ICDL چیست

ICDL چیست و چه کاربردی دارد، اگر می خواهید پاسخ این سوالات را بدانید با ما همراه باشید. ICDL مخفف  International Computer Driving License به معنای گواهینامه بین‌ المللی کار با کامپیوتر است. با توجه به گسترش استفاده از کامپیوتر و کاربرد وسیع آن در حوزه های مختلف، داشتن مهارت های استفاده از آن اهمیت دارد. یادگیری ICDL نیازی حیاتی در دنیای امروز می باشد. دوره آموزش ICDL  به توضیح مهارت های هفتگانه ای می پردازد که نه تنها در کسب و کار بلکه در زندگی روزمره به آن احتیاج خواهید داشت. زیرا آنچه که در این دوره ها آموزش داده می شود می تواند برطرف کننده نیازهای تخصصی و یا عمومی فرد در هر رشته اعم از فنی و مهندسی، مدیریت، حسابداری و مالی و… باشد.

تاریخچه ICDL

ICDL چیست

در سال1995، انجمن جوامع حرفه ای انفورماتیک اروپا (CEPIS) یک گروه ویژه تحت حمایت مالی اتحادیه اروپا ایجاد کرد که هدف آن، دستیابی به روشی برای ارتقای سطح مهارتهای IT در سراسر اروپا بود. این گروه ویژه در سال 95 و اوایل96، آزمون های آزمایشی، برگزار کردند تا اینکه سرانجام در آگوست سال1996، گواهینامه اروپایی راهبری کامپیوتر (ECDL) در سوئد ارائه و به تدریج در سراسر اروپا و سپس در سطح بین المللی مطرح شد.

برنامه ECDL/ICDLتوسط بنیاد ECDL-F ECDL در سطح جهانی اداره می شود، این بنیاد که در سال 1997 تاسیس شد، سازمانی غیرانتفاعی است که وظیفه آن بهبود، گسترش و تصدیق مهارت های کامپیوتری و دانش IT است. در حال حاضر ICDL به مدرک استانداردی تبدیل شده که در کشورهای غیراروپایی کاربرد دارد و برنامه درسی آن مشابه دروس ECDL است. بنیاد گواهینامه اروپایی راهبری کامپیوتر، برنامه درسی را تعیین کرده و آن را دائما به روز رسانی می کند تا اطمینان حاصل شود که دروس آن با دنیای کار و پیشرفت های انجام شده در زمینه فناوری، هماهنگ است. میزان پذیرش ICDL در کشورها، به طور روز افزونی در حال رشد است و در حال حاضر بسیاری از افراد و شرکت ها، این گواهینامه را معیاری برای سنجش مهارت های کامپیوتری میدانند. سازمان های حمایت کننده ازICDL ، در بخش وسیعی از صنعت و دانشگاه فعالیت می کنند. علاوه بر آن، این گواهینامه مورد حمایت اتحادیه اروپا است که استانداردها و سطح کیفیت را در سراسر اروپا تضمین می کند.

مهارت های هفتگانه ICDL شامل چه مواردی است

ICDL چیست

 • (IT) آشنایی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات
 • (Windows) آشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایل ها
 • (Word) شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز
 • (Excel) شیوه کار با صفحه گسترده
 • (Access) شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها
 • (Powerpoint) شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب
 • (Internet) اطلاعات و ارتباطات

مزایای دریافت گواهینامه بین المللی ICDL

ICDL چیست

مزایای دریافت گواهینامه بین‌المللی ICDL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل‌ ارائه برای ادارات و سازمان‌ های داخلی و خارجی
 • به ‌عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی
 • شناخته ‌شده ‌ترین، گسترده ‌ترین و بزرگ ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر
 • افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر
 • دروازه ‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT
 • ارائه الگویی برای آموزش در جامعه اطلاعاتی

دوره آموزش ICDL

ICDL چیست

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره آموزش ICDL – Office را برای هنرجویانی که علاقمند به یادگیری مهارت های it می باشند، برگزار می کنند. این دوره شامل آموزش اکسل پیشرفته، آموزش تایپ و تندزنی، طراحی داشبورد در اکسل و پکیج کامل ICDL می باشد. همانطور که گفتیم ICDL  به هفت مهارت تقسیم شده است و هنرجویان برای به دست آوردن مدرک ICDL باید در امتحانات این هفت مهارت قبول شوند. هر فردی بدون توجه به سن، جنس، تحصیلات، تجربه یا پیش زمینه می تواند در این آزمون ها شرکت کند. برای کسب گواهینامه ICDL، می توان همه مهارت ها را به یک باره و یا با فاصله زمانی امتحان داد. وقتی هنرجو، تمام آزمون ها را با موفقیت پشت سر گذاشت، مدرک ICDL را دریافت خواهد کرد.

در دوره آموزش ICDL در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تمامی برنامه های Office مانند Word، Excel، Access، Power Point به هنرجویان آموزش داده می شود. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه برگزار می شود و تمام نکات به صورت اصولی و حرفه ای به هنرجویان آموزش داده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها، تاریخ شروع دوره ها یا نحوه برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

جهت شرکت دوره آموزش ICDL می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455