تفاوت نرم افزار Revit با 3D Max

نرم افزار Revit و 3D Max هر دو طرفداران خاص خود را دارند و ما قصد داریم در این مطلب تفاوت نرم افزار Revit با 3D Max را برای شما شرح دهیم و اگر قصد یادگیری یکی از این دو نرم افزار را دارید، اطلاعات کافی برای آن داشته باشید. نرم افزار Revit و 3D Max هر دو یک نرم افزار تخصصی در حوزه معماری می باشند و دانشجویان رشته معماری بیشتر با آن آشنایی دارند.

بسیاری از هنرجویان سوالاتی بسیاری در مورد هر کدام از نرم افزارها دارند و واقعیت این است که به طور قطعی نمی توان گفت کدام نرم افزار برتری بیشتری نسبت به دیگری دارد و هر کدام از آن ها قابلیت های خاص خود را دارند و همچنین حوزه کاری آن ها بسیار گسترده می باشد. نرم افزار Revit و 3D Max قابلیت این را دارند که شما را از هر گونه ابزار معماری بی نیاز کنند و صفر تا صد پروژه طراحی را می توان به کمک این نرم افزارها انجام داد.

اگر قصد یادگیری هر کدام از نرم افزار های Revit و 3D Max را دارید، می توانید در دوره های آموزش نرم افزار Revit و آموزش نرم افزار 3D Max شرکت نمایید و این دوره ها در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب و زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و این کلاس ها هنرجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند. در پایان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران به هنرجویان ارائه می شود.

نرم افزار Revit

تفاوت نرم افزار Revit با 3D Max

تفاوت نرم افزار Revit با 3D Max بیشتر در حوزه کاری آن ها می باشد و نرم افزار Revit بیشتر مناسب شرکت های مشاوره و مهندسی می باشد و شرکت هایی که پروژه های تیپیکال دارند، بیشتر فعالیتشان حول همین پروژه ها می باشد. پروژه های معماری در نرم افزار Revit طراحی و ترسیم می شوند و همزمان با ترسیم دو بعدی، می توان مدل سه بعدی آن هم ترسیم کرد. نرم افزار Revit را به عنوان یک نرم افزار تخصصی برای انجام پروژه های معماری می شناسند و کسانی که به این نرم افزار به طور کامل مسلط باشند، می توانند انواع پروژه های معماری را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: آموزش نرم افزار Revit پیشرفته

نرم افزار 3D Max

نرم افزار 3D Max یک نرم افزار قدرتمند و کاملا تخصصی در زمینه معماری و طراحی داخلی می باشد و به کمک آن می توان انواع مدل های دو بعدی و سه بعدی را ترسیم کرد. طراحی داخلی نسبت به معماری ساختمان تفاوت های زیادی دارد و اولین موضوعی که یک طراح داخلی به آن نیاز دارد در نرم افزار مدلسازی و رندر، آبجکت ها و اکسسوری ها آماده است. محیط نرم افزار 3D Max نسبت به نرم افزار Revit بیشتر کاربر پسند می باشد و این یکی از تفاوت مهم نرم افزار Revit و 3D Max می باشد.

در محیط نرم افزار 3D Max اجازه خلاقیت در مدلسازی به راحتی به کاربر داده می شود و کاربر آزادی عمل بیشتری دارد و مضاف بر ایت که بعد از ساختن مدل، جای گذاری آبجکت ها و … در خود نرم افزار 3D Max رندر گیری را انجام خواهد داد و دیگر نیاز به انتقال به نرم افزار دیگری نمی باشد. کاربران در سراسر دنیا مدلسازی را در دیگر نرم افزارها انجام می دهند و برای نورپردازی و متریال دهی از این نرم افزار کمک می گیرند و 3D Max با اکثر نرم افزارها ارتباط لازمه را برقرار می کند.

این ها فقط بخش از تفاوت نرم افزار Revit با 3D Max می باشد و اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، کاربران نرم افزار 3D Max نسبت به نرم افزار Revit بیشتر می باشد ولی این به منظور برتری این نرم افزار نمی باشد و قابلیت های نرم افزار 3D Max در طراحی داخلی، معماری و مدلسازی بیشتر می باشد.

ثبت نام در دوره های آموزشی

اگر تصمیم به یادگیری نرم افزارهای معماری را دارید، می توانید در دوره های آموزش نرم افزار Revit و 3D Max در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید سرفصل های این دوره ها به گونه است که هنرجو در پایان دوره آماده ورود به بازار کار می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455