مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برترین مرکز برگزار کننده دوره های آموزشی، دوره آموزش مهندسی شبکه را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه شوید. یکی از جذاب‌ ترین مشاغل دنیای شبکه، عنوان شغلی مهندس شبکه یا کارشناس شبکه است که بازار کار خوبی دارد و تقریبا تمامی شرکت ‌ها و صنایع به آن نیاز دارند. مهندسان شبکه به معماران شبکه در پیاده‌ سازی شبکه‌ های کامپیوتری کمک می‌ کنند و علاوه بر این مسئولیت نگه‌ داری از معماری شبکه را بر عهده دارند.

دقت کنید یک مهندس شبکه قرار نیست مسئولیت نگه داری از سخت‌ افزارها یا ارتقا سخت ‌افزاری یا نرم ‌افزاری تجهیزات را بر عهده داشته باشد، بلکه به تکنسین‌ های شبکه رهنمودهای لازم را ارائه می‌ کند، گزارش و پیشنهادهایی که توسط این افراد ارائه می ‌شود را دریافت می ‌کند و بر مبنای تجربه و شناختی که دارد راه‌ حل‌ هایی برای بهبود عملکرد خدمات و پایایی شبکه ارائه می ‌کند. تبدیل شدن به یک مهندس شبکه کار ساده ‌ای نیست و باید مجموعه‌ ای از مهارت ‌ها و گواهی‌ نامه ‌های مربوطه را دریافت کنید تا بتوانید به عنوان یک مهندس شبکه در سازمانی مشغول به کار شوید.

مهندسی شبکه چیست

دوره آموزش مهندسی شبکه

مهندسی شبکه یکی از گرایش های تخصصی رشته کامپیوتر می باشد و وقتی که دو یا چند شبکه کامپیوتر به هم متصل می شوند، یک شبکه کامپیوتری ایجاد می شود. تقریبا تمام شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ دنیا نیاز دارند که کامپیوترها و تجهیزاتشان را از طریق شبکه، به یک دیگر متصل کنند. برای ایجاد و نگهداری شبکه نیاز به متخصص شبکه های کامپیوتری می باشد و در هر سازمان، یک یا چند متخصص شبکه استخدام می شوند تا بر عملکرد صحیح شبکه نظارت کنند.

رشته مهندسی شبکه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و افراد زیادی متقاضی آموزش مهندسی شبکه می باشند که می توانند در دوره های مورد نظر خود شرکت نمایند. کسانی که در دوره های آموزش مهندسی شبکه شرکت می کنند، توانایی طراحی، پیاده سازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری را به دست می آورند و معمولا در واحد انفورماتیک شرکت ها و سازمان ها می توانند مشغول به کار شوند.

سرفصل های دوره آموزش مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران

در دوره آموزش مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب هنرجویان با مباحث زیر آشنا خواهند شد و به طور کامل به تمامی آن ها پرداخته می شود:

 • Hardware basics
 • Installing and configuration hardware
 • Maintenance and troubleshooting
 • Operating system basics
 • Installing and configuration operating systems
 • Troubleshooting operation system
 • Basic networking

وظایف مهندس شبکه

دوره آموزش مهندسی شبکه

 • راه اندازی نرم افزارها و سخت افزارهای جدید به منظور راه اندازی شبکه و یا ارتقاء عملکرد و کارایی آن
 • ایجاد حساب های کاربری، تعیین حیطه دسترسی و کلمه عبور برای کاربرانی که در محیط شبکه از امکانات آن استفاده می کنند.
 • حفظ امنیت در شبکه، زیرا استفاده کاربران از محیط شبکه باید همراه با امنیت کامل باشد تا برای آن ها مشکلی ایجاد نگردد. امنیت تبادلات مالی در محیط شبکه (بانکداری الکترونیکی) از مهم ترین مصادیق نیاز به حفظ امنیت در محیط شبکه است.
 • شناسایی و رفع عیوب شبکه
 • تهیه برنامه های زمانبندی برای تعمیر و نگهداری شبکه
 • ارائه خدمات فنی به کاربران نهایی، گاهی اوقات برخی از کاربران شبکه دچار مشکلاتی می شوند که متخصص شبکه باید برای رفع مشکل آن ها اقدام نماید.
 • نظارت و مدیریت روزانه بر نحوه استفاده از شبکه
 • برنامه ریزی و استفاده از تکنولوژی های جدید به منظور افزایش کارایی شبکه تحت کنترل یا بررسی و افزایش قابلیت های آن برای استفاده کاربران

دوره آموزش مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران

دوره آموزش مهندسی شبکه

مجتمع فنی تهران با بیش از چهل سال سابقه درخشان آموزشی و برخورداری از لابراتورهای مجهز و تجهیزات روز دنیا اقدام به برگزاری دوره های آموزش مهندسی شبکه کاملا عملی و کاربردی می نماید. دوره آموزش +A (مهندسی شبکه) در یک دوره 51 ساعته در روزه های مشخص برگزار می گردد که هنرجویان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به تقویم آموزشی این مجموعه مراجعه نمایند.

برای شرکت در این دوره نیاز به گذراندن هیچ دوره دیگری به عنوان پیش نیاز نمی باشد اما هنرجویان باید به مفاهیم اولیه کامپیوتر و اصول کار با آن را بلد باشند. پس از آن که هنرجویان دوره های آموزش +A را با موفقیت پشت سر گذاشتند، از طرف مجتمع فنی تهران یک مدرک دو زبانه به آن ها ارائه می شود. شما می توانید این مدرک را به انواع شرکت های دولتی و خصوصی ارائه دهید و می توانید از آن به عنوان یک رزومه قدرتمند استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها، تاریخ شروع دوره ها یا نحوه برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

جهت شرکت دوره آموزش مهندسی شبکه می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455