طراحی وب یکی از مواردی است که بسیار برای یک وب سایت مهم است و تاثیر بسزایی در روند پیشرفت وب دارد. خیلی از صاحبان وب سایت ها به دنبال افرادی هستند که کار طراحی وب سایتشان را بر عهده بگیرد، یا اینکه خودشان اقدام به شرکت در دوره های آموزش طراحی وب می کنند تا طراحی وب را خودشان بر عهده بگیرند.

مزایای طراحی وب

امروزه در همه نقاط جهان و همینطور در کشور ما نیز تجارت الکترونیک به صورت جدی ‌تر دنبال می ‌شود و افراد زیادی علاقمند اند کسب ‌و ‌کار خود را به صورت آنلاین راه‌اندازی کنند، به جرئت می ‌توان گفت اولین قدم برای شروع تجارت الکترونیک واقعی، داشتن یک وب سایت است. همانطور که در بالاتر بیان کردیم وجود طراحی وب نیز اهمیت زیادی در وب سایت دارد و باعث رشد آن می شود. در واقع طراحی وب به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب گفته می شود، یا به عبارتی دیگر طراحی وب فرآیند مفهوم سازی، برنامه ریزی و ساخت مجموعه ای از فایل های الکترونیکی است که طرح، رنگ، سبک متن، ساختار، گرافیک، تصاویر و استفاده از ویژگی های تعاملی را تعیین می کند تا صفحات را به بازدید کنندگان سایت ارائه دهد. بسیاری از افراد فکر می کنند که برنامه نویسی همان طراحی سایت است اما در حقیق این دو باهم متفاوت هستند و نمی توان آن ها را یکی دانست، چراکه طراحی وب به مجموعه کارهایی گفته می شود که زیبایی ظاهری سایت را ایجاد می کند. در واقع هر آن چیزی که کاربر با آن مواجه می شود و آن‌ را در صفحه مانیتور خود می بینید، حاصل طراحی وب و کار طراح وب است. در واقع کار اصلی یک طراح وب، طراحی چیزهایی است که کاربران با آن به صورت مستقیم در ارتباط هستند و آن‌ را در مانیتور خود مشاهده می کنند. اما برنامه نویسی وب متفاوت است، یک برنامه نویس وب کدهایی را می نویسد که کاربر نمی تواند آن‌ها را ببیند و آن کدها به صورت مستقیم تاثیری روی ظاهر سایت ندارند و در پشت صحنه اجرا می شوند، برای مثال مقالات را از پایگاه داده یا دیتابیس در پشت صحنه می گیرند و به کاربر نشان می دهند.

کاربرد برنامه نویسی PHP
بیشتر بخوانید

حداقل مهارت هایی که یک طراح وب باید آن ها را آموزش دیده باشد عبارتند از اصول طراحی بصری، طراحی چیدمان، ترکیب رنگ، طراحی تعاملی، فتوشاپ، زبان برنامه نویسی پایه، قوانین سئو، آشنایی با محصول شرکت و گروه کاربران، تسلط بر حداقل یک نرم افزار ویرایش کدنویسی  front-end. بنابراین استفاده از دوره های آموزشی طراحی وب بسیار می تواند مناسب باشد و روند یادگیری شما را تسریع می بخشد، چرا که دیگر دچار سردرگمی و شکست در این زمینه نخواهید شد. البته انتخاب دوره های آموزشی بسیار مهم است چرا که شما برای یادگیری اصولی طراحی وب سایت نیاز به اطلاعات درست و کاربردی در این زمینه دارید، یادگیری از طریق دوره های آموزشی با کیفیت می‌تواند شما را از سایر افراد حوزه طراحی وب متمایز کند.

 طراحی وب چه مزایایی دارد

طراحی وب از مزایای زیادی نیز برخوردار می باشد به همین دلیل افراد زیادی اقدام به طراحی وب سایتشان می کنند که در ادامه برخی از این مزایا را برای شما عزیزان بازگو می کنیم.

  • کاهش هزینه
  • سهولت دسترسی
  • قابلیت دسترسی
  • بازاریابی گسترده
  • افزایش اعتبار
  • بروز بودن اطلاعات
  • ارائه خدمات بهتر
  • گرفتن نتایجی با دوام

تکمیل ظرفیت آموزش +Network

طراحی وب چه زبان هایی دارد

طراح وب، برای طراحی سایت ها از تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده می کند که مهم ترین آن ها HTML و CSS می باشد، یعنی شما با این دو زبا می تاوانید طراحی سایت کنید. اما به غیر از این دو زبان، زبان های دیگری هم از جمله اسکریپت و جی کوئری وجود که می توانند به کار شما بسیار قدرت دهند. بنابراین برای طراحی وب سایت حرفه ای باید این 4 مورد را آموزش دیده باشید تا بتوانید به عنوان یک طراح وب وارد بازار کار شوید.

آموزش وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
بیشتر بخوانید

آموزش طراحی وب در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای علاقمندان به طراحی وب دوره های آموزشی را فرام کرده است که از برترین و پرطرفدارترین دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران می ‌باشد. آموزش تئوری و عملی مباحث، پروژه محور بودن، تدریس صفر تا صد مباحث از مزایای این دوره است. همچنین عزیزانی که در این دوره های آموزش طراحی وب شرکت می کنند یک مدرک معتبر دوزبانه نیز از مجتمع فنی تهران دریافت می کنند. برای شرکت در این دوره های آموزشی کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره ها بهره مند شوید.