برترین دوره‌های آموزش برنامه نویسی | کلاس برنامه نویسی در
مجتمع فنی تهران 

ویژگی‌های آموزش در مجتمع فنی تهران

 • اساتید مجرب و حرفه ای متناسب با هر دوره آموزش برنامه نویسی
 • آموزش عملی و پروژه محور
 • مدرک معتبر دو زبانه

شرح مطالب کلی 

 1. آشنایی با دوره های آموزش برنامه نویسی
 2. لیست کلاس های برنامه نویسی در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب
 3. سرفصل ها دوره های برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آموزش برنامه نویسی

برنامه نویسی یعنی نوشتن دستوراتی که یک سیستم مانند کامپیوتر بتواند آن را متوجه شود و آن ها را یکی پس از دیگری اجرا کند. برای برنامه نویسی باید دستورات و قواعد خاصی را رعایت کرد تا بتوانیم از طریق آن با کامیپوتر و سیستم ها ارتباط برقرار کنیم.

شاید در سال های دور بسیار عجیب بود که دستگاهی اختراع شود تا به آن بتوانیم دستورات مورد نظر خود را بدهیم و آن بدون کم و کاستی آن را اجرا کند. اما امروزه با برنامه نویسی می توان هر کاری را انجام داد و هر آن چه که در جهان وجود دارد توسط برنامه نویسی به آن دستور داده شده است.

برنامه نویسی از سال های گذشته تا کنون پیشرفت بسیار زیادی داشته از و مهمترین کار گذشته آن به طور مثال جمع دو عدد بوده است. اما امروزه با برنامه نویسی می توانید به انواع سیستم ها دستور داد و می توان آن ها را به حرکت در آورد که باعث به وجود آمدن یک انقلاب بزرگ در صنعت های مختلف شده است.

زبان های مختلفی در زمینه برنامه نویسی وجود دارد که برخی از آن ها مخصوص انجام کارهای خاصی می باشند. شما برای یادگیری نیازی نیست تمامی زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید و با یاد گرفتن یکی از زبان ها می توانید کارهای بزرگی انجام دهید.

در ادامه پر کاربردترین و پر مخاطب ترین زبان های برنامه نویسی را برای شما نام می بریم تا با توجه به علاقه خود بتوانید آن را یاد بگیرید.

دوره‌های آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران

زبان برنامه‌های نویسی موبایل

زبان های برنامه نویسی مایکروسافت

زبان برنامه نویسی پایتون

 • لیست کلاس های برنامه نویسی در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب
نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ پیش بینی استاد مبلغ
Java SE 8 programming 50 نامشخص نامشخص هماهنگی با کارشناس نامشخص تومان ۴,۵۰۰,۰۰۰
Android Pack 70 نامشخص نامشخص هماهنگی با کارشناس نامشخص تومان ۶,۱۵۰,۰۰۰
advanced android development 50 نامشخص نامشخص هماهنگی با کارشناس نامشخص تومان ۵,۴۰۰,۰۰۰
developing los apps with swift 50 نامشخص نامشخص هماهنگی با کارشناس نامشخص تومان ۳,۲۶۰,۰۰۰
نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ پیش بینی استاد نوع برگزاری مبلغ
C#Programming 60 جمعه 09:00 الی 14:00 1403/02/14 استاد قاسم شاهی حضوری تومان ۳,۹۲۰,۰۰۰
نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ پیش بینی استاد مبلغ
SQL Server Database Development 60 پنجشنبه 14:30-19:30 1403/02/06 استاد قاسم شاهی تومان ۴,۰۸۰,۰۰۰
نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ پیش بینی استاد ظرفیت نوع برگزاری مبلغ
programming with python 60 پنج شنبه 14:30-19:30 1403/02/13 استاد هماور دارد ترکیبی تومان ۴,۶۴۰,۰۰۰
programming with python 60 یک شنبه و سه شنبه 17:30-20:30 1403/02/11 استاد هماور دارد ترکیبی تومان ۴,۶۴۰,۰۰۰
programming with python 60 جمعه 14:30-19:30 1403/01/24 استاد ولدبیگی دارد ترکیبی تومان ۴,۶۴۰,۰۰۰
python programming advance 60 جمعه 09:00 الی 14:00 1403/02/21 استاد ولدبیگی دارد حضوری تومان ۶,۶۰۰,۰۰۰
Python Web Development With Django 50 جمعه 14:30-20:30 1403/02/14 استاد صالحی دارد حضوری تومان ۴,۷۲۰,۰۰۰
Data analysis and Machine Learning 80 پنج شنبه 09:00 الی 14:00 1403/02/06 نامشخص دارد حضوری تومان ۷,۰۴۰,۰۰۰
 • آشنایی بیشتر و سرفصل ها دوره های برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آشنایی با دوره آموزش برنامه نویسی مایکروسافت

بدون شک برنامه نویسی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یادگیری آن در دنیای امروزی نه تنها برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های IT و مهندسی کامپیوتر، بلکه برای سایر رشته ها و زمینه ها نیز ضرروی است.

هرساله با پیشرفته تر شدن جهان، برتعداد موقعیت های شغلی که مرتبط با برنامه نویسی هستند و یا پیش نیاز اصلی آن ها برنامه نویسی است افزوده می شود.

همچنین بخشی جداناشدنی از پروسه تحقیق و پژوهش در اکثر رشته های دانشگاهی امروزی، کار با کامپیوتر و توانایی پیاده سازی ایده ها و الگوریتم ها در قالب برنامه های کامپیوتری است، قطعا در این مسیر دانشجویان نیازمند یادگیری و کسب مهارت برنامه نویسی هستند.

یکی از قدیمی ترین و مهم ترین شرکت هایی که در زمینه معرفی و توسعه زبان های برنامه نویسی فعالیت دارد، کمپانی قدرتمند آمریکایی مایکروسافت است.

شرکت مایکروسافت از قرن پیش میلادی شروع به فعالیت در زمینه معرفی و توسعه زبان های برنامه نویسی کرده اند، برنامه نویسانی که به زبان های این شرکت علاقمند هستند از یک محیط یکپارچه استفاده می کنند.

این محیط یکپارچه توسط شرکت مایکروسافت ساخته و با اسم Visual Studio به کاربران معرفی شده، زبان هایی مانند C، ++C، #C نمونه هایی هستند که در این محیط پیاده سازی می شوند.

زبان برنامه نویسی C

زبان C یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب و قدرتمند است که تعداد زیادی از برنامه نویسان را به سمت خود جذب کرده است، این زبان را می توان پدر زبان ++C و #C دانست.

زبان های Java و ++C برپایه زبان سی ایجاد شده اند، C یک زبان همه منظوره، سطح میانی، ساخت یافته و دستوری است که یکی از مزیت های آن عدم وابستگی به سخت افزار یا سیستم خاصی است.

یادگیری زبان C برای کار با سایر زبان ها ضرروی نمی باشد، اما اگر می خواهید پا به حرفه برنامه نویسی بگذارید توصیه می کنیم ابتدا زبان C را آموزش ببینید.

علت این پیشنهاد ما این است که، از آنجایی که بیشتر زبان های برنامه نویسی که بعد از زبان سی ایجاد شده اند باگ های خود را تا حد زیادی رفع کرده اند و جلوی خطای شما را تا حدود 80 درصد گرفته اند، قدرت تفکر الگوریتمی و حل مسئله را نیز از شما می گیرند.

درحالی که زبان سی این امکان را در اختیار برنامه نویس فراهم کرده که با عمیق تر فکر کردن درحین کد نویسی به خاطر ذات این زبان، ذهنی قوی تر برای خود بسازد.

زبان برنامه نویسی ++C

سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، سطح میانی و شی گرا است، امروزه بیشتر نرم افزار های سیستمی به توسط زبان برنامه نویسی ++C نوشته می شوند.

جالب است بدانید زبان ++C یک زبان سطح میانی محسوب می شود اما دارای قابلیت زبان های سطح بالا و پایین به صورت همزمان است.

در بالا گفتیم که می توان زبان سی را پدر زبان سی پلاس پلاس حساب کرد، درواقع ++C بسط یافته و قدرتمندتر از زبان نویسی سی است.

در سی پلاس پلاس نسبت به زبان سی امکاناتی همچون template ها، کلاس ها، توابع مجازی اضافه شده است، همچنین باید این رو درنظر گرفت که در ++C قابلیت های Type Checking بیشتری اضافه شده است.

کاربرد زبان ++C در دنیا بسیار زیاد است، در واقع انواع مختلف صنعت در کشور ها از قبیل تجهیزات مدرن و سخت افزار های رباتیک در انواع صنایع، صنعت فضایی، صنعت خودروسازی، صنعت بازی سازی، سیستم های معماری و بانکی  موارد بسیار زیادی از این دست می توان نام برد که توسط زبان سی پلا پلاس برنامه نویسی و پیاده سازی شده اند.

زبان برنامه نویسی #C

سی شارپ زبان برنامه نویسی شی گرا، مدرن و درعین حال بسیار ساده است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده است .Net Foundation این پروژه متن باز را مدیریت می کند.

این زبان به کاربران خود این امکان را می دهد تا به توسط آن اپلیکیشن هایی Cross Platform برای پلتفرم های ویندوز، تحت وب وبرای موبایل بنویسند.

کاربران می توانند برنامه های سی شارپ را در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، iOS و اندروید بنویسند، به صورت کلی #C برای نوشتن برنامه های مدرن امروزی کاربرد دارد.

همچنین از این زبان برنامه نویسی می توان برای توسعه اپلیکیشن هایی مانند برنامه های کلاینت ویندوز، کامپوننت ها و کتابخانه، سرویس ها، API ها، اپلیکیشن های تحت وب، برنامه های تحت موبایل و اپلیکیشن های ابری و بازی های ویدئویی استفاده کرد.

همان طور که در ابتدا گفتیم برنامه نویسان برای کار با بیشتر زبان هایی که توسط شرکت مایکروسافت به کاربران معرفی شده است از محیط یکپارچه توسعه نرم افزاری (IDE) مخصوص مایکروسافت به اسم Visual Studio استفاده می کنند.

برنامه نویسان سی شارپ هم از محیط Visual Studio برای نوشتن کدهای موردنظر خود استفاده می کنند، نسخه کنونی این محیط Visual Studio 2019 می باشد.

زبان برنامه نویسی ASP.NET

یکی از زبان های برنامه نویسی حرفه ای برای طراحی سایت ASP.Net است، این زبان برنامه نویسی نسل جدید ASP (Active Server Pages) می باشد که با ASP کلاسیک سازگار نیست اما ممکن است ASP.Net شامل ASP کلاسیک نیز باشد.

جالب است بدانید می تواند با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ تحت .Net می توانید وب سایت مورد نظر خود را طراحی و پیاده سازی کنید.

بسیاری از شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی از این زبان برای طراحی و پیاده سازی صفحات وب خود از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند.

زبان برنامه نویسی ASP.Net برمبنای ویندوز و از وب سرور شرکت مایکروسافت که IIS (Internet Information Server) می باشد و پایگاه داده آن نیز زبان برنامه نویسی Microsoft Sql Server است  قابل اجرا می باشد.

پایگاه داده مایکروسافت SQL Server

Microsoft SQL Server یا پایگاه داده مایکروسافت یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین نرم افزار های راه اندازی و مدیریت پایگاه داده محسوب می شود.

SQL Server یک بانک اطلاعاتی از نوع دیتابیس های یا Relational Database است که توسط کمپانی مایکروسافت به کاربران معرفی شده است.

وظیفه اصلی آن ذخیره و بازیابی اطلاعات براساس درخواست نرم افزارهای دیگر می باشد، این نرم افزار دارای نسخه های متنوع و متناسب با مخاطبان و محیط های کاری مختلف است.

موقعیت های شغلی برنامه نویسی مایکروسافت

مشاغل مرتبط با برنامه نویسی در دنیا و ایران بیشمار هستند، قطعاً کسی که به عنوان متخصص برنامه نویسی فعالیت دارد درآمد خوبی را از این راه کسب می کند.

اما باید این را هم ذکر کنیم کاربرد زبان های برنامه نویسی (زبان های معرفی شده توسط شرکت مایکروسافت) در دنیا و ایران بسیار متفاوت است.

برای مثال در دنیا بیشتر مشاغل مرتبط با صنعت پروژه های خود را با استفاده از زبان برنامه نویسی ++C راه اندازی می کنند اما در ایران #C بیشترین کاربرد را دارد.

شما می توانید به ترتیب شروع به یادگیری زبان های شرکت مایکروسافت نمایید ویا برحسب علاقه خود در یکی از دوره های آموزشی زبان برنامه نویسی شرکت نمایید.

مخاطبین دوره

 • دانشجویان رشته کامپیوتر
 • دانشجویان رشته it
 • دانشجویان رشته ict
 • کارشناسان برنامه نویسی

اهداف دوره

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با هدف اینکه متخصصین جدیدی را روانه بازار کند، دوره های آموزشی متعددی را برگزار می کند. دوره های آموزش برنامه نویسی از مهم ترین دوره هایی است که مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برروی آن تمرکز دارد تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

هنرجویانی که در دوره های آموزش برنامه نویسی مایکروسافت شرکت می کنند، قادر به راه اندازی و مدیریت انواع پروژه های برنامه نویسی خواهند بود.

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

آشنایی با دوره برنامه نویسی پایتون با فریم ورک جنگو

جنگو (Django) یک چارچوب برنامه نویسی وب سطح بالا و منبع باز (Open-Source) است که با هدف توسعه سریع، آسان و کارآمد، توسط توسعه دهندگان با تجربه ساخته شده است.

این فریم ورک، جعبه ابزاری از Component ها است که برنامه های تحت وب نیازمند به آن ها هستند، هدف جنگو این است که برنامه نویس ها بجای اینکه تمرکز خود را برای نوشتن کد های تکراری برای کار ها تکراری بگذارند، روی قسمت هایی از پروژه های خود کارکنند که مخصوص همان پروژه است.

درواقع فریم ورک Django نسبت به دیگر فریم ورک ها موجود ویژگی های بسیار زیادتری دارد، این فریم ورک بسیاری از دردسر های کدنویسی را حل کرده است.

علاوه براین، جنگو برای شما این امکان راه فراهم می کند تا کلاس های کدها و دامنه تان را مدل سازی کرده و قبل از اینکه متوجه شوید، یک ORM داشته باشید. یکی از مهم ترین مزیت های جنگو دسترسی به Package های آن است، این فریم ورک مانند پایتون ابزار های زیادی برای کاربران خود فراهم کرده است.

کلمه ی Django را در PyPI تایپ کنید تا بیش از 4000 بسته موجود برای کاربران در اختیار شما قرارگیرد، این فریم ورک تقریباً تمامی ویژگی ها و امکاناتی را که شما به دنبال آن ها هستید را در اختیار شما قرار می دهد.

Framework Django به شما کمک می کند نرم افزاری بنویسیدمزایایی این فریم ورک:

 • کامل

جنگو تقریباً همه امکانات و ابزارهای موردنیاز برای انجام کارهایی را که توسعه دهندگان ممکن است بخواهند انجام دهند ارائه می دهد.

 • همه منظوره

از فریم ورک جنگو می توان برای ایجاد هرنوع وب سایت مانند: سیستم مدیریت محتوا، شبکه های اجتماعی و سایت های خبری، استفاده کرد.

جنگو می تواند با هرچارچوبی سمت کاربر کار کند، که تقریباً می تواند محتوا را در هر قالب (از جمله XML، JSON، RSS، HTML و…) ارائه دهد.

 • امن

جنگو با ارائه چارچوبی که برای محافظت خودکار از وب سایت ایجاد شده است، به توسعه دهندگان کمک می کند تا از پیش آمدن برخی اشتباهات رایج جلوگیری کنند برای مثال جنگو یک روش مطمئن برای مدیریت حساب های کاربری و کلمه های عبور، جلوگیری از اشتباهات رایج مانند قرار دادن اطلاعات جلسه در کوکی ها در شرایطی که آسیب پذیر هستند می باشد.

 • مقیاس پذیر

جنگو برای شروع بهترین گزینه است و درصورتی که کاربر بخواهد مقایس برنامه های خود را افزایش دهد نیز کاربری بالایی خواهد داشت، Framework Django در عمل به شکل مجموعه ای از Component ها است که آماده به کار طاحی شده اند.

درحال حاضر به دلیل این که این Component ها به یکدیگر وابسته نیستند، برنامه نویس درصورت نیاز به راحتی می تواند آن ها را حذف و یا تغییر دهد.

 • قابل استفاده مجدد

کد Django با استفاده از اصول و الگو های طراحی نوشته می شود که ایجاد کد قابل استفاده مجدد را تشویق می کنند، به طور خاص از اصل تکرار نکردن خودتان (DRY) استفاده می کند، بنابراین هیچ کپی غیرضروری وجود ندارد و میزان کد را کاهش می دهد.

 • قابل حمل

کد جنگو در پایتون نوشته شده است که روی سیستم عامل های زیادی اجرا می شود، به این معنا که شما به هیچ پلتفرم خاصی وابسته نمی باشید و می توانید برنامه های خود را در سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس، ویندوز، Mac OS X اجرا کنید.

نمونه های از معروف ترین وب سایت هایی که از زبان پایتون و Framework Django در نوشتن آن ها استفاده شده است:

 • YouTube
 • DropBox
 • Quora
 • Pinterest
 • Instagram

موقعیت های شغلی

زبان برنامه نویسی پایتون باتوجه به Open-Source بودن آن کاربرد های بسیار زیادی در ایران دارد، از طرفی دیگر فریم ورک جنگو نیز به دلیل امکاناتی که به کاربران خود ارائه کرده طرفداران زیادی در ایران دارد.

اگرچه اطلاعات دقیقی از میزان استفاده این فریم ورک در دسترس نمی باشد، اما به جستجویی در سایت های کاریابی می توان فهمید موقعیت های شغلی مناسبی برای افرادی که دوره برنامه نویسی پایتون فریم ورک جنگو را گذارنده اند وجود دارد، این افراد می توانند در مشاغلی مانند ایجاد و توسعه صفحات وب، مدیریت و توسعه نرم افزار های تحت وب و… مشغول به کار شوند.

مخاطبین دوره

 • علاقمندان به زبان پایتون
 • علاقمندان به Django
 • دانشجویان رشته کامپیوتر
 • دانشجویان رشته it
 • دانشجویان رشته ict
 • کارشناسان برنامه نویسی

اهداف دوره

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با هدف اینکه متخصصین جدیدی را روانه بازار کند، دوره های آموزشی متعددی را برگزار می کند.

دوره های آموزش برنامه نویسی از مهم ترین دوره هایی است که مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برروی آن تمرکز دارد تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

هنرجویانی که در دوره های آموزش برنامه نویسی برنامه نویسی پایتون فریم ورک جنگو شرکت می کنند، قادر به راه اندازی، مدیریت و توسعه انواع پروژه های برنامه نویسی تحت وب خواهند بود.

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

دوره های آموزش برنامه نویسی موبایل

دوره آموزش برنامه نویسی موبایل در شاخه های مختلف در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب هر ساله زیر نظر برترین اساتید برگزار می گردد.

این دوره مخصوص افرادی است که به برنامه نویسی موبایل علاقمند می باشند و با یادگیری آن می توانند در شغل های بسیار خوبی مشغول به کار شوند.

اما دوره های آموزش برنامه نویسی موبایل شاخه های مختلفی دارد که هر شاخه مربوط به یک حرفه می باشد و علاقمندان با توجه به سلیقه و استعداد خود می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

در ادامه به شاخه های دوره آموزش برنامه نویسی موبایل می پردازیم تا شما با آن ها بیشتر آشنا شوید.

آموزش برنامه نویسی java programming

زبان برنامه نویسی جاوا یک زبان سطح بالا می باشد که در سال 1995 توسط sun microsystems ارائه گردید.

این زبان در انواع سیستم عامل ها مانند مک، ویندوز و لینوکس اجرا می شود و کاربران بسیار زیادی به این زبان تسلط دارند.

برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا شما باید از پایه به صورت جدی شروع کنید تا در مراحل بالاتر بوانید موضوعات حرفه ای تری یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی جاوا یکی از قابل اعتمادترین و امن ترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شود بر روی اکثر دستگاه های جهان در حال اجرا می باشد.

از زمان انتشار این زبان تا کنون نسخه های بسیار زیادی ارائه شده است و در هر بروزرسانی آن تغییرات بخصوصی به چشم می آید.

قابلیت های زبان برنامه نویسی جاوا

 • مستقل از پلتفرم
 • شیء گرا بودن
 • سریع
 • امنیت بالا
 • دارای کتابخانه حرفه ای

برنامه های کاربردی جاوا

 • طراحی اپلیکیشن های تحت وب
 • طراحی اپلیکیشن های اندروید
 • طراحی و توسعه نرم افزار
 • سیستم معاملاتی
 • پردازش داده های بزرگ
 • دستگاه های تعبیه شده

بازار کار برنامه نویسی جاوا

بازارکار این زبان برنامه نویسی در ایران همیشه داغ بوده است و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند بسیار موفق هستند.

آموزش برنامه نویسی android

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید یکی از دوره هایی است که مخاطبان خاص خود را دارد و با پیدایش زبان برنامه نویسی اندروید انقلاب بزرگی ایجاد شد.

اندروید یک سیستم عامل موبایل می باشد که توسط گوگل ارائه شده است و این سیستم عامل اوپن سورس می باشد و بر پایه هسته لینوکس بنا شده است.

امروزه اکثر مردم در دستان خود یک گوشی تلفن هوشمند دارند که هر روز با آن کارهای خود را انجام می دهند و این کارها در روند زندگی انسان تاثیرگذار می باشد.

اپلیکیشن های بسیار زیادی وجود دارند که اکثر آن ها با زبان برنامه نویسی اندروید طراحی و توسعه داده شده اند که ما به صورت روزانه از آن ها استفاده می کنیم.

شما می توانید ایده های خود را به پول تبدیل کنید و برای این کار می توانید آن ها را در قالب یک اپلیکیشن پیاده سازی کنید و وارد بازار کنید.

مخاطبان دوره

 • دانشجویان رشته کامیپوتر
 • افرادی که قصد یادگیری و شروع کسب و کار در زمینه اندروید می باشند.
 • افرادی که قصد طراحی اپلیکیشن با زبان برنامه نویسی اندروید را دارند.
 • برنامه نویسانی که علاقمند به یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید را دارند.
 • علاقمندانی که علاقه به یادگیری این زبان دارند.

بازار کار برنامه نویسی اندروید

 • طراحی و توسعه اپلیکیشن
 • پشتیبانی اپلیکیشن های اندروید
 • استخدام در شرکت های برنامه نویسی
 • انجام پروژه های برنامه نویسی اندروید
 • و …

دوره آموزش توسعه پیشرفته اندرویدی

دوره آموزش توسعه پیشرفته اندرویدی یا (advanced android development) یکی از دوره هایی است که با یادگیری آن می توان در زمینه اندروید فعالیت کرد.

بسیاری از افراد سوالاتی در مورد اهمیت این دوره برایشان به وجود می آید در این دوره به چه چیزهایی پرداخته می شود؟

این دوره مخصوص افرادی است که می خواهند در زمینه توسعه اپلیکیشن های اندروید در محیط اندروید استودیو فعالیت کنند.

اندروید بیش از 50 درصد بازار تلفن های هوشمند را در اختیاز دارد و روز به روز اهمیت توسعه اپلیکیشن بیشتر می شود.

نرم افزارهای اندرویدی با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای همگام سازی با آن هر چند وقت یک بار به یک بروز رسانی نیاز دارد.

در این بروز رسانی می توان نرم افزار یا اپلیکشن را بروز کرد و قابلیت های جدید به آن اضافه کرد که کار را برای کاربران آسان تر و کاربردی تر می کند.

افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند امنیت شغلی بسیار بالایی دارند چرا که میلیون ها اپلیکیشن وجود دارد که می توان آن ها را هر چند وقت یک بار بروز کرد و قابلیت های جدیدی به آن اضافه کرد.

مخاطبان دوره

 • علاقمندان به زبان برنامه نویسی اندروید
 • علاقمندان به توسعه اپلیکیشن اندروید
 • افرادی که در زمینه برنامه نویسی اندروید فعالیت می کنند

بازار کار دوره آموزش توسعه پیشرفته اندرویدی

 • استخدام در شرکت های برنامه نویسی
 • توسعه اپلیکیشن های مختلف اندرویدی

دوره آموزش توسعه برنامه های IOS

دوره آموزش توسعه برنامه های IOS  یا (developing los apps with swift) مخصوص افرادی است که علاقمند به توسعه اپلیکیشن های  IOSدارند.

IOS یک سیستم عامل محبوب می باشد که کاربران زیادی در جهان دارد و در برنامه های زیادی در قالب IOS وجود دارد.

این برنامه ها هم مانند اندروید نیاز به توسعه و بروزرسانی دارند و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند این کار را انجام دهند.

این سیستم عامل در گوشی های هوشمند آیفون می باشد که تمام برنامه های آن جدا از اندروید می باشد و سیستم عامل آن فرق دارد.

در این دوره هنرجویان با مفاهیمی مانند سیستم عامل نظیر کار با مرکز داده، کار با نقشه ها و مکان یاب، انواع View Controller ها، کار با دوربین و تصاویر، کار با فرمان های چند لمسی و … آشنا می شوند.

این دوره یکی از شاخه های محبوب برنامه نویسی موبایل محسوب می شود که شرکت های مختلفی در ایران در این زمینه فعالیت می کنند.

مخاطبان دوره

 • علاقمندان به برنامه نویسی آیفون
 • علاقمندان به توسعه برنامه های ios
 • افرادی که در زمینه ios مشغول به کار هستند.

بازارکار دوره آموزش توسعه برنامه های IOS

 • طراحی و توسعه اپلیکیشن های IOS
 • کسب درآمد از طریق AppStore
 • کسب درآمد از طریق تبلیغات و Push
 • کسب درآمد از طریق مارکت های داخلی
 • انجام پروژه های مختلف در زمینه برنامه نویسی IOS

تهیه کننده: دپارتمان فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

زبان های برنامه نویسی موبایل

با پیشرفت زبان های برنامه نویسی، گوشی های همراه هوشمند وارد بازار شدند و هر ساله نسخه های جدیدی از آن وارد بازار می شود. نسخه های جدید با تلاش های فراوان برنامه نویسان طراحی می شود و روز به روز بر امکانات آن افزوده می شود.

زبان برنامه نویسی موبایل به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • زبان برنامه نویسی اندروید

این زبان مخصوص گوشی های تلفن همراه هوشمند مخصوص سیستم عامل اندروید می باشد. در حال حاضر با زبان برنامه نویسی اندروید تلفن های هوشمند بسیار زیادی وجود دارد. این زبان به گونه ای است که می توان به راحتی آن را توسعه داد.

این زبان توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است و به صورت متن باز می باشد. از زبان برنامه نویسی اندروید فقط در گوشی های تلفن همراه استفاده نمی شود و در دستگاه های مختلفی مانند تبلت ها، ساعت ها، یخچال ها، تلویزیون ها و … استفاده شده است.

بیشترین کاربردی که زبان برنامه نویسی اندروید دارد در حوزه طراحی اپلیکیشن می باشد که توسط این زبان تا به امروز اپلیکیشن های مختلفی طراحی شده است.

 • زبان برنامه نویسی جاوا

جاوا دیگر زبان برنامه نویسی موبایل می باشد که در میان برنامه نویسان بسیار محبوب می باشد. جاوا یک زبان برنامه نویسی شیءگرا می باشد که در سال 1991 توسط جیمز گاسلینگ به عنوان بخشی از سکوی جاوا منتشر شد. از مزیت های زبان برنامه نویسی جاوا می توان به ساده بودن، امن بودن، شیءگرا بودن، مستحکم و … نام برد.

برنامه نویسی جاوا کاربرد بسیار زیادی دارد و از آن می توان در اپلیکیشن های اندرویدی، محصولات نرم افزاری، برنامه های کلان داده، اپلیکیشن های تجاری، برنامه های مالی و سیستم های نقطه فروش استفاده کرد.

زبان برنامه نویسی جاوا چندین نسخه دارد:

 • نسخه استاندارد (Java SE)
 • نسخه انترپرایز (Java EE)
 • نسخه میکرو (Java ME)

نسخه استاندارد، نسخه اصلی جاوا محسوب می شود و دیگر پلتفرم های آن بر مبنای آن طراخی شده است.

 • زبان های برنامه نویسی IOS

 همان طور که می دانید IOS سیستم عامل گوشی های هوشمند آیفون می باشد. IOS یک زبان مستقل می باشد که با برخی از دیگر زبان های برنامه نویسی مانند C و C++ سازگاری دارد. زبان های برنامه نویسی Objective-C و SWIFT دو زبانی هستند که توسط شرکت اپل در زمینه تولید اپلیکیشن های IOS معرفی کرده است.

زبان های برنامه نویسی مایکروسافت

آموزش برنامه نویسی

شرکت مایکروسافت در زمینه های زیادی فعالیت دارد که توسعه زبان برنامه نویسی یکی از آن ها می باشد. زبان های برنامه نویسی زیادی توسط  شرکت مایکروسافت ارائه شده است که تمامی آن ها تا کنون بسیار کاربردی بوده است.

 • زبان برنامه نویسی C

زبان برنامه نویسی C یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شود که مورد علاقه اکثر برنامه نویسان می باشد.

 زبان برنامه نویسی C یک زبان همه منظوره، دستوری، سطح میانی و ساخته یافته می باشد که کار را برای برنامه نویسان آسان می کند.

این زبان پدر زبان های برنامه نویسی ++C و #C می باشد که به همراه جاوا بر پایه زبان C ایجاد شده اند.

 • زبان برنامه نویسی #C

زبان برنامه نویسی C# یک زبان شیءگرا می باشد که در عین سادگی کاربردهای فراوانی دارد و در میان کاربران بسیار محبوب می باشد.

با زبان برنامه نویسی C# کارهای بزرگی می توان انجام داد که برای مثال می توان به طراحی اپلیکیشن های موبایل، طراحی نرم افزارهای کامپیوتری، طراحی سایت و طراحی و توسعه بازی اشاره کرد.

 • زبان برنامه نویسی ++C

این زبان هم بر پایه زبان برنامه نویسی C طراحی شده است و این زبان، یک زبان سطح میانی با قابلیت های زبان های سطح بالا و پایین به صورت همزمان می باشد.

این زبان همانند زبان C بسیار کاربردی می باشد و در صنعت های مختلف مانند صنعت خودروسازی، صنعت فضایی، صنعت بازی سازی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

کسانی که به یکی از زبان های C ، C++ و C# تسلط داشته باشند می توانند در حوزه های مختلفی مشغول به کار شوند.

 • زبان برنامه نویسی Net

این زبان هم توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است و از این زبان برای طراحی سایت به صورت حرفه ای استفاده می شود.

طراحی سایت از طریق راه های مختلف و زبان های برنامه نویسی مختلفی امکان پذیر می باشد که با این زبان هم می توان یک سایت حرفه ای و مدرن طراحی کرد.

 • پایگاه داده SQL Server

همان طور که از نامش پیداست، از آن برای راه اندازی و مدیریت پایگاه داده استفاده می شود که جزء محبوب ترین نرم افزارها می باشد.

از پایگاه داده SQL Server جهت ذخیره و بازیابی اطلاعات استفاده می شود که کاربران زیادی از طریق آن کارهای خود را پیش می برند.

زبان برنامه نویسی پایتون فریم ورک جنگو

جنگو یک چارچوب برنامه نویسی وب سطح بالا می باشد که با زبان پایتون پایه ریزی شده است و با آن می توان یک وب سایت امن و پایدار را به سرعت توسعه و طراحی کرد.

جنگو تمام امکانات و ابزارات لازم را برای توسعه یک وب سایت در اختیار شما قرار می دهد که بسیار راحت و بدون مشکل می توانید روی کار خود تمرکز کنید.

سایت های بسیار زیادی از جمله Instagram و YouTube با زبان پایتون و چارچوب جنگو طراحی شده اند.

موقعیت های شغلی زبان های برنامه نویسی

اگر علاقمند به یادگیری زبان برنامه نویسی هستید، می توانید با توجه به علاقه و استعداد خود در دوره های مورد نظر آن شرکت نمایید. در حال حاضر بازارکار زبان های برنامه نویسی در ایران بسیار داغ می باشد و شغل های مختلفی در این زمینه وجود دارد.

جهت ورود به بازار کار برنامه نویسی، جهت کسب تجربه شما باید پروژه های عملی را انجام دهید تا بتوانید با محیط کار آشنا شوید. با انجام چندین پروژه واقعی می توانید خودتان را محک بزنید و میزان یادگیری خود را بسنجید و از این پروژه ها می توانید به عنوان نمونه کار استفاده نمایید.

بسیاری از هنرجویان سوال های زیادی درباره شغل های موجود در این زمینه دارند و نگران پیدا نکردن شغل مناسب خود هستند. باید بگوییم که شرکت های بسیار زیادی داخل ایران در زمینه های مختلف برنامه نویسی فعالیت دارند که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود.

برگزاری دوره آموزش زبان برنامه نویسی

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب در شاخه های مختلف زبان برنامه نویسی دوره های آموزشی برگزار می کند و علاقمندان می توانند در این دوره ها ثبت نام نمایند.

جهت ثبت نام در دوره های زبان برنامه نویسی می توانید از طریق سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به ثبت نام نمایید و جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.