سیلابس طراحی لباس

طراحی فیگور : تکنیک طراحی اندام و چرخش اندام آشنایی با انواع مانکن و طراحی آنها

مبانی هنرهای تجسمی : آشنایی با چرخه رنگ و تشخیص تنالیته رنگها ترکیب رنگها و دسته بندی رنگها ( رنگهای سرد _ گرم _ خنثی و …

طراحی لباس : تکنیک طراحی لباس بر روی اندام و مانکن یادگیری ، شناخت و نحوه طراحی

انواع یقه ، دامن ، آستین و شلوار

جنسیت سازی در طراحی لباس : تکنیک های رنگ برای طراحی جنسیت های چرم ، جین ، ساتن ، حریر ، گیپور ، بافت ، خز و …

مد و سبک شناسی : آشنایی با دوره های مد آشنایی با برندها و طراحان بزرگ دنیا

طراحی کالکشن : آشنایی و یادگیری انواع کالکشن در طراحی لباس

آموزش تکنیک طراحی کالکشن به عنوان پروژه ترم

مولاژ: آشنایی با مفهوم مولاژ و تکنیک آن نحوه حجم سازی بر روی مانکن

استایلینگ : آشنایی با مفهوم استایلینگ و انواع آن آموزش انجام استایلینگ

آموزش در طراحی مودبرد استایلینگ به عنوان پروژه ترم

پورتفولیو : تهیه آلبوم کار ( دوره پورتفولیو جهت تکمیل رزومه و مصاحبه برای هنرجویان کاربری است )

آموزش طراحی لباس 

طراحی لباس

همیشه این جمله را شنیده ایم که : ( لباس معرف شخصیت هر فرد است )

اما لباس ، علاوه بر شخصیت ، استایل و سلیقه ، ذوق ، هنر و همچنین سن افراد را نشان می دهد . طراحی لباس یکی از شاخه های هنری است که مملو از ذوق و ظرافت می باشد که روح انسان را همزمان دچار چالش و آرامش می کند ، چالش بخاطر قوه تفکر هنرجو که همیشه درگیر ایده پردازی است و آرامش به دلیل ذوق و خلایقتی که با رنگ آمیخته شده است.

اکثر هنرجویان با هدف علاقه و ایجاد یک موقعیت کاری در این زمینه اقدام به گذراندن دوره می کند اما در طول فراگیری دوره این علاقه فراتر از هدف آنها رفته و دلیل آن جذابیت مباحث هر ترم در دوره آموزشی طراحی لباس می باشد.

طراحی لباس یکی از شاخه های هنری است که فراگیری آن علاوه بر بازار کار خود ، بازخورد خوبی در زندگی خود افراد دارد ، به این ترتیب که یادگیری اطلاعات آکادمیک و درست این رشته ، استایل مناسب را به هر فرد و زندگی شخصی او می دهد.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره مقدماتی و پیشرفته طراحی لباس را با کادر مجرب اساتید در فضایی دوستانه و با امکانات برای هنرجویان برگزار می کند.

آموزش طراحی لباس در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یک رشته ی جدید و بی نهایت جذاب برای علاقمندان  به مد و زیبایی است. در این رشته شما به عنوان یک طراح با آموزش نرم افزارهای طراحی لباس با پیشرفته ترین و سریع ترین روش، موفق به طراحی شیک ترین و  متناسب ترین الگوهای لباس می شوید.

از پرکاربردترین نرم افزارهایی که در این رشته توسط متخصصان طراح لباس به کار می روند می توان از جمینی، مارولوس و ایلاستریتور نام برد. این نرم افزارها با وجود ویژگی های مشترک هر کدام  قابلیت های منحصر به فردی دارند که با توجه به هدف طراح یکی از آنها برای طراحی و ساخت الگو استفاده می شود.

آموزش طراحی لباس

برخی از موارد اصلی در آموزش طراحی لباس

جمینی

قابلیت جمینی طراحی دقیق، سریع و بدون خطا مطابق با خواست تولیدکنندگان پوشاک است. طراحان لباس می توانند مطابق با متد دلخواه خود و بدون محدودیت، الگوی  مورد نظر را طراحی و با استفاده از جداول استاندارد الگو را سایز بندی نمایند.

مارولوس

یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی لباس و الگوسازی مجازیست. قابلیت منحصر به فرد مارولوس سادگی کار،  هماهنگ سازی و ویرایش الگو است. مارولوس از خواص فیزیکی پارچه از جمله کششی، سفتی، چگالی، ضخامت و … پشتیبانی می کند.

ایلاستریتور

یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش به صورت برداری است  که کار کردن با آن مشابه کار کردن با نرم‌افزارهایی پیکسلی مانند فتوشاپ است. ایلاستریتور به عنوان یک نرم افزار عمومی در کنار نرم افزارهای تخصصی طراحی لباس استفاده می شود.

آموزش طراحی لباس در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای خانم ها و آقایان علاقمند به مد و طراحی دوره های آموزش طراحی لباس را از سطح مقدماتی تا پیشرفته برگزار می کند. پس از پایان دوره مدرک دو زبانه ی مجتمع فنی تهران به شما اعطا می شود.

باعث خوشحالی و افتخار است که مثل همیشه در کنار ما هستید.

زمینه های شغلی و بازار کار

– سوپروایزر خط تولید در کارخانجات و تولیدی های پوشاک
– سرپرست خط تولید در کارخانه های لباس تولیدی های پوشاک
– برشکار لباس بانوان و اطفال در صنایع پوشاک
– مربی آموزشگاه های خیاطی وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی و آموزشگاه هاب خصوصی و دولتی
– نازک دوز و ضخیم دوز انواع لباسهای زنانه و بچه گانه
– دیزاینر الگو و دوخت لباس زنانه و بچه گانه در تولیدی های لباس
– سرپرست آموزشگاه خیاطی خصوصی و آموزش افراد تحت پوشش
– طراح چیدمان کارگاه دوخت

فعالیت های ویژه گروه

برگزاری سمینارها و مراسم های مختلف، بازدیدها و اردوها و نیز جلسات و نشست های داخلی در راستای ارتقاء سطح کیفی آموزش و ارتباطات.

امکانات گروه
کارگاه های تجهیز شده طراحی و دوخت، آتلیه ها، کارگاه برش، کارگاه های مجهز طراحی، کارگاه سوزن دوزی، کارگاه مولاژ، سایت سمعی بصری، کارگاه تخصصی عکاسی و کارگاه تخصصی چاپ، باشگاه کارآفرینی و انجمن علمی دانشجویان.
مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با برگزاری دوره های تخصصی آموزش طراحی لباس در محیطی مناسب ، توسط اساتید مجرب و حرفه ای در راستای آموزش حرفه ای طراحی لباس به دانشجویان عزیز ، پس از اتمام دوره با اهدای مدرک تخصصی دو زبانه اقدام به اعزام دانشجویان عزیز به بازار کار کرده و در همین راستا با افتخار اعلام می داریم که دانشجویان ما در حال حاضر با برترین متد ها در حال آموزش می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و  مشاوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

66929920 – 66933379