بسیاری از هنرجویان و کاربران در مورد درآمد برنامه نویسان اندروید سوالات بسیاری داشتند و ما در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بازار کار برنامه نویسی اندروید در ایران بپردازیم تا علاقمندان به این زبان اطلاعاتی در این زمینه به دست آورند. سیستم عامل اندروید در جهان به عنوان محبوب ترین سیستم عامل برای تلفن های همراه هوشمند محسوب می شود که شرکت های موبایل بسیاری از این سیستم عامل برای تلفن های هوشمند همراه خود استفاده می کنند.

با ظهور گوشی های جدید هوشمند تعداد تلفن های همراه در جهان و ایران افزایش پیدا می کند و این یعنی تعداد کاربران اندروید روز به روز در حال افزایش می باشد. اصلی ترین بخش یک تلفن همراه هوشمند پس از سیستم عامل، اپلیکیشن های کاربردی آن می باشد که تلفن همراه هوشمند را منحصر به فرد می کند. در هر تلفن همراه هوشمند چندین اپلیکیشن وجود دارد و این اپلیکیشن ها بستگی و سلیقه و کارایی شما در تلفن همراه شما نصب می شود و این اپلیکیشن توسط زبان برنامه نویسی اندروید طراحی می شوند.

طراحی و توسعه اپلیکیشن ها یکی از کارهایی است که اکثر شرکت های بزرگ و کوچک به آن می پردازند و در حال حاضر هزاران اپلیکیشن کاربردی با موضوع های مختلف وجود دارد که کاربران ایرانی می توانند به کمک اپلیکیشن های گوگل پلی و بازار آن را در تلفن همراه خود نصب کنند. کاربران می توانند هر اپلیکیشن اندرویدی که نیاز دارند را به کمک گوگل پلی و بازار دانلود کرده و در تلفن همراه خود نصب کنند و این دو اپلیکیشن اکثر اپلیکیشن های اندروید را دارا می باشند.

با رشد سیستم عامل اندروید و تولید تلفن های همراه هوشمند، تعداد بیشتری اپلیکیشن در جهان طراحی می شود و کاربران بسیاری از سراسر جهان می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. طراحی و توسعه اپلیکیشن یکی از بهترین شغل هایی است که به کمک زبان برنامه نویسی اندروید می توان آن را انجام داد و حتی درآمد آن در ایران بسیار خوب می باشد.

دوره های آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

بررسی بازار کار برنامه نویسی اندروید در ایران

کار با برنامه نویسی اندروید

کسانی که به زبان های برنامه نویسی به خصوص زبان برنامه نویسی اندروید تسلط دارند، به دو صورت می توانند وارد بازار کار شوند.

  • استخدام در شرکت های برنامه نویسی
  • فعالیت به صورت آزادکاری

اگر فردی قصد کار در شرکت های برنامه نویسی دارد، باید به خوبی به این زبان تسلط داشته باشد و حداقل یک سابقه کار خوب داشته باشد تا بتواند در آزمون استخدامی یا مصاحبه های استخدامی نمره قبولی را کسب کنند. استخدام در شرکت های برنامه نویسی مزایای بسیاری دارد که می توان به حقوق ثابت، بیمه و کار ثابت اشاره کرد. البته میزان حقوق یک برنامه نویس اندروید در هر شرکتی مختلف می باشد و این بستگی به توانایی ها و کار فرد مورد نظر دارد ولی با تمامی این شرایط می توان به درآمد خوبی از این طریق رسید.

در روش آزادکاری می توان بدون وابستگی به شرکت یا ارگانی کار خود را انجام دهید و می توانید پروژه های مختلفی دریافت کرده و آن ها را انجام دهید. این کار درآمد ثابتی ندارد ولی می تواند با انجام پروژه های بزرگ و متعدد به درآمد بسیار خوبی رسید و در روش فریلنسینگ یا همان آزادکاری، هر زمان که بخواهید می توانید مشغول به کار شوید و حتی می توانید در عین حال یک یا چندین پروژه را به صورت همزمان انجام دهید. افرادی می توانند در این زمینه موفق شوند که به خوبی به بازار کار آشنا باشند و به طور کامل در زمینه برای خود نام و نشانی به جا بگذارند.

برنامه نویسی با اندروید

آموزش برنامه نویسی اندروید

آموزش برنامه نویسی اندروید در اکثر موسسات آموزشی در یک دوره پیشرفته برگزار می گردد ولی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب این دوره ها را در یک محیط کاملا آموزشی با برترین اساتید این مجموعه و به کمک بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می کند و تمامی علاقمندان می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. توجه داشته باشید که برای شرکت در برخی از دوره های آموزشی نیاز به گذراندن پیش نیاز می باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

جهت شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی اندروید می توانید روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

پایتون بهترین زبان برای یادگیری برنامه نویسی