یادگیری طراحی لباس

یادگیری طراحی لباس مخلوطی از هنر و خلاقیت می باشد که به کمک آن می توان انواع لباس های مورد نیاز جامعه را طراحی کرد. طراحی لباس شامل فرآیندی بسیار دقیق از انتخاب یک طرح تا مراحل پایانی دوخت و ارائه لباس است. برای طراحی یک لباس نیازی نیست خیاطی را آموزش ببینیم اما یادگیری طراحی و دوخت در کنار هم می تواند شما را در این زمینه به موفقیت برساند. یادگیری طراحی و دوخت در کنار هم باعث می شود در زمان طراحی لباس، نکات دوخت را به طور کامل رعایت کنیم و یک لباس به بهترین طراحی و دوخت داشته باشیم.

اگر شما فکر می کنید کسی که به یادگیری طراحی لباس علاقه دارد، حتما باید نقاش ماهر و حرفه ای باشد ولی باید گفت که با وارد شدن نرم افزار طراحی لباس در این رشته دیگر نیازی به مهارت بالا در طراحی با دست نداریم اما دانستن نکات اولیه در طراحی لازم و ضروری است. برای یک طراح لباس حرفه ای مدرک کارشناسی طراحی پارچه و لباس کافی نیست و با تسلط بر هنرهای بصری، تجسمی، طراحی عمومی و طراحی گرافیک می تواند دانش خود را افزایش دهد تا جایی که از مطالعه تاریخ و فلسفه هنر هم غافل نمی ماند.

اگر قصد یادگیری طراحی لباس به صورت حرفه ای را دارید، می توانید در دوره های آموزش طراحی لباس در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید و این دوره ها زیر نظر اساتید برجسته کشور به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود.

آموزش تخصصی SEO
بیشتر بخوانید

جهت شرکت در دوره های آموزش طراحی لباس مقدماتی و پیشرفته، روی ثبت نام کلیک نمایید.

اهمیت یادگیری طراحی لباس

یادگیری طراحی لباس

داشتن ایده و ایجاد خلاقیت یکی از مهم ترین ابزار بخش هنری است که سبب طراحی یک مد و لباس جدید می گردد. ایده و خلاقیت در ذهن تمامی افراد وجود دارد باعث می شود طرح های شما از سایر رقبا متمایز باشد و این موضوع باعث برتری شما می شود و فقط کافی است بر روی مسئله مورد نظر خود تمرکز داشته باشید تا بتوانید ایده های خود را به کمک نرم افزار پیاده سازی کنید. طراحان لباس بیشتر از افراد دیگر باید بر روی ایده پردازی تمرکز داشته باشند و با فکر قوی و بهتر بتوانند به این کار بپردازند. ایده گیری با تمرکز و دید خوب به اطراف و همچنین یادگیری طراحی لباس ایجاد می شود.

همین طور کسی که به یادگیری طراحی لباس علاقه دارد باید قادر به کار با پارچه و استفاده از منسوجات به شیوه ای خلاق و اصیل باشد. اولین چیزی که در این حرفه اهمیت ویژه ای دارد، قدرت تخیل است و شما باید توان این را داشته باشید که طرح خود را به صورت سه بعدی در ذهنتان مجسم کرده و از همه نظر آن را بررسی نمایید.

طراحان باید از تغییرات بازار مد آگاه باشند و لحظه به لحظه اخبار مد را دنبال کنند و اطلاعات خود را بروز نگه دارند. آنها باید علاقمند به یادگیری چیزهای جدید و خواندن مجلات، وب سایت ها و کتاب های تاریخی و مدرن باشند و همچنین از تاریخ طراحی مد آگاه باشند و از دیگر نکاتی که برای موفقیت در این حرفه ضرورری است علاقمند بودن به هنر است و مردم همیشه به دنبال طرح های جدید و مد روز می باشند.

آموزش طراحی لباس برای علاقه مندان

مهارت طراحی لباس

یادگیری طراحی لباس

افرادی که می خواهند وارد یک برنامه طراحی لباس شوند، اغلب توصیه می شود مهارت های اساسی طراحی شان را توسعه دهند. در برخی از آموزشگاه طراحی لباس ممکن است هنرجویان نمونه کارهای خود را ارائه دهند و آزمون های طراحی و خیاطی را انجام دهند. طراحان ممکن است این مهارت ها را خودشان آموزش دیده باشند یا برای توسعه این مهارت ها در آموزشگاه طراحی لباس شرکت کنند.

شغل های پر درآمد در ایران
بیشتر بخوانید

یادگیری طراحی لباس نکات مورد نیاز برای ارائه یک طراحی بی نقص را به شما می آموزد و از این طریق می توانید طراحی مد و لباس را با سبکی منحصر به فرد انجام دهید. بنابراین برای کشیدن یک طرح، حتما نباید یک طراح حرفه ای باشید، بلکه در صورتی که دوره طراحی لباس را با موفقیت سپری کنید، می توانید یک دیزاین ویژه و عالی را متناسب با هدف خود ایجاد کرده و از این طریق مشتریان و علاقمندان زیادی را برای طرح های خود داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439