تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد

در این مطلب قصد داریم به تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد بپردازیم تا متقاضیان یادگیری این دو نرم افزار بیشتر با آن آشنا شوند. نرم افزارهای Revit و اتوکد هر دو برای انجام کارهای معماری کاربرد دارند ولی محیط کاری نرم افزار آن ها با یک دیگر تفاوت دارد و هر دو نرم افزار تقریبا می توان گفت که دو کار جداگانه انجام می دهند. به قطع نمی توان گفت که کدام نرم افزار از دیگری بهتر است چرا که هر دو نرم افزار در دو زمینه متفاوت بسیار کاربردی می باشند.

تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد یکی این است که نرم افزار اتوکد یک نرم افزار طراحی و تهیه پیش نویس به کمک رایانه می باشد و از آن برای طراحی نقشه های دوبعدی و سه بعدی استفاده می شود. نرم افزار Revit بیشتر برای مدلسازی اطلاعات ساختمان به کار گرفته می شود و ابزارهای آن برای ایجاد مدل های هوشمند سه بعدی ساختمان ها می باشد. استفاده از هر دو نرم افزار به صورت همزمان باعث می شود تا شما یک طراحی بی نظیر و دقیق از پروژه خود داشته باشید و این یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

برای ورود به بازار کار این دو تخصص باید به طور کامل به نرم افزارهای آن تسلط داشته باشید همچنین داشتن تجربه برای انجام پروژه ها به شما در این زمینه کمک بسیار زیادی می کند. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش نرم افزار Revit و آموزش اتوکد دو بعدی می باشد و علاقمندان به یادگیری این دو نرم افزار می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. دوره های آموزش نرم افزار Revit و اتوکد دو بعدی زیر نظر اساتید برجسته کشور برگزار می شود و پس از پایان دوره هنرجویان با تجربه ای که به دست آورده اند، آماده ورود به بازار کار می شوند.

آشنایی با دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ
بیشتر بخوانید

4 تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد

تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد

  • در نرم افزار اتوکد، تمامی فرآیندها به صورت خطی می باشند و این یادگیری را برای هنرجو آسان تر می کند و یک مزیت بزرگ نسبت به نرم افزار Revit می باشد. مدل های ساختاری، الکتریکی و مکانیکی همه می توانند به مدل اصلی معماری ارتباط داشته باشند تا در زمان واقعی هر گونه ارتباط بین عناصر را شناسایی و ردیابی کنند.
  • نحوه ترسیم در نرم افزار اتوکد به صورت جداگانه انجام می شود و در نرم افزار Revit، باید در تمام جنبه های ساختمان به طور همزمان فکر کنیم.
  • کار با اتوکد بسیار راحت است و مانند یک کاغذی می باشد که می توان با خط کش و قلم بر روی آن انواع ترسیمات را انجام داد ولی در نرم افزار Revit، اجزای سه بعدی مجهز به اطلاعات واقعی زندگیمی سازیم که به این اصطلاح، مدل سازی اطلاعات ساختمان یا BIM گفته می شود.
  • انجام تغییرات در نرم افزار اتوکد زمانی زیادی صرف می کند و به صورت دستی انجام می شود اما در نرم افزار Revit، تنظیم جدید در هر نمای واحد در آن گنجانده می شود و از اختلافات در آخرین لحظه جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت نرم افزار Revit با 3D Max

نتیجه گیری

تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد

این ها فقط بخشی از تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد می باشد و کسانی که با هر دو نرم افزار کار کرده اند تفاوت های آن ها را بهتر می دانند. یادگیری هر کدام از نرم افزارهای معماری مزیت های خاص خود را دارد و اگر هر دو نرم افزار را آموزش ببینید، می توانید از هر دو برای انجام پروژه های خود استفاده کنید و این یک قابلیت بزرگ می باشد که در پیدا کردن شغل به شما کمک می کند. فرقی نمی کند که برای شروع قصد دارید کدام نرم افزار را آموزش ببینید و یا این که فقط یک نرم افزار را برای آموزش انتخاب کنید، مهم این است در آن چه که آموزش دیده اید بهترین باشید و این کلید موفقیت شما می باشد.

نقش وردپرس در طراحی سایت
بیشتر بخوانید

برای یادگیری نرم افزار Revit و اتوکد می توانید در دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید و سرفصل های این دوره ها به گونه ای است که هنرجویان پس از گذراندن دوره ها آماده ورود به بازار کار می شوند. در پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران به هنرجویان ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455