰
Web Design Pack 150 پنجشنبه 14:30 - 20:30 1401/10/01 نامشخص تومان ۷,۳۹۲,۰۰۰
بهینه سازی برای موتورهای جستجو در اینترنت (SEO) 30 پنجشنبه 14:30 - 20:30 1401/10/29 نامشخص تومان ۲,۰۵۲,۰۰۰
word press & woocommerce Essential training 45 جمعه 14:30 - 20:30 1401/10/30 نامشخص تومان ۱,۸۴۸,۰۰۰
Python Web Development With Django 50 جمعه 14:30 الی 19:30 1401/10/30 نامشخص تومان ۲,۸۴۴,۰۰۰
ReactJS 40 پنجشنبه 14:30 - 20:30 1401/10/22 نامشخص تومان ۲,۷۰۰,۰۰۰
PHP & MySQL Web Development 60 یک شنبه و سه شنبه 17:30 الی 20:30 1401/09/29 نامشخص تومان ۳,۴۳۲,۰۰۰
Laravel 40 نامشخص نامشخص نامشخص نامشخص تومان ۲,۱۸۴,۰۰۰

آموزش وردپرس

در دوره آموزش وردپرس، هنرجویان با سیستم مدیریت محتوای ورپرس، نصب و راه اندازی وردپرس بر روی سرور لوکال هاست آشنا خواهند شد. طراحی سایت با وردپرس یکی از بهترین روش های طراحی سایت می باشد و برای این کار حتی نیاز به نوشتن یک خط برنامه نویسی نمی باشد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای آماده می باشد که با نصب و راه اندازی آن می توانید یک سایت درجه یک داشته باشید. برای طراحی سایت با وردپرس باید به تمامی پارامترهای آن از جمله قالب ها، افزونه های کاربردی، اسلایدرها و … تسلط داشته باشید.

دوره آموزش وردپرس به شما کمک می کند تا بتوانید یک سایت حرفه ای طراحی کنید و به راحتی بتوانید آن را مدیریت کنید.

مخاطبان دوره

 • علاقمندان به یادگیری طراحی سایت
 • دانشجویان رشته کامپیوتر
 • پشتیبان های سایت
 • مدیران وب سایت

موقعیت های شغلی

با یادگیری وردپرس می توانید سایت خود را طراحی کنید و کسب و کار خود را راه بیندازید. امروزه داشتن یک سایت در هر شغلی ضروری می باشد و برای ارتباط گسترده با دیگر نقاط کشور نیاز به یک سایت حرفه ای دارید.

بسیاری از افرادی که به به وردپرس تسلط دارند می توانند پشتیبانی سایت های وردپرسی را بر عهده بگیرند. در ادامه شغل های مهم در این زمینه را نام می بریم:

 • پشتیبانی سایت های وردپرسی
 • طراحی سایت در زمینه های مختلف
 • راه اندازی وب سایت شخصی برای کسب و کار خود

بازارکار این حرفه در ایران به صورت جدی در حال رشد می باشد و اکثر سایت های حال حاضر با وردپرس طراحی شده اند.

پیش نیاز دوره

 • Web design
سرفصل دوره آموزش وردپرس

مرور تاریخچه

نحوه خرید و ثبت دامنه

ویژگی های وردپرس

نحوه نصب اسکریپت

 • مدیریت محتوا با استفاده از وردپرس

بایگانی محتوا

نام گذاری و ایجاد دسته

چک کردن لینک ها با سرور

 • انتخاب ابزارهای مناسب

انتخاب ویرایشگر متن

سازگاری متقابل مرورگر

تنظیم ftp

انتقال پرونده ها

مجوزهای پرونده

 • قالب های تصویر، فونت ها و رنگ ها

انواع قالب های تصویر و فونت ها

مقایسه قالب های تصویر

بهینه سازی تصویر

ایجاد رنگ با استفاده از کدها

فونت برای ایجاد طراحی گرافیک

 • طراحی سایت وردپرس

انتخاب سایت

گزینه های نمایش محتوا

 • طرح بندی پیش فرض وردپرس، مضامین و قالب ها

سفارشی کردن تصویر هدر

پیمایش سفارشی

افزودن ابزارک به نوار کناری یا فوتر

استفاده از PHP

مدیریت پایگاه داده

پرونده های قالب

برچسب ها و پارامترها

 • اطلاعات بیشتر در مورد ابزارک ها و برچسب های الگو

برچسب های قالب مشترک

تقویم

لیست صفحات

انواع محتوا

افزودن ویجت به پرونده های قالب

 • استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا

ایجاد صفحه اول

ایجاد یک صفحه استاتیک به عنوان صفحه اول خود

ایجاد وبلاگ مانند یک وب سایت

ایجاد صفحات وبلاگ خالی

ایجاد قالب برای یک صفحه سفارشی

سبک های سفارشی برای دسته و برچسب

نوشته ها

 • استفاده از افزونه های وردپرس

نصب افزونه از طریق داشبورد

پیدا کردن پلاگین ها

نصب و فعال سازی افزونه ها

افزونه های تجارت الکرونیکی

گالری عکس و پرتفوی

وردپرس

همان طور که گفتیم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای آماده است که بدون نیاز به برنامه نویسی می توانید یک سایت طراحی کنید. امروزه سیستم مدیریت محتوای وردپرس جزء محبوب ترین ها می باشد و به دلیل کار کردن راحت با آن طرفداران بسیار زیادی دارد.

شما در پنل مدیریت یا همان پیشخوان وردپرس به تمامی اجزای سایت دسترسی دارد و به راحتی می توانید هر گوشه از سایت خود را شخصی سازی کنید. تنوع قالب ها، داشتن افزونه های کاربردی فراوان، امکان ایجاد کد نویسی، پلاگین های کاربردی و … جذابیت وردپرس را چندین برابر می کند.

گسترش کسب و کار به کمک طراحی سایت وردپرسی

بسیاری از افرادی که در شغل خود تصمیم به طراحی یک سایت کرده اند پیشرفت بسیاری زیادی در شغل خود به وجود آورده اند. فرض کنید که شما یک فروشگاه دارید و مشتریان فروشگاه شما اکثرا از همان منطقه فقط می باشند و افرادی به غیر از آن منطقه از فروشگاه شما اطلاعی ندارند.

با طراحی یک سایت می توانید تبلیغات فروشگاه خود را چندین برابر کنید و منطقه های بیشتری را پوشش دهید تا افراد دیگر هم از فروشگاه شما اطلاع پیدا کنند. رابطه کسب و کار با طراحی سایت به این صورت است که می توانید با مناطق بیشتری ارتباط برقرار کنید و ارتباط دنیای خارج می توانید این پیشرفت را چندین برابر کند.

وردپرس امروزه به کمک افرادی که قادر به طراحی سایت با برنامه نویسی نمی باشند آمده است و در کمترین زمان می توان یک سایت حرفه ای داشت.

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

با وردپرس می توان یک سایت فروشگاهی راه اندازی کرد و می توان از این طریق به راحتی کسب درآمد کرد. ووکامرس محبوب ترین و کاربردی ترین افزونه برای فروشگاهی کردن سایت می باشد که اکثر سایت های فروشگاهی از این افزونه استفاده می کنند.

دسته بندی کردن محصولات، ایجاد توضیحات درباره محصول، ایجاد پرداخت آنلاین و … از ویژگی های این افزونه به شمار می رود. اگر می خواهید ووکامرس را به خوبی یاد بگیرید باید در دوره های آموزش طراحی سایت با وردپرس شرکت کنید.

شما به کمک وردپرس و ووکامرس می توانید سایت فروشگاهی خود را شخصی سازی کنید و از این طریق می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آموزش Web Design Pack

یک فرد طراح برای طراحی یک سایت باید دانش کافی در این زمینه را داشته باشد و افرادی که علاقمند به کارهای طراحی سایت می باشند، می توانند در دوره آموزش Web Design Pack شرکت نمایند.

دلیل طراحی سایت این است که بتوانید با شرکت ها، سازمان ها و افراد مختلف ارتباط برقرار کنید تا بتوانید کسب و کار خود را به صورت چشم گیری افزایش دهید.

از این رو طراحی سایت توسط یک نفر یا یک تیم طراحی انجام می شود و این طراحی باید به صورت شیک و عالی انجام شود.

وب سایت عموما از دو بخش تشکیل شده است:

 • Frontend
 • Backend

Frontend به بخشی از سایت گفته می شود که کاربران به صورت عمومی با آن در ارتباط می باشند و باید به گونه ای باشد که کاربران را جذب خود کند.

Backend به بخشی از سایت می گویند که به طور مستقیم در دسترس کاربر نمی باشد ولی با آن در ارتباط است که برای مثال می توان به امنیت سایت، مدیریت پایگاه داده و … اشاره کرد.

در دوره آموزش Web Design Pack به تمامی مباحث مربوط به طراحی سایت به هنرجویان آموزش داده می شود.

موقعیت های شغلی

 • طراحی وب سایت (بخش Frontend)

مخاطبان دوره

 • پشتیبان وب سایت
 • دانشجویان رشته های کامپیوتر
 • علاقمندان به طراحی سایت

پیش نیاز دوره

 • آشنایی با اصول اولیه کار با کامپیوتر و اینترنت

مباحثی در این دوره به آن پرداخته می شود:

 • HTML5
 • CSS3
 • Dream Weaver
 • Java Script
 • jQuery
 • Ajax
 • Bootstrap
 • Less & Sass
سرفصل دوره آموزش Web Design Pack
 • آشنایی با مفهوم، تاریخچه وب و زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم برای ایجاد و نگهداری وب سایت ها
 • معرفی مفاهیم نرم افزاری مربوط به طراحی وب
 • معرفی مفهیم شبکه ای مربوط به طراحی وب
 • بررسی مفاهیم SEO، UI، UX، Search Engine، Markup Language، Cascading Style Sheet و Responsive
 • بررسی نسخه های HTML
 • آموزش روش آماده سازی بسیتر طراحی وب و نرم افزارهای مربوط
 • بررسی مفاهیم تصاویر به صورت کلی
 • بررسی استفاده از فونت، رنگ، آیکون ها و فونت های گوگل
 • بررسی Site Map، منو و تگ Table
 • آشنایی و آموزش کامل jQuery
 • آشنایی و آموزش کامل BootStrap
 • آشنایی و بررسی مفاهیم CSS3
 • آشنایی با Ajax
 • و …

اهمیت طراحی وب سایت

امروزه هر شرکت یا سازمانی نیاز به یک وب سایت حرفه ای دارد که برای طراحی این وب سایت باید از یک فرد طراح و خلاق کمک گرفت.

طراحی وب سایت نیازمند دانشی می باشد که باید طی دوره های مختلف آن را بیاموزید و پس از کسب تجربه می توانید در این زمینه شروع به فعالیت کنید.

دوره آموزش Web Design Pack این امکان را به شما می دهد تا صفر تا صد طراحی وب سایت را یاد بگیرید تا بتوانید وب سایت های مختلفی طراحی کنید.

امروزه اکثر شرکت ها و سازمان ها به دنبال افرادی هستند که به طور کامل به طراحی وب سایت تسلط داشته باشند تا بتوانند خواسته های خود را بر روی وب سایت پیاده سازی کنند.

طراحی وب سایت را می توان از طریق راه های مختلف و توسط زبان های برنامه نویسی مختلف انجام داد.

امروزه توسعه وب به صورت جدی در حال انجام می باشد و این کار به کمک زبان های برنامه نویسی HTML، CSS و … انجام می شود.

برای پیشرفت در تکنولوژی و مدرن شدن یک تجارت، یک وب سایت لازم و این وب سایت راه ارتباطی شما با کاربران می باشد.

کاربران می توانند با مراجعه به وب سایت شما از مزایا و خدمات شما بهره مند شوند و هر زمان که به شما نیاز داشتند فقط کافیست تا به وب سایت شما مراجعه کنند.

طراحی و توسعه وب سایت فقط مختص به طراحی داخلی آن نمی باشد و یک وب سایت حرفه ای نیاز به امنیت، محتوا، برنامه نویسی و … دارد.

در دوره آموزش Web Design Pack تمامی نکاتی که لازم است برای طراحی و توسعه یک وب سایت بدانید به شما آموزش داده می شود.

جهت ثبت نام در دوره آموزش Web Design Pack می توانید به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایید.

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آشنایی با دوره PHP & MySQL

اگر حتی کمی با دنیای طراحی وب و برنامه نویسی وب آشنایی داشته باشید، حتماً این سوال برای شما پیش آمده است که PHP چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چطور می توان PHP کار کرد؟ منظور از اینکه PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است چیست؟

در تعریف زبان PHP می توان گفت زبانی است که می توانیم با استفاده از آن سایت ها و اپلیکیشن های تحت وب قدرتمندی را برنامه نویسی کنیم.

اگر بخواهیم به صورت جزئی تر زبان برنامه نویسی PHP را تعریف کنیم باید بگوییم که PHP کار های پشت صحنه را در صفحات وب انجام می دهد.

به این معنا که با استفاده از PHP نمی توانید در ظاهر سایت تغییراتی ایجاد کنید، PHP یک زبان برنامه نویسی است که تاثیر مستقیمی برروی ظاهر وب سایت ندارد.

برنامه نویسان و طراحان وب سایت می توانند با استفاده از PHP اطلاعات را وارد پایگاه داده کنند و همینطور دریافت کنند و به کاربران نمایش دهند.

به صورت کلی زبان PHP یک زبان برنامه نویسی است که قدرت اصلی آن زمانی پدیدار می شود که با یک پایگاه داده یا Database ترکیب بشود.

این زبان می تواند اطلاعات را وارد پایگاه داده کند و همین طور از آن اطلاعات یا داده های مختلف را فرا بخواند و به کاربران نمایش دهد.

شما می توانید با استفاده از زبان PHP به یک Database متصل شوید و اطلاعات موجود در آن پایگاه داده مانند مطالب، نظرات و… را به کاربران سایت خود نمایش دهید.

معنی داینامیک و استاتیک

برای بیان بهتر این موضوع فرض کنید که شما در سایت خود یک بخشی را مدنظر قرار دادید که می خواهید آخرین اخبار و مطالب شرکت خود را درآنجا نمایش دهید.

برای نمایش این مطالب یا اخبار از 2 روش می توانید استفاده کنید:

 1. به صورت دستی وارد کدهای HTML سایتتان شوید و اخبار را در کدهای HTML به صورت دستی بنویسید.
 2. اخبار را ابتدا وارد پایگاه داده یا Database بکنید و سپس با استفاده از یک زبان برنامه نویسی (مانند PHP)، آن اخبار را از پایگاه داده فرابخوانید و به کاربران نشان دهید.

در روش اول، شما باید بصورت دستی اقدام به نوشتن اخبار در صفحات وب خود کنید که به این روش Static گفته می شود که به اصطلاح به آن صفحه، صفحه ی وب استاتیک یا Static Web Page می گویند.

اما وقتی که شما اطلاعات و محتویات صفحه را از یک پایگاه داده فرا می خوانید و به کاربران نشان می دهید، آن صفحه ی وب شما به یک صفحه وب داینامیک یا Dynamic Web Page تبدیل می شود.

ارتباط بین MySQL و PHP

درکنار PHP حتماً اسم MySQL نیز شنیده اید، در تعریف MySQL می توان این را گفت که یک سیستم مدیریت پایگاه داده است، که با استفاده از آن، می توانیم یک Database ایجاد و مدیریت کنیم.

به این سیستم مدیریت محتوا Database Management System یا به اختصار DBMS نیز می گویند، در واقع کار MySQL این است که استفاده از پایگاه داده را برای ما آسان کند.

از مهم ترین ویژگی های این سیستم مدیریت Database این است که رابطه بسیاری خوبی با زبان برنامه نویسی PHP دارد، از دیگر ویژگی های MySQL می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کارایی بالا
 • کاربرد بالا در وب
 • پشتیبانی بسیار خوب
 • سهولت در تنظیم و یادگیری
 • هزینه پایین در راه اندازی و نگهداری

موقعیت های شغلی PHP & MySQL

باتوجه به این که مشاغل حوزه برنامه نویسی و برنامه نویسی تحت وب یکی از برترین های مشاغل روز دنیا می باشند، متخصص برنامه نویسی برای مثال PHP بازارکار خوبی خواهد داشت.

قابل ذکر است که اگر شما قصد دارید در حوزه برنامه نویسی PHP ویا MySQL بایستی همراه با اطلاعات روز دنیا همگام شوید.

به این دلیل که دنیای وب و اینترنت هرروز درحال تغییر و تحول است، برای اینکه در دوره ای به صورت کوتاه در این زمینه فعالیت نداشته باشید باید اطلاعات خود را همواره بروز نگهدارید.

سرفصل های آموزشی PHP & MySQL
 • Hardware Basics
 • Installing and Configuring Hardware
 • Maintenance and Troubleshooting
 • Operating System Basics
 • Installing and Configuring Operating Systems
 • Troubleshooting Operating Systems
 • Basic Networking
 • اصول خطایابی و Debug در PHP
 • معرفی توابع تاریخ و ساعت در PHP
 • آشنایی کلی با مفهوم Database یا پایگاه داده
 • آشنایی با پلتفرم PHP My Admin برای کار با دیتابیس
 • برقراری ارتباط بین پایگاه داده و PHP
 • تشریح انواع داده ها (Data Type) در SQL
 • کار با کوئری های SQL اعم از Insert, Update, Select , …
 • نحوه Hash کردن پسورد
 • آموزش کامل Cookie در PHP
 • آموزش کامل Session در PHP
 • کار با Ajax در PHP
 • آشنایی با مفاهیم اولیه OOP
 • ساخت Class
 • انواع متدها در OOP و سطوح دسترسی آنها
 • آشنایی با دستور Const  و Static
 • آشنایی با مفاهیم ارث بری در OOP
 • کلاس PDO و ایجاد Query های امن
 • آشنایی با ساختار مدل MVC
 • پیاده سازی یک نمونه MVC
 • استفاده از کلاس ها خارجی
 • آشنایی با مدل MVC

پیش نیاز دوره

 • آشنایی با اصول اولیه کار با کامپیوتر

اهداف دوره

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره PHP & MySQL را برگزار می کند، هنرجویان پس از پایان دوره به مهارت ­های زیر دست خواهند یافت :

 • آشنایی PHP و نصب و راه اندازی در Localhost
 • پیکربندی PHP و MySQL
 • معرفی ابزارهای مورد نیاز
 • معرفی و آموزش IDE کار با زبان برنامه نویسی
 • آشنایی با انواع Data type ها
 • معرفی کامل متغییرها و کار با آنها
 • معرفی کامل آرایه و آبجکت ها
 • معرفی متغییرها و آرایه های Super Global
 • آشنایی کامل با توابع Function و آرگومان ها
 • معرفی و کار با توابع بازگشتی
 • معرفی کامل شرط های IF و Switch
 • معرفی کامل حلقه های Do, While, For, For each
 • آشنایی کامل با انواع Operator های منطقی و شرطی
 • معرفی توابع کار روی رشته ها
 • معرفی توابع کار روی آرایه ها
 • آموزش فرم (ارسال و دریافت) در PHP
 • آموزش کامل دو متد Post و Get
 • امنیت داده ها در فرم
 • کار با فایل ها توابع مربوط به آنها
 • معرفی Include و Require در PHP
 • معرفی انواع توابع Redirect

مخاطبین دوره

 • دانشجویان رشته کامپیوتر
 • دانشجویان رشته های IT و ICT
 • علاقمندان به یادگیری سخت افزار کامپیوتر
 • کارشناسان پشتیبان شبکه­ جهت انجام امور در سطح Help Desk و بالاتر

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آشنایی با دوره آموزش سئو

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره ای با عنوان “دوره آموزشی SEO” برای هنرجویان علاقمند به بهینه سازی وب سایت برگزار می کند.

سئو یک رشته بازاریابی است که تمرکز آن بر روی ارتقا رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو موتورهای جستجو مانند گوگل بدون پرداخت هزینه می باشد.

درواقع سئو باعث ظاهر شدن وب سایت ها در موتورهای جستجو شده که متعاقباً به رونق کسب و رونق و کارها کمک بزرگی خواهد کرد.

در سئو سایت مهم ترین مسئله جلب رضایت مخاطبان اینترنتی می باشد زیرا موتورهای جستجو هدف نهایی خود را نظر کاربران از نتایج جستجو قرار داده است.

به این صورت که در نتایج جستجوی خود فقط وب سایت هایی را لیست می کند که از کیفیت محتوای بالایی برخوردارند و به کاربران خود اهمیت می دهند و این فقط با داشتن سئو سایتی مناسب امکان پذیر است.

بنابراین کسانی که می خواهند وب سایتی را راه اندازی کنند باید سئو سایتی مناسب و حرفه ای داشته باشند که البته آن را باید به افراد متخصص در این زمینه بسپارند.

 تا بتوانند هم نظر کاربران را به خود جلب کنند و هم در رتبه اول موتورهای جستجو (گوگل، بینگ، یاهو و…) به خصوص گوگل  قرار گیرند.

اهمیت سئو سایت

سئو در واقع فرآیندی است که موجب می شود صفحات یک سایت و خواندن آن ها برای بازدید کنندگان بسیار ساده شود و همینطور از سردرگمی کاربران جلوگیری می کند.

بدین صورت که کاربران به جای سرگردان شدن در انواع و اقسام موضوعات و اطلاعات دقیقاً همان اطلاعات لازمی را که به دنبالش هستند را پیدا کنند.

ممکن است وب سایت هایی که تازه شروع به فعالیت کرده اند در ابتدا ترافیک بر روی آن بسیار کم باشد، یا اصلاً وجود نداشته باشد.

از این رو سئو سایت کمک می کند تا ترافیک سایت موردنظر بالا رود، چراکه ترافیک سایت بسیار در روند موفق شدن سایت موردنظر و همینطور کار شخص اثر می گذارد.

همچنین بهینه سازی (سئو) به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع و اهمیت هر صفحه و میزان آن را بهتر متوجه شوند.

مزایای انجام سئو سایت

به چند مورد از مزایای سئو سایت در زیر اشاره می کنیم:

 • سئو باعث می شود سایت در موتورهای جستجو در دسترس کاربران باشد
 • هدایت حجم بیشتری از ترافیک به وب سایت
 • سئو یک فرآیند مقرون به صرفه و کاملاً اقتصادی است
 • موجب افزایش احتمال بازگشت مشتری می شود
 • سئو یک استراتژی بلند مدت است
 • موجب افزایش اعتبار یک بِرند می شود
 • موجب ارتقای کلاس کسب و کار می شود
 • سئو موجب افزایش داده های سایت می گردد
 • نتایج کسب شده از سئو ماندنی است
 • و…

موقعیت های شغلی سئو

شرایط بازارکار بهینه سازی (SEO) امروزه در ایران با گذشته بسیار متفاوت است، بیشتر کسب و کار ها ترجیح می دهند هم به روش سنتی و هم به روش مدرن فعالیت داشته باشند.

به همین دلیل بیشتر کسب و کار ها، چه کسب و کار های کوچک و چه کسب کار های بزرگ، به دنبال فعالیت به صورت اینترنتی مانند حضور در شبکه های اجتماعی ویا داشتن وب سایت می باشند.

همانطور که توضیح دادیم، تنها با داشتن یک صفحه وب نمی توان باعث رونق کسب و کاری شد و حتما باید آن وب سایت پروسه سئو را طی کرده و سپس پشتیبانی شود.

درنتیجه این شغل را می توان برای افرادی که پشت کار خوبی دارند مناسب دانست، زیرا در زمینه SEO نیازمند بروزرسانی اطلاعات شخص هستیم، حتی برای کارشناسان.

سرفصل های دوره آموزشی SEO
 • مفاهیم کار با Google Chrome Devtools
 • راهنمای گوگل وبمستر در مورد کیفیت
 • راهنمای گوگل وبمستر در مورد محتوا
 • متا تگ های قابل فهم توسط گوگل
 • ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول
 • الگوریتم های موتور جستجو
 • استفاده از rel=”nofollow”
 • راهنماهای گوگل وبمستر
 • اطلاعات ساختار یافته
 • گوگل سرچ کنسول
 • صفحه بندی محتوا
 • آدرس Canonical
 • Mobile friendly
 • تنظیمات سایت
 • نقشه سایت
 • ساختار URL
 • txt
 • DMCA
 • Search Appearance reports
 • Search traffic reports
 • Google index reports
 • Crawl reports
 • موارد امنیتی
 • Google Trends
 • Google Page Speed Insights
 • GT Metrix
 • Google Analytics
 • Implementation
 • Configuring
 • Goals
 • Real-Time reports
 • Audience reports
 • Acquisition reports
 • Behavior reports
 • Conversions reports
 • Custom Alerts
 • Google AdWords
 • Create account
 • Setting
 • Campaign
 • Adgroup
 • Effective Ads
 • Keyword planner
پیش نیاز دوره آموزش بهینه سازی برای موتورهای جستجو در اینترنت (SEO)

Web Design I (HTML5, CSS3 with Dreamweaver)

مخاطبین دوره

 • دانشجویان رشته کامپیوتر
 • داشنجویان رشته IT و ICT
 • دانشجویان رشته برنامه نویسی
 • هنرجویان علاقمند به دیجیتال مارکتینگ
 • هنرجویان علاقمند به بهینه سازی وب سایت

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آشنایی با دوره آموزش برنامه نویسی جنگو

جنگو (Django) یک چارچوب برنامه نویسی وب سطح بالا و Open-Source است که با هدف توسعه سریع، آسان و کارآمد، توسط توسعه دهندگان با تجربه ساخته شده است.

این فریم ورک، جعبه ابزاری از کامپوننت ها است که برنامه های تحت وب نیازمند به آن ها هستند، هدف جنگو این است که برنامه نویس ها بجای اینکه تمرکز خود را برای نوشتن کد های تکراری برای کار ها تکراری بگذارند، روی قسمت هایی از پروژه های خود کارکنند که مخصوص همان پروژه است.

از ویژگی های فریم ورک Django این است که نسبت به دیگر فریم ورک ها موجود امکانات بسیار زیادتری دارد، این فریم ورک بسیاری از دردسر های کدنویسی را حل کرده است.

علاوه براین، جنگو برای شما این امکان راه فراهم می کند تا کلاس های کدها و دامنه تان را مدل سازی کرده و قبل از اینکه متوجه شوید، یک ORM داشته باشید.

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های جنگو دسترسی به Package های آن است، این فریم ورک مانند پایتون ابزار های زیادی برای کاربران خود فراهم کرده است.

کلمه ی Django را در PyPI تایپ کنید تا بیش از 4000 بسته موجود برای کاربران در اختیار شما قرارگیرد، این فریم ورک تقریباً تمامی ویژگی ها و امکاناتی را که شما به دنبال آن ها هستید را در اختیار شما قرار می دهد.

Framework Django به شما کمک می کند نرم افزاری بنویسید:

 • کامل

جنگو تقریباً همه امکانات و ابزارهای موردنیاز برای انجام کارهایی را که توسعه دهندگان ممکن است بخواهند انجام دهند ارائه می دهد.

 • همه منظوره

از فریم ورک جنگو می توان برای ایجاد هرنوع وب سایت مانند: سیستم مدیریت محتوا، شبکه های اجتماعی و سایت های خبری، استفاده کرد.

جنگو می تواند با هرچارچوبی سمت کاربر کار کند، که تقریباً می تواند محتوا را در هر قالب (از جمله XML، JSON، RSS، HTML و…) ارائه دهد.

 • امن

جنگو با ارائه چارچوبی که برای محافظت خودکار از وب سایت ایجاد شده است، به توسعه دهندگان کمک می کند تا از پیش آمدن برخی اشتباهات رایج جلوگیری کنند برای مثال جنگو یک روش مطمئن برای مدیریت حساب های کاربری و کلمه های عبور، جلوگیری از اشتباهات رایج مانند قرار دادن اطلاعات جلسه در کوکی ها در شرایطی که آسیب پذیر هستند می باشد.

 • مقیاس پذیر

جنگو برای شروع بهترین گزینه است و درصورتی که کاربر بخواهد مقایس برنامه های خود را افزایش دهد نیز کاربری بالایی خواهد داشت، Framework Django در عمل به شکل مجموعه ای از Component ها است که آماده به کار طراحی شده اند.

درحال حاضر به دلیل این که این Component ها به یکدیگر وابسته نیستند، برنامه نویس درصورت نیاز به راحتی می تواند آن ها را حذف و یا تغییر دهد.

قابل استفاده مجدد

کد Django با استفاده از اصول و الگو های طراحی نوشته می شود که ایجاد کد قابل استفاده مجدد را تشویق می کنند، به طور خاص از اصل تکرار نکردن خودتان (DRY) استفاده می کند، بنابراین هیچ کپی غیرضروری وجود ندارد و میزان کد را کاهش می دهد.

 • قابل حمل

کد جنگو در پایتون نوشته شده است که روی سیستم عامل های زیادی اجرا می شود، به این معنا که شما به هیچ پلتفرم خاصی وابسته نمی باشید و می توانید برنامه های خود را در سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس، ویندوز، Mac OS X اجرا کنید.

نمونه های از معروف ترین وب سایت هایی که از زبان پایتون و Framework Django در نوشتن آن ها استفاده شده است:

 • YouTube
 • DropBox
 • Quora
 • Pinterest
 • Instagram

موقعیت های شغلی

زبان برنامه نویسی پایتون باتوجه به Open-Source بودن آن کاربرد های بسیار زیادی در ایران دارد، از طرفی دیگر فریم ورک جنگو نیز به دلیل امکاناتی که به کاربران خود ارائه کرده طرفداران زیادی در ایران دارد.

اگرچه اطلاعات دقیقی از میزان استفاده این فریم ورک در دسترس نمی باشد، اما به جستجویی در سایت های کاریابی می توان فهمید موقعیت های شغلی مناسبی برای افرادی که دوره برنامه نویسی پایتون فریم ورک جنگو را گذارنده اند وجود دارد، این افراد می توانند در مشاغلی مانند ایجاد و توسعه صفحات وب، مدیریت و توسعه نرم افزار های تحت وب و… مشغول به کار شوند.

مخاطبین دوره

 • علاقمندان به زبان پایتون
 • علاقمندان به Django
 • دانشجویان رشته کامپیوتر
 • دانشجویان رشته it
 • دانشجویان رشته ict
 • کارشناسان برنامه نویسی

اهداف دوره

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با هدف اینکه متخصصین جدیدی را روانه بازار کند، دوره های آموزشی متعددی را برگزار می کند.

دوره های آموزش برنامه نویسی از مهم ترین دوره هایی است که مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برروی آن تمرکز دارد تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

هنرجویانی که در دوره های آموزش برنامه نویسی برنامه نویسی پایتون فریم ورک جنگو شرکت می کنند، قادر به راه اندازی، مدیریت و توسعه انواع پروژه های برنامه نویسی تحت وب خواهند بود.

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب