امروزه زبان های برنامه نویسی متعددی وجود دارد که هر کدام کاربرد های مختلفی دارند و این موضوع سبب سردرگمی افرادی شده است که به تازگی می خواهند برنامه نویسی کنند و نمی دانند که کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب اطلاعاتی را درباره زبان برنامه نویسی پایتون به شما عزیزان بدهیم. البته توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما برای آموزش برنامه نویسی پایتون، در دوره های آموزش برنامه نویسی شرکت کنید و به صورت حرفه ای برنامه نویسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زبان برنامه نویسی پایتون با ما همراه باشید.

زبان برنامه نویسی پایتون چیست و چه ویژگی هایی دارد

 

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری، سطح بالا و همه منظوره می باشد که در سال 1991 میلادی توسط یک برنامه نویس هلندی به نام خیدو فان روسوم طراحی شده است. فلسفه اصلی طراحی پایتون خوانایی بالای کد می باشد و نویسه های فاصله خالی در آن معنا دار هستند و مکرر استفاده می شوند. ساختار زبانی و دیدگاه شیء گرا در پایتون به گونه ای طراحی شده است که به برنامه نویس امکان نوشتن کد منطقی و بدون ابهام را برای پروژه های کوچک و بزرگ می دهد. پایتون مدل های مختلف برنامه نویسی از جمله (شیء گرا و برنامه نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می کند و برای مشخص کردن نوع متغیر ها از یک سامانه پویا استفاده می کند.

بازارکار برنامه نویسی اندروید
بیشتر بخوانید

 زبان برنامه نویسی پایتون در بین برنامه نویسان به ویژه برنامه نویسان تازه کار طرفداران بسیاری دارد، و از محبوبیت بالایی برخوردار است و روز به روز به این محبوبیت افزوده می شود. دلیل این محبوبیت این است که یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون آسان است. این زبان دارای قابلیت های فراوان و شگفت انگیزی می باشد، که این قابلیت ها باعث تحول دنیای برنامه نویسی شده است. از زبان برنامه نویسی پایتون برای انجام کارهای زیادی از جمله برنامه نویسی هوش مصنوعی، ساخت اپلیکیشن های موبایل و دسکتاپ و توسعه وب استفاده می شود. زبان برنامه نویسی پایتون محدود به استفاده های پایه نمی شود و در اصل در عین سادگی، یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شود و در بسیاری از نرم افزارهای بزرگ و پیچیده استفاده شده است که در نهایت باعث افزایش قدرت و تسریع عملکرد آنها شده است. در واقع از این زبان به طور گسترده در دنیا استفاده می شود و برای آن فرقی نمی کند که هدف شما از استفاده آن ایجاد وب اپیلکیشن یا برنامه نویسی دسکتاپ یا برنامه نویسی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است، این زبان به بهترین نحو از عهده تمام آنها بر خواهد آمد و به جرات می توان ادعا کرد که در دیگر زمینه های برنامه نویسی نیز شما را تنها نخواهد گذاشت.

ویژگی های زبان برنامه نویسی پایتون

  • یادگیری سریع و آسان
  • کتابخانه های پشتیبانی گسترده
  • بهره وری و سرعت
  • خوانایی آسان
  • نگهداری آسان از Source Code در پایتون
  • پشتیبانی از ساختار تابعی به همراه شیء گرایی
  • از زبان پایتون هم می توان به صورت Script استفاده نمود هم به صورت Byte-Code برای ساخت برنامه های بزرگ
  • پایتون Data Type های دینامیک سطح بالا را ارائه می کند و از بررسی Dynamic Type پشتیبانی می کند.
  • توان همبستگی با زبان های C و C# و Com و ActiveX و CORBA و Java
آشنایی با دوره های آموزش گرافیک
بیشتر بخوانید

شما عزیزان می توانید برای یادگیری بهتر و حرفه ای تر در دوره های آموزش برنامه نویسی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت کنید. همینطور شما با شرکت در این دوره های آموزش مجتمع فنی تهران یک مدرک معتبر دو زبانه دریافت خواهید کرد. اگر مایل به شرکت در این دوره ها هستید می توانید بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید و از این دوره های آموزشی بهرمند شوید.

برای شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون به چه پیش نیاز هایی لازم است؟

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تلاش می کند تا آموزش این دوره ها به صورتی باشد که اصول کلی و پایه ای برنامه نویسی، در قالب یک زبان آموزش داده شود. از این رو، این دوره ها هیچ پیش نیازی ندارند و تمامی علاقمندان حتی اگر تازه کار باشند و هیچ سابقه ای نداشته باشند می توانند از این دوره ها بهرمند شوند.

بررسی بازار کار برنامه نویسی سی شارپ