بسیاری از هنرجویان جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید سوالاتی برایشان پیش می آید و ما در این مطلب قصد داریم تا به سوالات مربوط به برنامه نویسی اندروید بپردازیم. سوالاتی که در ادامه به آن ها می پردازیم پرتکرارترین سوالات هنرجویان می باشد که در ادامه در قالب یک پرسش و پاسخ آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

همچنین هنرجویان می توانند جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایند. این دوره ها هر ساله زیر نظر برترین اساتید و با بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می گردد و در پایان دوره به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران ارائه می شود.

سوالات متداول

  • زبان اصلی برنامه نویسی اندروید چیست؟

چندین زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی اندروید وجود دارد ولی اصلی ترین زبان های برنامه نویسی اندروید جاوا و کاتلین می باشد و بیشتر از زبان برنامه نویسی جاوا برای انجام برنامه نویسی اندروید استفاده می شود. جاوا زبان رسمی برنامه نویسی اندروید می باشد و گوگل بیشترین پشتیبانی را از این زبان می کند و اکثر اپلیکیشن های اندروید به کمک این زبان طراحی شده اند.

  • پیش نیاز یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید چیست؟

همان طور که گفتیم زبان اصلی برنامه نویسی اندروید زبان جاوا می باشد و یعنی قبل از این که به برنامه نویسی اندروید بپردازید، باید به زبان برنامه نویسی جاوا تسلط داشته باشید. یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید به پیش نیاز زبان برنامه نویسی جاوا نیاز دارد که هنرجویان ابتدا باید این دوره را به صورت جداگانه پشت سر بگذارند. اگر هنرجویان از قبل به زبان برنامه نویسی جاوا تسلط داشته اند می توانند در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید شرکت نمایند.

  • برای یادگیری برنامه نویسی اندروید به چه چیزهایی نیاز می باشد و چقدر زمان می برد تا این زبان را یاد بگیریم؟

بسیاری از هنرجویان بر این باور هستند که برای یادگیری برنامه نویسی اندروید به یک سیستم فوق پیشرفته نیاز می باشد ولی واقعیت به این صورت نیست و با یک سیستم معمولی هم می توان این زبان برنامه نویسی را آموخت. مدت زمان یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید بستگی به تلاش و میزان استعداد هر فرد دارد ولی با شرکت در دوره های آموزشی و یک برنامه ریزی مناسب می توانید در مدت زمان کوتاهی به خوبی به این زبان تسلط پیدا کنید.

سوالات مربوط به برنامه نویسی اندروید

  • آیا می توان از طریق برنامه نویسی اندروید درآمد کسب کرد؟

تقریبا این سوال تمامی هنرجویان می باشد و طبیعی است قبل از آن که وارد یک حوزه تخصصی شوید، قبل از آن در مورد بازار کار آن حرفه تحقیق کنید. بازار کار برنامه نویسی اندروید در خارج از ایران بسیار پیشرفته می باشد و در داخل ایران به نسبت کمتر به آن پرداخته می شود. برنامه نویسی اندروید در ایران درآمد بسیار خوبی دارد و یکی از حوزه های پردرآمد و محبوب برنامه نویسان در این زمینه، طراحی و توسعه اپلیکیشن های اندروید می باشد.

  • کسانی که هیچ سر رشته ای از برنامه نویسی ندارد می توانند زبان برنامه نویسی اندروید را یاد بگیرند؟

تمامی افرادی که به یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید علاقه مند هستند می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی به خوبی به این زبان تسلط پیدا کنند حتی اگر از قبل هیچ اطلاعاتی درباره زبان های برنامه نویسی نداشته باشند. دوره آموزش برنامه نویسی اندروید مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تمامی دوره های آموزشی خود را از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند.

  • آیا پس از پایان دوره مدرک ارائه می شود؟

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از معتبرترین موسسات آموزشی در کشور می باشد و دارای یکی از مهمترین و کاربردی ترین است و پس از پایان هر دوره به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران ارائه می شود و این مدرک مورد تایید شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و در پیدا کردن شغل کمک بسیار زیادی به شما می کند.

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید

هنرجویان جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید می توانند از طریق سایت این مجموعه اقدام به ثبت نام نمایند. برای شرکت در این دوره به پیش نیازهای آن توجه داشته باشید و جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

تفاوت های زبان برنامه نویسی سی شارپ با C++