اگر قصد یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید را دارید باید قدم به قدم مراحل آن را طی کنید و ما در این مقاله قصد داریم تا 5 گام مهم در مورد برنامه نویسی اندروید را برای شما شرح دهیم تا افرادی که قصد یادگیری این زبان را دارند، بیشتر با این زبان آشنا شوند. ضمنا هنرجویان عزیز می توانند جهت گذراندن دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایند و جهت ثبت نام می توانید به صورت حضوری، اینترنتی و تلفنی اقدام نمایید.

گام اول: پیش نیاز یادگیری برنامه نویسی اندروید

اولین گام در مورد برنامه نویسی اندروید، گذراندن پیش نیاز این زبان می باشد و زبان رسمی برنامه نویسی اندروید، زبان جاوا می باشد. برای شروع برنامه نویسی اندروید باید به خوبی به زبان جاوا تسلط داشته باشید و البته زبان برنامه نویسی جاوا هم به تنهایی یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شود.

گام دوم: آشنایی با مقدمات برنامه نویسی اندروید

برای شروع یادگیری برنامه نویسی اندروید، بهتر قبل از کمی با مقدمات آن آشنا شوید. برای شروع می توانید ابتدا با معماری اندروید، عناصر طراحی متریال، روش های رفع باگ، اصول آزمودن رابطه کاربردی و … را بیاموزید. برای یادگیری هر زبانی لازم است که ابتدا مقدمات آن را یاد بگیرید و این کار باعث می شود تا بهتر فرآیند برنامه نویسی با آن زبان را یاد بگیرید.

گام سوم: شروع کار با اندروید

پس از یادگیری زبان جاوا و مقدمات برنامه نویسی اندروید، حالا می توانید نسخه ای مختلف اندروید را بشناسید و کار خود را با این زبان شروع کنید. شما می توانید با زبان برنامه نویسی اندروید بهترین اپلیکیشن های اندرویدی را طراحی کنید و برای ورود به بازار کار می توانید چندین اپلیکیشن اندروید طراحی کرده و به عنوان رزومه به شرکت های مختلف ارائه دهید. اندروید آینده ی بسیار خوبی دارد و هر ساله نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید وارد بازار می شود و این سیستم عامل در اکثر تلفن های همراه هوشمند وجود دارد.

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون
بیشتر بخوانید

5 گام مهم در مورد برنامه نویسی اندروید

گام چهارم: کسب درآمد با اندروید

همان طور که گفتیم، یکی از کارهایی که می توان به کمک زبان برنامه نویسی اندروید انجام داد، طراحی اپلیکیشن می باشد. اپلیکیشن ها برنامه های کاربردی می باشند که در هر تلفن همراهی نصب می باشد و اکثر آن ها بستگی به کارایی و سلیقه کاربر دارد. هزاران اپلیکیشن توسط کشورهای مختلفی طراحی شده اند و ایران هم یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه طراحی اپلیکیشن های داخلی می باشد. شما هم می توانید با طراحی اپلیکیشن درآمد خوبی کسب کنید و با گذشت زمان می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

گام پنجم: گسترش فعالیت

زمانی که در حوزه طراحی اپلیکیشن راه افتادید، می توانید پروژه های خود را با چندین شرکت به اشتراک بگذارید و یا در پروژه های شرکت های مختلف شرکت کنید تا بتوانید به هدف های بالاتری برسید. شما می توانید توانایی های خود را این بار وسیع تر به اشتراک دیگران بگذارید تا دیگران هم با شما آشنا شوند و همین امر باعث پیشرفت شما در این زمینه می باشد.

برنامه نویسی اندروید در ایران

با توجه به بررسی 5 گام مهم در مورد برنامه نویسی اندروید می توان گفت که این زبان در ایران طرفداران بسیار دارد و می توانید با یادگیری آن درآمد خوبی کسب کرد و حتی می توان یک شغل بسیار خوب به کمک این تخصص به دست آورد. اکثر شرکت ها به دنبال جوانان با استعداد و متخصص هستند و افرادی که به تخصص هایی مانند برنامه نویسی اندروید تسلط دارند می توانند با ارسال رزومه در این شرکت ها مشغول به کار شوند.

آموزش حسابداری تخصصی و کاربردی
بیشتر بخوانید

برای یادگیری برنامه نویسی اندروید می توانید در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید و پس از پایان دوره به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

زبان برنامه نویسی پایتون چیست و چه ویژگی هایی دارد