آموزش طراحی وب با پایتون

طراحی وب با انواع زبان های برنامه نویسی و سیستم های مدیریت محتوا امکان پذیر می باشد و این بار مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره آموزش طراحی وب با پایتون را برای علاقمندان در نظر گرفته است و تمامی علاقمندان می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب در جهان می باشد که دارای چندین فریم ورک است و هر کدام از این فریم ورک ها برای انجام یک کار تخصصی می باشد.

برای طراحی وب، خیلی ها زبان برنامه نویسی پایتون را انتخاب می کنند و به دلیل فریم ورک هایی که دارد، کار را برای برنامه نویسان راحت تر می کند. فریم ورکی که برای طراحی وب در زبان برنامه نویسی پایتون از آن استفاده می شود، فریم ورک جنگو می باشد که بیشتر برای طراحی وب از آن استفاده می شود. جنگو در حال حاضر محبوب ترین و کاربردی ترین فریم ورک زبان برنامه نویسی پایتون می باشد که در ادامه بیشتر با این فریم ورک آشنا خواهیم شد.

فریم ورک چیست؟

فریم ورک از لحاظ لغوی به معنای یک چارچوب می باشد که این چارچوب توسط کاربر شناخته شده می باشد و برای انجام کارهای خود از آن استفاده می کند. فریم ورک مجموعه ای دستورالعمل ها، کتابخانه ها، رابط کاربری و امکانات را در اختیار کاربر قرار می دهد تا کاربر بتواند یک پروژه را به درستی و سرعت کار بیشتری انجام دهد و همچنین به کمک آن ها می توان پروژه کامل تر و حرفه ای تری ارائه داد.

هدف فریم ورک ها این است که کاربر در زمان انجام پروژه زمان زیادی را از دست ندهد و هر کدی که نیاز دارد در این فریم ورک در دسترس او خواهد بود و همچنین از تکرار کدهای اضافی هم جلوگیری می شود و کاربر با نظم بیشتری می تواند کدنویسی را انجام دهد. فریم ورک ها در کنار مزیت های فراوانی که دارند چندین معایب هم دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

مزایای فریم ورک ها

  • استفاده از توابع موجود
  • کاهش زمان انجام پروژه
  • استاندارد شدن کدها
  • کاهش هزینه های اجرای پروژه

معایب فریم ورک ها

  • تحمیل کدهای اضافی
  • احتیاج به صرف زمان جهت یادگیری
  • عدم درک عمق مفاهیم کدها

با وجود معایب، فریم ورک ها باز هم با مزیت های فراوان به کاربران کمک می کند و وجود آن ها در برنامه نویسی باعث بالا رفتن کیفیت و سرعت انجام پروژه می شود. در ادامه بیشتر با فریم ورک جنگو آشنا خواهیم شد.

طراحی وب چیست و چه مزایایی دارد

فریم ورک جنگو

آموزش طراحی وب با پایتون

جنگو یکی از بهترین، کاربردی ترین و محبوب ترین فریم ورک پایتون می باشد و پایتون به غیر از فریم ورک جنگو، چندین فریم ورک دیگر هم دارد هر کدام مخصوص انجام یک پروژه می باشند.  فریم ورک جنگو با توجه به چارچوبی که دارد مخصوص طراحی وب می باشد و به کمک آن می توان یک وب سایت بی نظیر و کامل طراحی کرد. این روزها آموزش فریم ورک جنگو در اکثر موسسات آموزشی دنبال می شود مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب این دوره ها را در بالاترین سطح آموزشی توسط اساتید برجسته کشور برگزار می نماید.

فریم ورک جنگو، تمامی امکاناتی که برای طراحی یک وب است را در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربر با استفاده این فریم ورک می تواند به راحتی و در مدت زمان کمتری اقدام به تاسیس یک وب سایت کند و از نوشتن کدهای اضافی صرف نظر می شود. بسیاری از وب سایت های بزرگ جهان از جمله یوتیوب و اینستاگرام با استفاده از همین زبان برنامه نویسی طراحی شده اند. فریم ورک جنگو به صورت متن باز می باشد که با هدف توسعه سریع، آسان و کارآمد توسط توسعه دهندگان با تجربه ساخته شده است.

اگر قصد دارید تا زبان برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرید، می توانید از همین حالا کار خود را شروع کنید. خوشبختانه بازار کار برنامه نویسی پایتون در ایران به صورت جدی دنبال می شود و این روزها اگر کسی به تخصصی مسلط باشد به راحتی می تواند صاحب یک کسب و کار شود. جهت شرکت در دوره های آموزش طراحی وب با پایتون می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به ثبت نام نمایید.