از سی شارپ، می توان برای ساخت برنامه های تحت ویندوز، تحت وب، وب سرویس ها، برنامه های موبایل و بازی ها استفاده کرد. می توان به جای واژه ویژوال سی شارپ از کلمه سی شارپ استفاده کرد، اما ویژوال سی شارپ به معنای استفاده همزمان از سی شارپ و محیط گرافیکی ویژوال استودیو می باشد. این زبان برنامه نویسی تنها زبانی است که مخصوص برای
دات نت فریم ورک طراحی شده است.

سی شارپ از کتابخانه کلاس دات نت که شامل مجموعه بزرگی از اجزاء از قبل ساخته شده است، استفاده میکند. این اجزاء به ساخت هر چه سریعتر برنامهها کمک میکنند. سی شارپ یک برنامه بسیار قدرتمند و شیء گرا است و با آن می توان برنامه هایی با قابلیت مدیریت بیشتر و درک آسان ایجاد کرد. ساختار این زبان نسبت به زبان های دیگر بسیار آسان و قابل فهم
است.

همه مواردی که گفته شد تنها بخشی از قابلیت های سی شارپ و از دلایل محبوب بودن آن می باشد. با کمی تلاش به راحتی می توانید این زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید و اولین پروژه خودتان را شروع کنید. اگر هنوز نمی دانید از کجا شروع کنید پیشنهاد می کنیم از طریق لینک ” ثبت نام ” نگاهی به جدیدترین دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ مجتمع فنی تهران بیاندازید.

در این دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ که در طی دو مرحله انجام می شود صفر تا صد این زبان به شما آموزش داده می شود. همچنین از مهم ترین مزیت های دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب می توان به صدور مدرک دو زبانه و بین المللی در پایان هر دوره برای هنرجویان اشاره کرد.

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی شیء گراست، که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده و ترکیبی از قابلیت های خوب ++C و JAVA است. اگر با این دو زبان آشنایی دارید، این شانس را دارید که زبان #C را راحت یاد بگیرید. این زبان به قدری راحت است که هم کسانی که قبلاً برنامه نویسی نکرده اند و همینطور دانش آموزان میتوانند راحت این زبان را یاد بگیرند.

از زبان برنامه نویسی سی شارپ، می توان برای ساخت انواع برنامه های تحت ویندوز، تحت وب، وب سرویس ها، برنامه های موبایل و بازی ها استفاده کرد. می توان به جای واژه ویژوال سی شارپ از کلمه سی شارپ استفاده کرد، اما ویژوال سی شارپ به معنای استفاده همزمان از سی شارپ و محیط گرافیکی ویژوال استودیو می باشد. این زبان برنامه نویسی تنها زبانی است که به صورت مخصوص برای دات نت فریم ورک طراحی شده است. سی شارپ از کتابخانه کلاس دات نت که شامل مجموعه بزرگی از اجزاء از قبل ساخته شده است، استفاده میکند. این اجزاء به ساخت هر چه سریعتر برنامه ها کمک میکنند.

سی شارپ یک برنامه بسیار قدرتمند و شیء گرا است و با آن میتوان برنامه هایی با قابلیت مدیریت بیشتر و درک آسان ایجاد کرد. ساختار این زبان نسبت به زبان های دیگر بسیار آسان و قابل فهم است. برای اجرای یک برنامه سی شارپ ابتدا باید NET Framework. نصب شود. سی شارپ یکی از زبان هایی است که از تکنولوژی های دیگر دات نت مانند، Silverlight ،NET.ASP و XNA پشتیبانی میکند. همچنین یک محیط توسعه یکپارچه دارد که آن نیز به نوبه خود دارای ابزارهای مفیدی است که به شما در کدنویسی کمک میکند.

جدیدترین دوره های سی شارپ مجتمع فنی تهران

برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

مزایا و کاربرد زبان سی شارپ

  • حداکثر تعداد کلمات کلیدی در #C  کمتر از ۹۰ می باشد.از جمله کاربرد زبان برنامه نویسی #C را می توان گفت این زبان ساده و یادگیری آن آسان است و به زبان هایی مانند C ،C++ ،java نزدیک است. توسعه دهندگانی که یکی از این زبان ها را بدانند، می توانند در مدت زمان کوتاهی به طور موثر از آن  استفاده کنند. سینتکس #C برخی پیچیدگی های ++C را ندارد و قابلیت هایی مانند nullable value types ،enumerations ،delegates ،anonymous methods and direct memory access را فراهم کرده، همچنین از امکانات iterators و generic methods and types نیز پشتیبانی می نماید.
  • یکی از کاربرد #C را می توان به این صورت گفت که این زبان علاوه بر داشتن اشیاء Object Oreinted دارای عناصری توسعه یافته برای ارتباط با نرم افزارهای ویندوزی می باشد.
  • اگر نیاز به محاوره با  اشیایی مانند COM یا Win32 Dll داشته باشید، می توانید این کار از طریق فرآیندی که Interop  نامیده می شود انجام دهید. این فرآیند برنامه های #C را قادر می سازد تا درست مانند برنامه های C++ عمل نمایند. زبان c# همچنین از اشاره گرها و مفهوم  code  Unsafe که برای دسترسی مستقیم به حافظه در مواقع بحرانی است نیز  پشتیبانی می کند.
  • از جمله مزیت و کاربرد زبان #C را می توان گفت فرآیند ایجاد و کامپایل برنامه های سیشارپ در مقایسه با C ,C++ ساده تر و انعطاف پذیر تر از Java می باشد.
  • هر تعداد کلاس، رکورد، اینترفیس و رویداد را که نیاز داشته باشید می توانید در #C تعریف کنید.
  • برنامه های #C بر روی NET Framework.  اجرا می شوند. کدهای نوشته شده به این زبان به یک زبان میانی یا IL تبدیل شده  و سپس با پسوند  exe.  یا dll. در یک فایل اجرایی که اسمبلی نامیده می شود ذخیره می شوند.
  • زبان برنامه نویسی #C از مفاهیمی مانند encapsulation ،inheritance and polymorphism نیز  پشتیبانی می کند. همه ی متغیرها و متدها توسط کلاس ها Encapsulation می شوند. یک کلاس می تواند از سطح بالاتر خود ارث بری داشته باشد.
  • زمانی که یک برنامه #C اجرا می شود، اسمبلی در CLR لود می شود و بسته به اطلاعات موجود در manifest عملیات مختلفی را انجام می دهد. اگر از مرحله ی فیلتر امنیتی عبور داده شود، CLR از JIT استفاده کرده تا کد IL را به زبان اصلی ماشین تبدیل کند.
  • CLR همچنین سرویس های دیگری که با automatic garbage collection و  exception handling و resource management مرتبط هستند را  ارائه می دهد. CLR در بعضی مواقع  به کدهای Manage  شده نیز معروف می باشد که در نهایت  به زبان ماشین تبدیل می شود.

ثبت نام در دوره های جدید آموزش برنامه نویسی اندروید