امروزه یکی ازمشکلات افراد تازه وارد در دنیای برنامه نویسی،انتخاب زبان برنامه نویسی است.هر زبان دارای کاربرد مختص به خودهست، پایتون جزو پنج زبان صدرنشین است و محبوبیت زیادی بین شرکت ها ، پژوهشگران، توسعه دهندگان نرم افزارها وآکادمیک ها دارد. ازاین رومیان افراد تازه واردبه دنیای برنامه نویسی نیز محبوبیت فراوانی دارد. در سال های اخیر پایتون مورد توجه بسیاری از برنامه نویسان بوده وروز به روز به تعداد علاقه مندان آن افزون می شود. پایتون مدل های مختلف برنامه نویسی را پشتیبانی میکند.

پایتون و کاربردهای آن

پایتون

پایتون یک زبان قدرتمند وسطح بالاهست، درانواع پروژه ها کاربرد دارد. به ویژه در زمینه های: توسعه وایجاد وب سایت، تحلیل داده ها، اپلیکیشن های سیستم عامل وهوش مصنوعی. این زبان دارای قابلیت های شگفت انگیزی است که دنیای برنامه نویسی را متحول کرده است و همچنین مورد استفاده بسیاری از سایت های بین المللی نیز هست.  گوگل، یوتیوب و اینستگرام نیز از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کنند. پایتون همه  جا وجود دارد وبه دلیل وجود کمبود کلمات کلیدی دراین زبان، یادگیری آن برای افراد ساده تر وقابل درک است.

برای اینکه دچارسردرگمی نشوید وانگیزتان را از دست ندهید بهتر است که  به دنبال کاربرد های زبان مورد نظرخود بروید وآنها را بدانید. پایتون یک زبان عمومی است و مختص حوزه خاصی نیست. اگر شما به این زبان تسلط  داشته باشید می توانید ازآن در همه جا استفاده کنید. کافیست که اقدام به یادگیری آن کنید تا متوجه شوید که می توان ازآن در همه حوزه ها استفاده کرد. همانطور که قبلا گفتیم  این زبان دارای کاربردهای  زیادی است و می توان ازآن در توسعه سایت ها، تحلیل داده ها و نوشتن برنامه های دسکتاپ استفاده کرد. اسکریپت نویسی و خودکار سازی را می توان یکی از مهم ترین کاربردهای آن معرفی کرد.

پایتون یک زبان تفسیری است و این بدین  معناست که کد نوشته شده با این زبان در زمان اجرا به فرمت قابل خواندن برای کامپیوتر ترجمه نمی شود. امروزه  پایتون برای نوشتن نرم افزارهای کاربردی و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد نه برای نوشتن پروژهای کوچک. همچنین می توان از آن برای نمایش اعداد وتصاویر، حل معادلات علمی، پردازش متن ها وذخیره سازی دادها استفاده کرد.

پایتون برای توسعه وبسایت ها امکانات زیادی را فراهم میکند، ازجمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چارچوب هایی چون “جنگو Django” ، “پیرامید pyramid” ، ” چری پایcherrypy  “
 • میکروچارچوب (micro-framewrks)هایی چون “فلسک flask” ،”باتلbottle “
 • سیستم های مدیریت محتوای پیشرفته ای چون “پلون plone “و”جنگو سی ام اس django cms”

همچنین می توانید با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون انیمیشن سازی و بازی سازی انجام دهید و برای ربات ها برنامه نویسی کنید.

توجه: مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون زیرنظر اساتید برجسته و بنام کشوری برگزار می کند.

ویژگی های زبان برنامه نویسی پایتون

 • یادگیری سریع و آسان
 • کتابخانه های پشتیبانی گسترده
 • بهره وری و سرعت
 • خوانایی آسان
 • نگهداری آسان از Source Code در پایتون
 • پشتیبانی از ساختار تابعی به همراه شیء گرایی
 • از زبان پایتون هم می توان به صورت Script استفاده نمود هم به صورت Byte-Code برای ساخت برنامه های بزرگ
 • پایتون Data Type های دینامیک سطح بالا را ارائه می کند و از بررسی Dynamic Type پشتیبانی می کند.
 • توان همبستگی با زبان های C و C# و Com و ActiveX و CORBA و Java

شرکت در دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران

شما عزیزان می توانید برای یادگیری بهتر و حرفه ای تر در دوره های آموزش برنامه نویسی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت کنید. همینطور شما با شرکت در این دوره های آموزش مجتمع فنی تهران یک مدرک معتبر دو زبانه دریافت خواهید کرد. اگر مایل به شرکت در این دوره ها هستید می توانید بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید و از این دوره های آموزشی بهرمند شوید.

برای شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون به چه پیش نیاز هایی لازم است؟

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تلاش می کند تا آموزش این دوره ها به صورتی باشد که اصول کلی و پایه ای برنامه نویسی، در قالب یک زبان آموزش داده شود. از این رو، این دوره ها هیچ پیش نیازی ندارند و تمامی علاقمندان حتی اگر تازه کار باشند و هیچ سابقه ای نداشته باشند می توانند از این دوره ها بهرمند شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تماس حاصل فرمایید. شمار تلفن های تماس: 66939772 – 66933439

بیشتر بخوانید: سی شارپ مناسب چه افرادی است ؟؟