آموزش کامل ایندیزاین InDesign: این نرم افزار توسط شرکت Adobe Systems توسعه پیدا کرد. ادوبی ایندیزاین یک نرم افزار کاملا حرفه ای در صنعت چاپ است که برای طراحی و ایجاد صفحات چاپی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. بهتر است بدانید که از نرم افزار این دیزاین قادر است تا  برای طراحی بروشور، پوستر، مجله، روزنامه، کتاب، کاتالوگ و … استفاده می گردد. در این مقاله، که توسط کارشناسان مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب گردآوری و تقدیم نگاه مهربانتان خواهد شد به توضیحاتی درباره نرم افزار ایندیزاین خواهیم پرداخت

آموزش کامل ایندیزاین InDesign و مزایای آن

این نرم افزار با امکانات و ابزارهای متنوعی که دارد از مزایای بسیاری برخوردار است که به طراحان حرفه ای در صنعت چاپ این امکان را خواهد داد تا طرح های خلاقانه برای محصولات چاپی ایجاد نمایند. در ادامه، به بعضی از مزایای نرم افزار InDesign اشاره می نمائیم:

دارای امکانات طراحی پیشرفته و قدرتمند می باشد:

این نرم افزار فوق العاده از امکانات طراحی پیشرفته و قدرتمندی برای طراحی صفحات چاپی برخوردار می باشد. از این قابلیت ها و امکانات می توان به مواردی از جمله اضافه کردن تصاویر، ایجاد گرافیک، استفاده از طرح های فونت، ایجاد مدل های متنی و موارد دیگر برای طراحی صفحات متنوع، اشاره نمائیم.

دارای مدیریت مناسب منابع می باشد:

این نرم افزار جذاب به کاربران این امکان را خواهد داد تا منابع مورد نیاز برای یک پروژه را مدیریت نماید که این منابع شامل تصاویر، فونت ها، فایل های متنی و دیگر منابع مورد نیاز برای یک پروژه می تواند باشد. این کار باعث خواهد شد تا قادر باشند به بهبود کارایی و سرعت در ایجاد و تغییرات در صفحات چاپی بپردازند.

دارای خروجی مناسب و با کیفیت بالا می باشد:

دانشپذیران با شرکت در دوره نرم افزار ایندیزاین، یاد خواهند گرفت تا چگونه خروجی مناسب و با کیفیت بالا از این نرم افزار دریافت نمایند. از جمله این خروجی ها می توان به بروشور ها، کاتالوگ ها، مجلات، کتاب ها، روزنامه ها و … اشاره نمائیم.

دارای امکان ایجاد طرح های چند رسانه ای:

این نرم افزار دارای امکانات زیادی برای ساخت طرح های چند رسانه ای در یک پروژه برای کاربران می باشد. طرح های چند رسانه ای یعنی ادغام متن های مختلف توسط فونت ها، اندازه، رنگ و سبک های گوناگون و همچنین، ادغام تصاویر و اشکال گرافیکی، فایل های ویدیویی و صوتی و دیگر اجزای چند رسانه ای در یک پروژه تا طرح های چند رسانه ای را ایجاد نموده و به محتوای خود جذابیت خواهند داد.

داشتن قابلیت ادغام با نرم‌ افزارهای دیگر Adobe:

استفاده کردن و امکان انتقال آن به دیگر نرم‌ افزار های ادوبی نظیر Photoshop و Illustrator، تا قادر باشید تصاویر و گرافیک‌ های گوناگون را در این نرم افزارها هم مشاهده نمائید و به ویرایش و اصلاح آن ها بپردازید.

داشتن قابلیت استفاده از پلاگین‌ ها:
پلاگین ها در این نرم افزار، قادر خواهند بود تا ابزار ها و امکاناتی را به ایندیزاین اضافه نمایند. به همین خاطر، باعث خواهد شد تا طراحان به کارایی بیشتری در ایجاد طرح‌ ها و صفحات چاپی دست پیدا کنند.

کاربرد آموزش کامل ایندیزاین InDesign در چاپ و انتشار:

کاربرد آموزش کامل ایندیزاین InDesign در چاپ و انتشار:این نرم افزار به افراد و شرکت هایی که به تولید محتوای چاپی نیازمند هستند، کمک خواهد کرد تا به ایجاد و طراحی محتوای چاپی نظیر کتاب ها، کاتالوگ ها، بروشور ها، مجلات، روزنامه ها و موارد مشابه دیگر بپردازند.

کاربرد این دیزاین در طراحی گرافیکی و تبلیغاتی:
نرم افزار این دیزاین به عنوان یکی از ابزار های اصلی در طراحی گرافیکی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این نرم افزار توسط قابلیت ها و ابزارهای زیادی که در اختیار طراحان قرار خواهد داد قادر است تا به ایجاد و طراحی انواع بنرها، پوسترها و دیگر موارد تبلیغاتی بپردازند.

کاربرد این دیزاین در طراحی کارت پستال ها و کارت ویزیت ها:
نرم افزار این دیزاین توسط ابزار های مناسب به طور خلاقانه به ایجاد و طراحی منحصر به فرد کارت پستال ها و کارت ویزیت ها خواهد پرداخت.

کاربرد این دیزاین در طراحی کتب:
نرم افزار این دیزاین برای طراحی صفحات داخلی و جلد کتاب، قرار دادن متن‌ ها، تصاویر و … برای کتاب‌ ها به کار خواهد رفت. طراحان قادر خواهند بود تا با استفاده از InDesign، کتاب ها را با ظاهری جذاب و استاندارد طراحی کرده و آن ها را آماده چاپ کنند.

کاربرد این دیزاین در طراحی بسته بندی ها:
از این نرم افزار برای طراحی بسته بندی محصولات استفاده می گردد. توسط ابزارها و امکاناتی از جمله تصاویر، متن ها و عناصر دیگر که این نرم افزار ارائه خواهد داد، قادر خواهید بود تا به ایجاد طرح های خلاقانه و جذابی برای بسته بندی محصولات بپردازید.

کاربرد این دیزاین در طراحی دعوتنامه ها و قرارداد ها:
این نرم افزار برای طراحی دعوتنامه ها و قرارداد ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طراحان توسط قابلیت های این نرم افزار قادر خواهند بود تا به چیدمان متن، اندازه بندی، اضافه کردن تصاویر و ایجاد طرح های دلخواه بپردازند تا در نهایت، محتوای جذابی برای دعوتنامه ها یا قراردادها ایجاد نمایند. از نمونه دعوتنامه ها می توان به دعوتنامه های مراسم عروسی اشاره نمائیم. همینطور هم، از نمونه قرارداد ها می توان قرارداد های شرکتی را نام ببریم.

دوره آموزش ایندیزاین (Adobe InDesign)