امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی یکی از پر درآمد ترین مشاغل در دنیا شغل برنامه نویسی است. برنامه نویسی دارای زبان های مختلفی است که هر کدام دارای مزیت ها و معایبی هستند. یکی از این زبان های برنامه نویسی، سی شارپ است، مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای شما عزیزان دوره هایی فراهم کرده است تا شما عزیزان بتوانید ای زبان برنامه نویسی را به صورت حرفه ای آموزش ببینید. ما در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی درباره سی شارپ و کاربرد های آن به شما دوستان بدهیم امیدواریم که موثر واقع گردد.

برای شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی مجتمع فنی تهران برروی لینک ثبت نام کلیک فرمایید.

درباره سی شارپ

زبان سی شارپ یک زبان برنامه نویسی چند الگویی و منظم شده مدل های تابعی، امری، عمومی، شیء گرا و جزء گرا ، در بستر .Net می باشد. به زبان ساده تر می توان گفت که سی شارپ یک زبان برنامه نویسی چند منظوره، قدرتمند و سطح بالا است که توسط شرکت مایکروسافت در سال 2000 ساخته شد و بعداً در سال  2003 به عنوان یک زبان برنامه نویسی استاندارد بین المللی تصویب شد.

زبان برنامه نویسی سی شارپ، زبانی است که هم برای برنامه نویسان حرفه ای مناسب است و هم برای افرادی که مبتدی هستند و می خواهند وارد دنیای برنامه نویسی شوند. چرا که این زبان به اندازه کافی برای مبتدیان خوانا و قابل فهم است و عملکرد فوق العاده آن برای درک کامل تر دنیای برنامه نویسی بسیار مناسب است. همچنین سی شارپ یک زبان امن برای یادگیری است زیرا زبان های سطح پایینی مانند C و C++ تقریباً هر دستوری را مادامی که کامپایل شود اجرا می کنند، حتی اگر این دستورات صدمات جدی به سیستم عامل وارد کنند. اما سی شارپ کد های شما را در زمان کامپایل بررسی کرده و پیغام ها و خطا هایی را در صورت لزوم برای توقف برنامه صادر می کند. همینطور سی شارپ قابلیت ترکیب با دیگر زبان های برنامه نویسی را دارد و می توان از آن در پروژه های مختلفی استفاده کرد. در حال حاضر زبان برنامه نویسی سی شارپ طرفداران بی شماری دارد و روز به روز به طرفداران آن اضافه می شود و حتی در ایران نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

این زبان برنامه نویسی به دلیل نسخه های جدیدی که توسط شرکت مایکروسافت هر چند وقت یکبار ارائه می شود و دارای قابلیت های جدیدی است، یک زبان کاربردی و تمام نشدنی محسوب می شود از این رو می توان گفت زبان برنامه نویس سی شارپ زبان آینده داری است. رنکیگ زبان برنامه نویسی سی شارپ از دیدگاه های مختلف چهارمین و در برخی پنجمین زبان کاربردی، قدرتمند و محبوب دنیا محسوب می شود بنابراین این زبان برنامه نویسی از محبوبیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

سی شارپ چیست و چه کاربردی دارد

کاربردهای سی شارپ

  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در ویندوز: همانطور که می دانید شرکت مایکرو سافت مالک سی شارپ است از این رو شما به راحتی می توانید با زبان برنامه نویسی سی شارپ هر نوع برنامه ای برای ویندوز بنویسید. در حال حاضر بیشتر نرم افزارهای ویندوز در بازار ایران با زبان برنامه نویسی سی شارپ نوشته می شود.
  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در macOS : یکی از کاربردهای باور نکردنی زبان برنامه نویسی سی شارپ این است که برای سیستم عامل مک نیز می توان انواع برنامه نوشت. در واقع شما می توانید هر برنامه ای که در فکرتان است را با سی شارپ برای مک پیاده سازی کنید.
  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در ios : بله با سی شارپ می توان برای ios نیز برنامه نوشت، در واقع شما از طریق زامارین می توانید هر برنامه ای که دوست دارید را برای سیستم عامل ios بنویسید.
  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در وب: شما می توانید با استفاده از تکنولوژی Net تحت سی شارپ هر نوع سایتی را طراحی و پیاده سازی کنید.
  • استفاده در صنعت طراحی Game: از سی شارپ برای ساخت و توسعه بازی ها استفاده می کنند. موتور بازی ساز Unity به سادگی از سی شارپ پشتیبانی می کند و محبوبیت آن هر روز در صنعت بازی سازی در حال افزایش است.
  • و…

عزیزانی که علاقمند به یادگیری زبان برنامه نویس سی شارپ هستند می توانند در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت کنند و به دنیای برنامه نویسان حرفه ای وارد شوند.

این دوره های برنامه نویسی زیر نظر مجرب ترین اساتید برنامه نویسی برگزار می شواد، شما با شرکت در این دوره های آموزشی می توانید مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب را دریافت کنید. برای شرکت در این دوره های آموزش سی شارپ می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

بررسی بازار کار برنامه نویسی اندروید در ایران