آموزش طراحی دکوراسیون داخلی با 3d max

طراحی داخلی و دکوراسیون منزل مقوله ای است که بسیاری از مردم به آن اهمیت ویژه می دهند و دوس دارند در طراحی منزل خود زیبا ترین طرح های هنری را با توجه به محدودیت های خاص اجرا نمایند. بنابراین می توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از نرم افزار 3d max از بازار کار خوبی برخوردار است، از این رو افراد زیادی علاقمند به آموزش طراحی دکوراسیون داخلی و همینطور آموزش نرم افزار 3d max هستند تا بتوانند به عنوان یک فرد حرفه ای در این زمینه، وارد بازار کار شوند و به کسب درآمد خوبی دست یابند. در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با نرم افزار 3d max می دهیم و بعد به بحث طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم، با ما همراه باشید.

تری دی مکس معروف ترین و پرکاربرد ترین نرم افزار طراحی و مدل سازی سه بعدی بوده و از آن در طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین طراحی و تولید انیمیشن استفاده می گردد. تری دی مکس شامل قسمت ‌های کلیدی همچون مدل ‌سازی، شبیه‌ سازی فیزیکال، نورپردازی، ریگینگ، متحرک‌ سازی، رندرینگ و … است. امروزه به ‌نحوی تمامی مشاغل اعم از معماری، بازی ‌سازی، تبلیغات، جلوه ‌های ویژه سینمایی، خودروسازی، انیمیشن، طراحی صنعتی، کابینت ‌سازی، غرفه‌ های نمایشگاهی، طراحی نما و… با 3d max عجین شده‌ اند. یکی از قابلیت های اصلی نرم افزار تری دی مکس، ویژگی رندر است. یکی از گزینه های رندر در نرم افزار تری دی مکس، قابلیت پیش نمایش رندر است. شما می توانید قبل از اتمام کار، تغییرات نور و متریال را در پروژه ببینید. هم چنین تغییرات نور پردازی، المان ها و بافت و متریال آن ها، بین موتور های رندر، به راحتی انجام می شود. حتی می توان بافت های جزئی تری مانند ترک دیوار، بازتاب نور و… را به جزئیات المان ها اضافه نمود.

چرا طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی با 3d max

طراحی داخلی فقط مربوط به ظاهر داخل ساختمان نیست بلکه نقش اصلی در عملکرد را نیز بازی می کند. حتی بزرگ ترین خانه ها اگر طرح داخلی مناسبی نداشته باشند باز هم کسل کننده هستند. در حالی که یک آپارتمان کوچک با طراحی مناسب می تواند به یک فضای اقامتی دنج با فضای کافی تبدیل شود. طراحی داخلی بسیار مهم تر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می رسد و زمانی که به فضای داخل ورود می کند می تواند به راحتی با اهمیت معماری مقایسه شود. داخل خانه باید به طور همزمان زیبا و جذاب باشد. با این حال برخی از تجهیزات مبلمان مانند پرده ها و یا اجاق گاز یا تجهیزات مدرن دیگر با توجه به درخواست و سلیقه افراد متفاوت می باشد. زیرا هر فرد با توجه به زندگی شخصی خود نیازها و درخواست های متفاوتی دارد. از سوی دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد. باید دانست که هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخ گویی به نیازهای آن ها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: چیدمان منزل با 3d max

چند ویژگی طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی با 3d max

جذابیت: به این معنا که بتواند مخاطب را در نگاه اول مجذوب خود کرده و چشمان او را به دنبال عناصر موجود در فضا بکشاند.

راحتی: به این معنا که چه مخاطبان موقت و چه مخاطبان دائمی در این فضا احساس راحتی و امنیت داشته باشند.

هماهنگی: به این معنا که مبلمان موجود در فضا از نظر شکل و رنگ در هماهنگی کامل باشند. در این جا هماهنگی به معنای یک شکل و یک رنگ بودن عناصر نیست. بلکه عناصر باید در کنار یک دیگر از یک پارچگی و تناسب کافی برخوردار باشند.

بنابراین زمانی که اقدام به یادگیری طراحی دکوراسیون داخلی با نرم افزار 3d max می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به صورت حرفه ای و اصولی آموزش می بینید تا در این حرفه موفق باشید.

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی با نرم افزار 3d max

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از بزرگ ترین و بهترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزش از جمله آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، آموزش نرم افزار 3d max و… می باشد. هنرجویان در این دوره های آموزشی، صفر تا صد طراحی دکوراسیون داخلی با نرم افزار 3d max را آموزش می بینند و در پایان دوره آموزشی از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یک مدرک معتبر دو زبانه دریافت خواهند کرد. برای شرکت در این دوره های آموزشی می توانید به وب سایت مجتمع فنی تهران مراجعه کنید و یا بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره های آموزشی بهرمند شوید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439