این مقاله اطلاعاتی درباره یادگیری برنامه نویسی اندروید و پیش نیاز های آن می باشد، امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن گوشی های هوشمند بسیاری از افراد علاقمند به برنامه نویسی به دنبال آموزش برنامه نویسی هستند و می خواهند آموزش برنامه نویسی اندروید را به صورت حرفه ای یاد بگیرند. از این رو می خواهیم اطلاعاتی در این باره به شما عزیزان بدهیم تا بدون سردرگمی راه موفقیت خود را در زمینه برنامه نویسی، برنامه نویسی اندروید طی کنید، با ما همراه باشید.

یادگیری برنامه نویسی اندروید و پیش نیاز های آن

درباره برنامه نویسی اندروید

در حال حاضر استفاد ه از گوشی های هوشمند در اکثر کشور های جهان رواج یافته و کمتر کسی پیدا می شود که از گوشی های هوشمند استفاده نکند. از این رو برنامه نویسی اپلیکیشن های کاربردی برای سیستم عامل های این دستگاه ها به یکی از پر درآمد ترین شغل ها تبدیل شده است. در واقع با ظهور گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد و براین اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب ترین و پر درآمد ترین شاخه های برنامه نویسی تبدیل شد. همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی به برنامه نویسی علاقمند شوند و اقدام به یادگیری برنامه نویسی اندروید کنند. اما اکثر افرادی که می خواهند به دنیای برنامه نویسی وارد شوند سردرگم می شوند و نمی دانند کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنند یا چگونه اقدام به آموزش برنامه نویسی کنند تا بتوانند از این راه کسب درآمد بکنند.

چرا باید ICDL یاد بگیریم
بیشتر بخوانید

درابتدا می خواهیم توضیح مختصری درباره اینکه (اندروید چیست) بدهیم. اندروید (Android) سیستم عاملی متن باز است که بر پایه هسته لینوکس توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است. متن باز بودن اندروید به این معنا است که سورس کد اصلی آن در دسترس عموم قرار دارد یعنی برای استفاده از آن نیازی به دریافت مجوز و یا صرف هزینه نیست. متن باز بودن اندروید باعث می شود که سورس کد اصلی آن به راحتی در اختیار کاربران و توسعه دهندگان مختلف در سرتا سر جهان قرار گیرد. این ویژگی باعث می شود اندروید توسط توسعه دهندگان بیشماری بررسی شود و در نهایت ارتقا یابد. اندروید یک پشته (Stack) کامل نرم افزاری است، یعنی هم خود سیستم عامل را دارد و هم چارچوب مورد نیاز برای ساخت برنامه اندروید. برای برنامه ساختن بر ای اندروید باید با زبان های برنامه نویسی Xml و جاوا آشنایی داشته باشید، چرا که هر چه بیشتر به این دو زبان مسلط باشید بهتر می توانید برای اندروید برنامه بسازید. برای ساختن برنامه ها در اندروید نیز باید از محیط خود گوگل یعنی اندروید استودیو استفاده کنید.

اندروید استودیو چیست

Android Studio اندروید استودیو یک محیط توسعه یافته یا یک IDE بسیار قدرتمند است که در ماه may  سال ۲۰۱۳ ، به منظور برنامه نویسی پیشرفته و خاص برای پلتفرم اندورید معرفی شد. کمی نگذشت که بیشتر از ۷۰ درصد برنامه نویسان مبتدی و حرفه ای Eclipse را کنار گذاشته و از IDE اندروید استودیو استفاده کردند. اندروید استودیو برپایه ی JetBrains Intellij IDEA طراحی و ساخته شده است .Android studio  یا مخفف آن  AS یک محیط توسعه است که از Gradle  بهره برده است.

آموزش انیمیشن در مجتمع فنی تهران
بیشتر بخوانید

در این نرم افزار چندین ویژگی تازه برای کاربران می باشد که چند مورد آن را در زیر بیان می کنیم:

  • چیدمان زنده
  • کنسول توسعه دهنده
  • ارائه نگارش آزمایشی و اجرای صحنه
  • رفع و عیب یابی مخصوص اندروید
  • مبتنی بر الگوی Wizard برای ایجاد طرح اندروید و اجزای مشترک
  • و…

آیا برنامه نویسی اندروید دشوار است؟

اکثر علاقمندانی که می خواهند اقدام به آموزش برنامه نویسی اندروید کنند می پرسند که آیا یادگیری برنامه نویسی اندروید سخت است؟ در جواب این سوال شما باید بگوییم خیر، اگر شما از راه و روش مناسبی برای یادگیری آن استفاده کنید قطعا به مشکل نخواهید خورد. شما می توانید در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید شرکت کنید تا این برنامه نویسی را بدن سردرگمی و به صورت حرفه ای یاد بگیرید، و بتوانید هر چه زودتر وارد بازار کار شوید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای شما عزیزان دوره های آموزشی برنامه نویسی اندروید را فراهم دیده تا شما عزیزان با آسودگی خاطر در این دوره ها شرکت کنید و به سرعت وارد بازار کار شوید. این دوره های آموزشی زیر نظر برجسته ترین و مجرب ترین اساتید برنامه نویسی برگزار می گردد و به کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق می گیرد. قابل توجه هنرجویان عزیز برای شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید مجتمع فنی تهران به هیچ پیش نیازی احتیاجی نیست اما بهتر است با زبان جاوا آشنا باشید.

دوستانی که علاقمند به شرکت در دورهای آموزش برنامه نویسی اندروید هستند کافیست بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایند تا از این دوره های آموزشی بهرمند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.

بررسی بازار کار برنامه نویسی پایتون