برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد

امروزه اکثر افراد دقیقاً می دانند که اندروید چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد. معمولاً افراد برای رفع بسیاری از نیاز های روزانه خود، حتی برای سرگرمی نیز از موبایل های اندروید استفاده می کنند. طبق آمار Statista ، سیستم عامل اندروید تا دسامبر ۲۰۱۹ بیش از ۷۴ درصد از بازارهای جهانی سیستم عامل موبایل را در اختیار دارد. اگر شما جزء کسانی هستید که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید و علاقه به یادگیری برنامه نویسی دارید با ما همراه باشید، این مقاله برای شما مناسب است. زیرا ما در این مقاله درباره این که برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد بحث خواهیم کرد.

با ظهور گوشی‌ های هوشمند به ویژه گوشی‌ های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد. به تدریج با افزایش کاربرد این دستگاه‌ ها در میان مردم و احساس نیاز به نرم افزارهای مختلف، بازار اپلیکیشن‌ های موبایل روز به روز گسترده‌ تر شد و بسیار رونق گرفت. بر این اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب ‌ترین و پر درآمد ترین شاخه ‌های برنامه نویسی تبدیل شود. تاکنون سیستم عامل ‌های مختلفی مانند  Symbian، BadaOs  و… برای گوشی‌ های موبایل ارائه شده اند، اما نتوانستند در میدان رقابت با سیستم عامل ‌های دیگر دوام بیاورند. در واقع مهم ‌ترین دلیل برای یادگیری برنامه نویسی اندروید، بازار کار خوب آن در ایران و سایر کشورهای جهان است. شما پس از آموزش برنامه نویسی اندروید، هیچ گاه بیکار نخواهید ماند و در هر کجا که باشید می ‌توانید کسب درآمد کنید.

اندروید چیست

برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد

گوگل سال 2005 شرکت کوچکی به نام Android را خریداری کرد. این شرکت توسط اندی رابین (Andrew E. Rubin) با هدف ساخت و توسعه نرم افزارهای موبایل تاسیس شده بود. اندی رابین شرکت اندروید را که در سال 2003 تاسیس کرده بود، به ازای دریافت 50 میلیون دلار در اختیار گوگل قرار داد. البته همچنان کار رابین با این شرکت به پایان نرسیده بود، زیرا پس از واگذاری این شرکت به گوگل به سِمت معاونت مدیریت فنی گوگل منصوب شد.

برای تعریف اندروید باید بگوییم سیستم عاملی است که هسته اصلی آن لینوکس بوده ، بر روی ابزاری مانند تلفن های هوشمند و به صورت متن باز استفاده می ‌شود. متن باز بودن به این معنی است که رایگان و قابل توسعه دادن است. شرکت پشتیبانی کننده اندروید، گوگل است که کمک بزرگی به توسعه این سیستم عامل نموده است. یکی از مزیت‌ های اندروید در مقابل سایر سیستم عامل‌ های دیگر انعطاف پذیر است. بر اساس این ویژگی اندروید، برنامه نویسان می ‌توانند هر چه سريع تر و راحت ‌تر اپلیکیشن هایی را توسعه دهند که از تمام ويژگی ‌ها و توان يک گوشی هوشمند بهره ببرند. البته انعطاف‌ پذیر بودن این سیستم عامل فقط به این معنا نیست که سازندگان یا توسعه دهندگان می‌ توانند در آن تغییراتی ایجاد کنند. بلکه به این معنا است که اندروید محدودیتی را بر کاربران خود اعمال نمی ‌کند. بنابراین آن ‌ها قادر خواهند بود که با نصب نرم افزارهای مختلف سیستم ‌های اندرویدی خود را شخصی سازی کنند.

بیشتر بخوانید: شغل برنامه نویسی

برنامه نویسی اندروید چه کاربردی دارد

برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد

راه اندازی و توسعه اپلیکیشن های تحت سیستم عامل اندروید مهم ترین کاربرد برنامه نویسان و متخصصان از زبان برنامه نویسی اندروید می باشد. اگر موبایل شما دارای سیستم عامل اندروید باشد خواهید دید که به چه اندازه زبان android در راه اندازی این App ها تاثیرگذار است. مارکت اپلیکیشن های اندرویدی در جهان را Google play و در ایران کافه بازار تشکیل می دهند، با سرچی ساده در این مارکت ها درمیابیم که اکنون بیشتر اپلیکیشن های موجود در بازار با زبان برنامه نویسی اندروید راه اندازی شده ویا توسعه می یابند. اگر شما نگران هستید که با ورود به این حرفه و یادگیری زبان اندروید از داشتن شغل مناسب بازبمانید، توصیه می کنیم ابتدا برروی نحوه یادگیری خود تمرکز کنید. شما با داشتن تخصص در این زمینه قطعاً شغل آینده داری را برای خود انتخاب کرده اید که می توان به واسطه آن کسب درآمد خوبی بدست آورد. شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی یکی از بهترین روش های آموزش برنامه نویسی اندروید می باشد، در ادامه شما را با دوره های آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران آشنا خواهیم کرد همچنان با ما همراه باشید.

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید

برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش برنامه نویسی اندروید می باشد. علاقمندان می توانند جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی اندروید در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، با روش های اینترنتی و تلفنی اقدام به ثبت نام نمایند. این دوره ها هر ساله در این مجموعه و زیر نظر برترین اساتید برگزار می شود و شما هم می توانید در این دوره ها شرکت داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها و تاریخ برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

جهت شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی روی ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439