معرفی کامل شغل گرافیک

ما در این مطلب می خواهیم به معرفی کامل شغل گرافیک بپردازیم، هدف ما در این مطلب این است که افرادی که به تصویرسازی و گرافیک علاقمند هستند اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورند و هر آنچه که لازم است درباره گرافیک بدانند و با آگاهی بیشتری به این دنیا وارد شوند. یکی از پر طرفدار ترین دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران، آموزش گرافیک می باشد و این موضوع نشان دهنده این است که افراد بسیاری به گرافیک علامند هستند و می خواهند که این علاقه را به یک حرفه تبدیل کنند و وارد بازار کار شوند. اگر شما نیز به هنر تصویر سازی و گرافیک علاقمند هستید با ما همراه باشید.

زبان تصویر، فراگیر ترین و گویا ترین زبان رایج در دنیا است. زبانی به قدمت نخستین روزهای زندگی بشر که کاربرد خود را تا امروز حفظ کرده است. تصویرسازی یکی از نخستین هنرهایی بوده که بشر اولیه برای انتقال مفاهیم، پیام‌ها، نیازها و احساسات خود به آن پرداخت. نقش‌های برجای ‌مانده از دیواره‌ های غارهای باستانی لاسکو و آلتامیرا، نشان از قدمت هنر تصویرگری دارد. هنرمندان به ‌عنوان طلایه ‌داران فرهنگ جامعه، از همان دوران نخستین روزهای پیدایش بشر همواره در پی ماندگار کردن پیام خود بوده ‌اند. هنر گرافیک یا تصویرسازی همان ابزاری است که می ‌تواند به ماندگاری، ساده ‌سازی و افزایش تاثیر مفاهیم و پیام‌ ها کمک کند.

گرافیک چیست

معرفی کامل شغل گرافیک

عنوان گرافیک از واژه‌ی یونانی (GRAPHEIN) گرفته شده که به معنای حکاکی، نگاشتن، طراحی و رسامی است. گرافیک هنر انتقال یک یا چند پیام ازطریق تصویر به مخاطب است. درواقع، تصاویر و حروف در آثار گرافیکی، بارِ رساندن پیامِ اثر را برعهده دارند. طراحی گرافیک (Graphic design)، به کارگیری تکنیک های مختلف خلق آثار دو بعدی بر روی سطوح مختلف نظیر کاغذ، دیوار، بوم، فلز، چوب، پارچه، پلاستیک، نمایشگر رایانه، سنگ و… است که در جهت رساندن پیامی خاص به بیننده انجام می پذیرد.

کاربرد 3d max در طراحی دکوراسیون
بیشتر بخوانید

تولد و توسعه گرافیک زمانی شکل گرفت که عصر صنعتی شدن و تولید انبوه کالای صنعتی و غیر صنعتی آغاز شد و برای معرفی انبوه کالا ها نیاز به تبلیغ پیدا شد تا مشتری در انتخاب خود دچار سردرگمی نشود. طبیعی است که برای عموم مردم تبلیغ کردن نیازمند زبان مشترکی بود که از تلفیق خطوط، رنگ ها و علامت هایی باشد که تصویر شکل گرفته بتواند خواسته تولید کننده محصول را برآورده سازد. ارتباطات تصویری با پیشرفت و توسعه تکنولوژی از طریق امکانات متنوعی که در دنیا ایجاد گردیده در امر پیام رسانی و انتقال مفاهیم موثر واقع شده است. گرافیست کسی است که بر مبنای سفارشی که به او می دهند و با تکیه بر هنر خود، پیام یا ایده ای را به کمک تصویر و حروف به مخاطب انتقال می دهد. یک گرافیست علاوه بر خلاقیت و ذوق هنری بالا، باید توان خوبی در استفاده از کامپیوتر و مهارت ارتباطی مناسبی داشته باشد. کسب علم و تخصص لازم برای طراحی گرافیک از طریق دوره های آموزش گرافیک و یا رشته های دانشگاهی مرتبط موجود امکان پذیر است.

آینده شغلی گرافیک

معرفی کامل شغل گرافیک

استخدام گرافیست در برخی سازمان ها از جمله صدا و سیما و وزارت ارشاد، شرکت های تبلیغاتی، چاپخانه ها، مراکز آموزشی و بسیاری از شرکت های بزرگ که واحد بازاریابی و فروش دارند امکان پذیر است. داشتن مهارت کافی و همینطور کسب تجربه برای موفق شدن در این شغل بسیار مهم است. با توجه به اهمیت روز افزون بازاریابی و تبلیغات و توجه ویژه همه سازمان ها و شرکت ها به آن و از طرف دیگر رشد حوزه تصویرسازی و طراحی روی جلد کتب، صفحه آرایی مجلات و روزنامه ها و… پیش بینی می شود بازارکار مناسبی در سال های آینده پیش روی گرافیست های توانمند باشد. اما همانطور که اشاره کردیم افرادی که دارای مهارت کافی در این زمینه هستند و به صورت حرفه ای می توانند کار کنند می توانند بسیار در شغل گرافیک موفق شوند و آینده شغلی خوبی در انتظارشان است. بنابراین یادگیری اصولی این هنر بسایر حائز اهمیت است. پیشنهاد ما به شما علاقمندان به هنر تصویرسازی و گرافیک این است که حتما از دوره های آموزشی استفاده کنند.

آموزش سینمای دیجیتال

دوره های آموزش گرافیک

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از مراکز برتر برگزار کننده دوره های آموزش گرافیک می باشد. در این دوره ها به هنرجویان صفر تا صد گرافیک و نکات اصولی و مهم آن آموزش داده می شود، این دوره ها زیر نظر اساتیدی برجسته و بنام در زمینه گرافیک برگزار می شود. همچنین به عزیزانی که در این دوره ها شرکت می کنند در پایان دوره آموزشی یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران تعلق می گیرد. برای شرکت در این دوره ها کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک رده و از این دوره ها بهرمند شوید.

5 نکته مهم در مورد آموزش برنامه نویسی سی شارپ
بیشتر بخوانید

تلفن تماس: 66939772 – 66933439

بیشتر بخوانید: آشنایی با دوره های آموزش گرافیک