اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

امروزه اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی به عبارتی دیگر طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امری است انکار ناپذیر. همه انسان ها در اعماق درون خود خواستار آرامش اند. این امر برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر حداقل در خانه باید محقق شود. در خانه است که می ‌توان انرژی ‌های از دست‌ رفته طی روز را جایگزین کرد. دور هم جمع شدن اعضای خانواده، گپ زدن و چیزهای ساده این‌ چنینی به ما انسان ها کمک می ‌کنند تا خستگی‌ های روزانه را در جایی بیرون از خانه جا گذاشته و برای فردا آماده شویم. فضای داخلی خانه می‌ تواند منبع تمام‌ نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت کنیم. گاهی توجه به نکته ‌های کوچک، نتایج بزرگی به دنبال دارد.

طراحی دکوراسیون، به معنای هماهنگ و متناسب کردن مولفه های موجود در یک فضای خاص و تعیین محل قرار گرفتن اثاثیه ها و رنگ ها در بخش های مختلف ساختمان به شیوه ای نو و هنرمندانه است. در این نوع از طراحی، اصول و فنون معماری داخلی به دقت به کار گرفته شده که با طراحی داخلی ساختمان و معماری اجزا ساختمان در ارتباط هستند. قابل ذکر است که طراحی دکوراسیون داخلی، به نوعی ترکیبی از هنر با ساختمان محسوب شده که با اداب و رسوم گذشته در ارتباط بوده و مواردی مانند محوطه سازی و معماری داخلی را در بر می گیرد. شاید شناخته شده ‌ترین خصیصه‌ طراحی دکوراسیون داخلی این است که ایده ‌ها را برای ما محسوس کند و افکار را به ساختاری محکم و قابل درک تبدیل کند. گفته می ‌شود که طراحان دکوراسیون داخلی منازل نه تنها اول فکر می ‌کنند و بعد عمل، بلکه از اول به فکر ساختن هستند. قابلیت تبدیل ایده‌ ها به واقعیت در مراحل اولیه‌ تولید محصول و یا خدمات، شانس موفقیت را با سرعت بیشتری بالا می ‌برد. طراحی دکوراسیون داخلی مانند هنرهای دیگر، دارای سبک و سیاق و اصولی است که براساس سلیقه‌ ها و نیاز های هر دوره، دستخوش تغییر می شوند.

بیشتر بخوانید: طراحی اتاق با 3d max

Table of Contents
آموزش طراحی دکوراسیون آشپزخانه
بیشتر بخوانید

طراحان دکوراسیون چگونه طراحی می‌ کنند

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

هر طراح دکوراسیون راهکار و تخصص خودش را در طراحی دکوراسیون دارد، اما یک سری فعالیت ‌های مشترک بین طراح های دکوراسیون وجود دارد.

  • طراحان تلاش می ‌کنند که به دنیا از دید تازه‌ ای نگاه کنند، چیز‌های جدیدی بیابند و دنبال الهام باشند. داده‌ ها را جمع ‌آوری می ‌کنند، راجع‌ به چیزی که می ‌بینند فکر می ‌کنند، تصمیم می ‌گیرند که چه چیزی جدید و جذاب است و این ‌که چگونه ایده ‌های جدید را به‌ وجود آورند. این بخش شامل پروژه ‌هایی مانند تحقیق بر روی بازار، مدیریت و برنامه ‌ریزی و استفاده از گروه‌های تحقیق می ‌شود
  • طراح دکوراسیون سعی می ‌کند به تمامی احتمالات و اطلاعاتی که از بخش اول دریافت کرده است معنی ببخشد. چه چیزی مهم است، اولین قدم چیست، هدف این مرحله این است که تمامی مشکلات و پیچیدگی‌ های پروژه‌ دیزاین را برایتان به وضوح بیان کند تا سازمان و یا تیمتان تعریف دقیقی از آینده و اهداف داشته باشند.
  • در این بخش مشکلات و ایرادات یافت شده، برسی می ‌شود و دوباره راه حلی برای آن ارائه می ‌شود تا ایده‌ های اصلی حالت مطلوب خود را بدست آورند.
  • در آخرین مرحله طراحی دکوراسیون پیاده سازی شده ارائه می‌ شود. جایی که تست نهایی صورت می ‌گیرد، نتیجه‌ نهایی پروژه عرضه می ‌شود و فرآیند گرفتن بازتاب از کاربران آغاز می‌ شود.

درآمد طراح دکوراسیون داخلی

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

درآمد طراح دکوراسیون داخلی همانند سایر کسب و کارها، کاملاً وابسته به خود شخص است. برای مثال هرچقدر که شما سابقه کار بالاتر، مهارت ارتباط با مشتری بهتر و مهارت ‌های شغلی بیشتری داشته باشید، درآمد شما افزایش خواهد یافت و مشتریان بیشتری هم خواهید داشت. از دیگر مزایای این رشته خود اشتغالی است. به این صورت که فرد خودش می ‌تواند یک دفتر کار با چند کارمند افتتاح کرده و با تبلیغات صحیح، مشتری خود را جذب نماید و اگر هم سرمایه اولیه‌ ای ندارد می ‌تواند به صورت فریلنسر پروژه بگیرد و انجام دهد. در واقع می خواهیم بگوییم که هر چقدر فرد در این کار حرفه ای تر باشد از کسب درآمد بیشتری نیز برخوردار می شود. برای حرفه ای شدن در این زمینه نیز نیاز به یک آموزش اصولی و مناسب می باشد. بنابراین انتخاب روشی مناسب برای یادگیری درآینده کاری شما بسیار تاثیر گذار است. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای علاقمندان در این راستا دوره های آموزشی را فراهم کرده است تا به راحتی و بدون هیچ سردرگمی طراحی دکوراسیون داخلی را به صورت حرفه ای آموزش ببینند. در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه خواهیم داد، همچنان با ما همراه باشید.

ICDL چیست
بیشتر بخوانید

دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی در مجتمع فنی تهران

همانطور که در بالا اشاره شد مجتمع فنی تهران دوره های را در رابطه با آموزش طراحی دکوراسیون داخلی برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. این دوره آموزشی یکی از پر طرفدار ترین دوره های آموزش در مجتمع فنی تهران می باشد. هنرجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند طراحی دکوراسیون را از مبتدی تا پیشرفته آموزش می بینند و بعد از اتمام دوره ها یک مدرک معتبر دو زبانه از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دریافت خواهند کرد. همچنین هنرجویان به دلیل اینکه در این دوره ها طراحی دکوراسیون داخلی را به صورت حرفه ای آموزش می بینند، بعد از اتمام دوره ها می توانند وارد بازار کار شوند و از کسب درآمد خوبی برخوردار شوند.

برای شرکت در دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید

شماره های تماس: 66939772 – 66933439