با پیشرفت علم و تکنولوژی شغل برنامه نویسی در جهان بسیار رواج یافته است، و از درآمد خوبی نیز برخوردار است. برنامه نویسی از بدو تولدش تا به امروز بسیار پیشرفته شده است و این باعث شده که دنیای تکنولوژی روز به روز پیشرفته تر شود. برای برنامه نویسی زبان های متعددی وجود دارد که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. یکی از این زبان های برنامه نویسی، پایتون است که ما می خواهیم در این مطلب درباره آن صحبت کنیم، چرا که درباره پایتون و نحوه آموزش برنامه نویسی پایتون از ما سوال های بسیاری می پرسند. از این رو خواستم اطلاعاتی را در این باره به شما عزیزان بدهیم، امیدواریم که این مطلب برای شما دوستان عزیز موثر و مفید واقع گردد.

پایتون چیست؟

زبان برنامه نویسی پایتون ابتدا در سال 1991 وارد دنیای برنامه نویسی شد، و در سال های اخیر توجه برنامه نویسان را به خود جلب کرده است، و روز به روز به طرفداران آن افزوده می شود. در واقع بخواهیم به زبان ساده بگوییم پایتون یک زبان برنامه نویسی Open Source، چند منظوره و شیء گرا است که می تواند برای بسیاری از برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد. این زبان با قابلیت های فراوان و شگفت انگیزی که دارد تحولی در دنیای برنامه نویسی، از توسعه برنامه های تحت وب تا ایجاد بازی های رایانه ای به وجود آورده است. البته محبوبیت بیشتر پایتون در سادگی استفاده از آن در علم داده ها، ماشین Learning و شبکه است. اما پایتون در عین سادگی، یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی دنیا محسوب، و در بسیاری از نرم افزار های بزرگ و پیچیده استفاده شده که در نهایت باعث افزایش قدرت و تسریع عملکرد آنها شده است. در واقع این زبان برنامه نویسی در بین برنامه نویسان حرفه ای و شرکت های بزرگ بسیار زیادی مانند گوگل، نیز پر طرفدار استف که آنها از پایتون برای توسعه پروژه های خود همچون موتور جستجو گوگل و یوتیوب و… استفاده می کنند. از نظر حرفه ای پایتون برای توسعه دهندگان وب، آنالیز داده، هوش مصنوعی و محاسبات علمی مناسب است. همچنین بسیاری از توسعه دهندگان، از پایتون برای ساخت ابزار های بهره وری، بازی ها و نرم افزار های کامپیوتری استفاده می کنند. بنابراین منابع بسیاری وجود دارد که به شما در یادگیری و انجام پروژه های مختلف حین برنامه نویسی پایتون کمک کند. زبان برنامه نویسی پایتون به دلیل قابلیت خوانایی بسیار بالا و طراحی ساختاری سایر عناصرش انتخاب مناسبی برای شروع و ورود به دنیای برنامه نویسی می باشد.

مجموعه آموزش برنامه نویسی پایتون

آیا برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون نیازی به دوره های آموزشی است؟

در پاسخ این جواب باید بگوییم بله، برای اینکه شما عزیزان این زبان برنامه نویسی را به صورت حرفه ای آموزش ببینید باید در دوره های آموزشی پایتون شرکت کنید. البته باید در انتخاب دوره های آموزشی دقت کنید تا دچار مشکل و سردرگمی نشوید و این زبان برنامه نویسی را به صورت اصولی و مناسب آموزش ببینید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش برنامه نویسی، آموزش برنامه نویسی پایتون را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. این دوره های آموزشی با حضور برجسته ترین و مجرب ترین اساتید برنامه نویسی برگزار می شود، از این رو شما عزیزان با اطمینان خاطر می توانید در این دوره ها شرکت کنید. همچنین به هنرجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق می گیرد. در صورت تمایل می توانید از همین حالا در دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران شرکت کنید، کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره ها بهرمند شوید.

مزایای زبان برنامه نویسی پایتون

اگر فردی حقیقتاً در یادگیری زبان های برنامه نویسی، مبتدی است و این اولین باری محسوب می شود که با یک نوع از زبان های کد زدن آشنا می شود، پایتون قطعاً بهترین گزینه برای وی خواهد بود. پایتون مزایای زیادی دارد که ما در زیر چند نمونه از آن را برای شما عزیزان بیان کرده ایم:

 • یادگیری آسان پایتون
 • کتابخانه های پشتیبان گسترده
 • جامعه جهانی گسترده
 • یکپارچگی ویژگی ها
 • تقاضا در بازار کار
 • بهبود بهره وری برنامه نویس ها
 • منابع یادگیری رایگان
 • فریم ورک های قدرتمند
 • پایتون استفاده از ماژول ها را پشتیبانی می کند
 • چند پلت فرم بودن
 • قابلیت درون سازی کد
 • پشتیبانی از شیء گرایی
 • قابل اجرا روی همه سیستم ها
 • رایگان و متن باز بودن پایتون
 • و…

پیشرفت سی شارپ در ایران