درباره متد های آموزش طراحی لباس

در طول دوران های مختلف به طور کلی متد های آموزش طراحی لباس بیانگر فرهنگ، قومیت، سنت ها، شخصیت وموقعیت اجتماعی اشخاص بوده و به همین علت ارزش و اهمیت بسیاری دارا بوده است.

درحال حاضر طراحی لباس، یک صنعت جهانی می باشد و در مقدار زیادی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته به عنوان یک تخصص بسیار بزرگ شناخته می شود. اکنون برخی از کشورها به عنوان مراکز به وجود آورنده عمده پوشاک همچون آلمان، چین، اسپانیا، بنگلادش، ترکیه، کره جنوبی و برزیل درامد های بسیار زیادی از مسیر تولید پوشاک کسب می نمایند.

در سال های کنونی با حضور قدرتمند ترکیه و اسپانیا در این بخش باعث مطرح شدن زیاد این دو کشور شده است. پاکستان و هند هم به علت داشتن دیزاینر ها با استعداد بسیار خوب تا حدودی در این زمینه شناخته شده هستند.

 هنر بهره بردن از طراحی لباس 

 هنر بهره بردن از متد های آموزش طراحی لباس، برای به وجود آوردن پوشاک بستگی به ویژگی های فرهنگی و اجتماعی کشور های مختلف داشته و در جوامع متفاوت دارای تنوع بالایی می باشد.

از آنجا که طراحی لباس، نشانه ای از موقعیت اجتماعی و اقتصادی یک جامعه می باشد طراحان همواره باید این اصل را در نظر داشته باشند که هر نوع لباس برای چه اشخاصی و چه فرهنگی  می باشد تا آنچه به وجود می آورند تابعی از زیبایی ومطلوبیت بوده و در راستای فرهنگ جامعه باشد.

لازمه پرداختن به  این مبحث در کشور، ایجاد و تقویت رشته هایی همچون طراحی لباس را بیش از پیش ضروری  است.

در زمینه متد های آموزش طراحی لباس مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب به عنوان منحصر به فرد ترین برگزار کننده این رشته در درجه های مختلف آموزش طراحی لباس هدف خود را بر تلاش در جهت بالا بردن سطح علمی کاردانان این رشته قرار داده است تا با تربیت افرادی با دانش و مهارت های عملی در زمینه طراحی و صنعت مد و همچنین ایجاد خلاقیت و بروز استعدادها گامی موثر در حفظ فرهنگ و ملیت کشورمان برداشته باشد.