3d max و کاربرد های آن

نرم افزار 3d max یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای موجود در زمینه صنعت سه بعدی می باشد. در حال حاضر افراد زیادی هستند که علاقمند به یادگیری این نرم افزار کاربردی هستند. خوب شاید بپرسید که اصلاً این نرم افزار چه کاربرد هایی دارد، ما در این مطلب می خواهیم به معرفی نرم افزار 3d max و کاربرد های آن بپردازیم تا شما عزیزان تمام سوالاتی که در این زمینه دارید بر طرف شود، با ما همراه باشید.

همانطور که گفتیم نرم افزار 3d max  یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای موجود در زمینه صنعت سه بعدی می باشد. 3d max یک برنامهٔ گرافیک سه‌ بعدی رایانه‌ ای حرفه‌ ای است که برای ساخت پویا نمایی‌ ها، مدل‌ ها، بازی‌ ها و تصاویر سه‌ بعدی استفاده می‌ گردد. این نرم‌ افزار توسط شرکت رسانه و سرگرمی اتودسک ساخته و منتشر شده‌ است. از نرم افزار 3d max در پروژه ‌های زیادی استفاده شده که از این بین می ‌توان به حوزه های معماری، مهندسی و صنعت ساخت و ساز اشاره کرد. 3d max برای ایجاد جلوه‌ های ویژه در بازی‌ هایی مثل ندای وظیفه و هالو، همچنین فیلم هایی مثل آواتار و مکس دیوانه نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

دوره های آموزش نرم افزار 3D Max

کاربرد های 3d max

3d max و کاربرد های آن

معماری: یکی از کاربرد های این نرم افزار استفاده در زمینه معماری می باشد، 3d max در معماری در زمینه طراحی  نما، طراحی داخلی، طراحی کابینت، طراحی دکور و… یکی از مطرح ترین نرم افزارهایی می باشد که به همراه نرم افزار اتوکد استفاده می شود .جدیدا شرکت اتودسک یک ورژن مخصوص طراحان معماری و مهندسان شهر سازی و… بنام 3 ds Max Design ارئه داده است که فرق چندانی با ورژن عادی 3d max  ندارد.

انیمیشن: همچنین نرم افزار 3d max از قدرت مند ترین نرم افزار های انیمیشن سازی است که با استفاده از آن می توان انیمیشن های کامپیوتری سه بعدی و افکت های خلاقانه تولید کرد. از ویژگی های نرم افزار 3d max در انیمیشن سازی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارا بودن چندین کنترلر انیمیشن
  • امکان مرتبط ساختن کاراکتر های ساخته شده با یکدیگر
  • محیط کاربری دوستانه
  • دارا بودن طرح بندی های بخش بندی شده
  • دارا بودن کیفیت تصویری بالا
  • و…

سینما: یکی دیگر از کاربرد های این نرم افزار استفاده در جلوه های ویژه سینمایی می باشد جلوه های ویژه 3d max این امکان را به این نرم افزار داده است تا در خیلی از پروژهای سینمایی و فیلم های مشهوری که شما نام آن را حتما شنیده اید استفاده شود فیلم های مشهوری مانند آواتار، ۲۰۱۲، ترانسفورمر (تبدیل شوندگان)، مرد عنکبوتی، مقصد نهایی و… البته باید توجه کنید 3d max یکی از نرم افزار های مورد استفاده در این پروژه ها می باشد، مثلا در خلق جلوه های ویژه از نرم افزار های دیگری مانند after effects  و  nuke  و… نیز استفاده می شود.

از سایر کاربردهای 3d max نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • 3d max در تبلیغات
  • 3d max در بازی سازی
  • 3d max در طراحی صنعتی
  • 3d max در غرفه سازی نمایشگاه

بیشتر بخوانید: آموزش نرم افزار 3D Max تخصصی

بهترین روش یادگیری نرم افزار پر کاربرد 3d max

3d max و کاربرد های آن

بعضاً از افرادی که خودشان اقدام به آموزش 3d max  کرده اند شنیده ایم که  یادگیری 3d max امری سنگین، سخت و بغرنج است. و یا غالباً این عزیزان ابراز سردرگمی برای یادگیری این نرم افزار کاربردی و قدرتمند می کنند و عنوان می نمایند که نمی دانیم به چه شکل و از کجا روند آموزشی خود را آغاز نماییم، به چه طریقی این حجم وسیع از اطلاعات و پارامتر های گوناگون را به خاطر و حافظه بسپاریم و یا مطالب به یاد سپرده شده را به چه نحوی به کار ببندیم. حتی برخی ها در نیمه راه یادگیری پشیمان شده و به این می اندیشند که شاید هوش کافی برای یادگیری این نرم افزار را ندارند. اما همه این ها به دلیل این است که افراد برای یادگیری از راه و روش نا مناسبی استفاده می کنند. زیرا برای یادگیری نه تنها در این زمینه بلکه در همه یادگیری ها افراد به کسانی نیاز دارند که در آن زمینه با تجربه و ماهر باشد و بتواند فرد را راهنمایی کند و مشکلاتش را حل کند. توصیه ما به افراد این است که از دوره های آموزشی استفاده کنند.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش 3d max از مبتدی تا پیشرفته را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه نرم افزار 3d max برگزار می شود. در اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق خواهد گرفت.

برای شرکت در دوره های آموزش نرم افزار 3d max بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید

شماره های تماس: 66939772 – 66933439