شاید درباره اهمیت یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی و کاربرد های این نرم افزار چیز زیادی ندانید اما علاقمند به یادگیری آن هستید. در این مطلب می خواهیم به موضوع نرم افزار اتوکد دو بعدی بپردازیم، برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید.

نرم افزار اتوکد محصول شرکت AUTODESK می باشد که نرم افزار های معروفی مانند 3d max و MAYA و… را به دنیای طراحی و بازار عرضه نموده است. نام نرم افزار AUTOCAD از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول AUTO که همان AUTOMATIC می باشد و بخش دوم CAD که مخفف سه کلمه  CAMPUTER AIDED DESIGN  می باشد و همین امر باعث شده تا مهندسین این نرم افزار را به عنوان نرم افزار اصلی دو بعدی در معماری و بسیاری از رشته ها معرفی کنند. ابزارهای طراحی و مستند سازی در AutoCAD نه تنها به حداکثر رساندن بهره وری کمک می کند، بلکه باعث می شود سرعت کارهای طراحی و مستند سازی فرد افزایش یابد. این نرم‌ افزار هیجان ‌انگیز از محصولات محبوب شرکت آمریکایی اتودسک می‌ باشد. کاربران و طرفداران برنامه اتوکد امکان استفاده از قابلیت ‌ها و  محیط‌ های دو و سه بعدی را دارند. آخرین نسخه منتشر شده از نرم افزار نسخه‌ مربوط به سال ۲۰۲۰می باشد. قابل ذکر است که این نرم افزار از یک  الگوی جالب برای نام‌ گذاری این نرم افزار استفاده می ‌نماید که هر نسخه از نام نسخه سال بعد استفاده می ‌نماید.

بیشتر بخوانید: اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد

اهمیت آموزش نرم افزار اتوکد

اهمیت یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی

اتوکد یکی از نرم افزار هایی که به حیطه مهندسی مکانیک کمک چشمگیری کرده زیرا طرح های دو بعدی و سه بعدی ایجاد کرده و محصول و نتیجه کار را بهتر نشان می دهد اهمیت اتوکد از این جهت است که  ویژگی هایی دارد که با کار مهندسین متناسب است و در تجزیه و تحلیل طرح ساخته شده و سپس تولید محصول نهایی نقش کلیدی دارد و اکثر اوقات تولید محصول ناقص، حاصل بر طرف نکردن و ندیدن همین اشتباهات طرح است.

بنابراین، اتوکد در مراحل مختلفی مانند برطرف شدن اشتباهات طرح محصولات، شبیه سازی گرافیکی صحیح و اطمینان از کیفیت طرح حائز اهمیت است. علاوه بر این، مهندسین می توانند به متقاضی ها اعلام کنند که طرح مورد نظرشان باید در اتوکد چه ویژگی هایی داشته باشد، تا بتوان آنرا اجرا کرد. علاوه بر این، می توان طرح های دستی را با استفاده از اتوکد رسم کرده و میزان تحقق و عملی بودن شان را بررسی کرد.

مزیت های نرم افزار اتوکد دو بعدی

اهمیت یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی

اتوکد نیز مانند دیگر نرم افزارها دارای مزیت ها و معایب احتمالی است. با این حال، مزیت های اتوکد بیشتر از محدودیت های آن بوده و به واسطه آن ها می توان حوزه های زیادی را پوشش داد. علاوه بر این، می توان ازاین نرم افزار در کنار دیگر نرم افزار ها استفاده کرده و طرح های خلاقانه ای ایجاد کرد. از جمله مزیت های استفاده از اتوکد می توان به موار زیر اشاره کرد: اتوکد از ابزار ها طراحی مهندسی پر کاربردی است که کارایی های وسیع و فراوانی دارد. می توان از اتوکد در زمینه طراحی لباس استفاده کرد. اتوکد، با پردازنده های گرافیکی هماهنگی دارد.

با استفاده از کد می توان لایه های مختلف نقشه ها را مدیریت کرد. استفاده از اتوکد در پرینت سه بعدی، الزامی است. برای بازیابی برخی از فایل ها می توان ار اتوکد استفاده کرد. از اتوکد برای طراحی انواع محصولات صنعتی و محصولات مشابه استفاده می شود. می توان اتوکد را همراه با دیگر نرم افزار ها مانند 3d max استفاده کرده و طرح های نوآورانه رسم کرد.

دوره آموزش اتوکد دو بعدی

اهمیت یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی

زمانی که به این نرم‌ افزار فوق‌ العاده مسلط می ‌شوید و آن را به‌ طور کامل یاد می ‌گیرید، این نرم افزار قدرتمند و محبوب به شما کمک خواهد کرد که هر چه سریع ‌تر در مسیر درست و دقیق قرار بگیرید و بتوانید پروژه ‌های حرفه‌ ای و دقیقی طراحی کنید و حتی برای کسب درآمد از روش حرفه ‌ای تری استفاده نمایید و هر روز بیشتر از قبل پیشرفت کنید. پس همان‌ طور که بسیار تاکید کردیم یادگیری و شناخت به  نحوه استفاده از این نرم افزار به شما بسیار کمک خواهد کرد که در مسیر درست و حرفه ‌ای قرار بگیرید.

ما به شما دوره های آموزش اتوکد دو بعدی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب را پیشنهاد می دهیم. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش نرم افزار اتوکد از مبتدی تا پیشرفته را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه آموزش نرم افزار اتوکد برگزار می شود. در اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق خواهد گرفت. جهت ثبت نام در دوره آموزش اتوکد می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439