درآمد برنامه نویسی

در ایران هر شغلی یک درآمد به آن اختصاص داده شده است که برخی از شغل ها با توجه به جایگاه و کاربرد آن ها ممکن است  درآمدهای یکسانی نداشته باشند. درآمد برنامه نویسی یکی از این موارد می باشد که مقدار درآمد به دست آمده از طریق این تخصص بستگی به نوع مهارت های فرد و زمینه های کاری آن دارد و نمی توان یک درآمد ثابت و مشخص برای آن تعریف کرد. برنامه نویسی یک شغلی است که برای فعالیت در آن، در کنار مهارت های کدنویسی باید ایده های خلاقانه و استعداد هم داشته باشید و با این مزیت ها می توانید مسیر خودتان را در این راه مشخص کنید.

بسیاری از کسانی هستند که با برنامه نویسی توانسته اند درآمدهای بسیار زیادی به دست آورند و یکی از مزیت های یادگیری این حرفه این است که فرقی نمی کند که در چه سنی و یا چه رشته ی تحصیلی به این حرفه وارد شده اید و همچنین با یادگیری این تخصص می توانید در هر کشوری که شرایط آن را دارید مشغول به کار شوید و برنامه نویسی یک شغل جهانی می باشد و لازم نیست که حتما در خارج از ایران دوره های آن را بگذرانید.

آموزش زبان های برنامه نویسی در هر جایی ممکن است متفاوت باشد و مهم این است که شما چطور و چگونه به آموزش زبان برنامه نویسی بپردازید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از برترین موسسات آموزشی کشور می باشد که دوره های آموزش برنامه نویسی را زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می کند. مدارک مجتمع فنی تهران جزو برترین مدارک کشور به شمار می روند که مورد تایید اکثر شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و حتی خارج از ایران هم معتبر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش برنامه نویسی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

درآمد برنامه نویسی در ایران

درآمد برنامه نویسی

اکثر کسانی که به آموزش برنامه نویسی می پردازند، برای فعالیت در شغل مورد نظر خود کشور ایران را انتخاب می کنند و فقط درصد کمی از افراد با یادگیری این حرفه برای فعالیت به خارج از ایران سفر می کنند. سال های زیادی است که ایران به صورت حرفه ای به این موضوع پرداخته است و در حال حاضر بازار کار برنامه نویسی ایران در وضعیت بسیار خوبی به سر می برد و هر ساله افراد با استعدادی به این بازار ورود می کنند و با ایده های خود قصد دارند تا سهمی در این بازار داشته باشند.

یکی از دلایلی که اکثر افراد پس از یادگیری برنامه نویسی فعالیت خود را در ایران آغاز می کنند این است که درآمد برنامه نویسی در ایران بسیار خوب می باشد و نیازی نیست که حتما برای درآمد بیشتر و آینده ای درخشان تر به خارج از ایران سفر کرد. هر چند که در برخی از کشورهای پیشرفته سرمایه گذاری های بیشتری در این زمینه صورت می گیرد ولی در ایران هم می توان درآمد مطلوبی از این راه به دست آورد.

بحث درآمد در هر شغلی جزو معیارهای آن شغل به شمار می رود و طبیعی است که افراد برای یادگیری یک تخصص ابتدا بازار کار و درآمد حاصل از آن را مورد بررسی قرار دهند و پس از آن می توانند هدف خود را به طور کامل مشخل کنند. درآمد یک برنامه نویس بستگی به شغلی دارد که در آن فعالیت می کند و می توان گفت که حداقل از ماهیانه 5 میلیون تومان تا بیش از 15 میلیون تومان در ماه می باشد. برخی از برنامه نویس ها با طراحی یک سری اپلیکیشن ها و یا نرم افزار می توانند درآمد خود را چندین برابر کنند و این موضوع نیازمند ماه ها تلاش و برنامه ریزی دقیق دارد.

شغل های بسیاری در زمینه با برنامه نویسی وجود دارد که با یادگیری این حرفه به راحتی می توانید در یکی از آن ها مشغول به کار شوید. در روزهایی که بسیاری از افراد به سختی به دنبال یک شغل مناسب هستند، افرادی که دارای یک یا چند تخصص مانند زبان های برنامه نویسی می باشند، در پیدا کردن شغل مشکلی برای آن ها به وجود نمی آید و همیشه کسانی که مهارت های خاصی دارند به راحتی می توانند برای خود شغلی پیدا کنند.

درآمد برنامه نویسی در خارج از ایران

همان طور که گفتیم، درصد کمی از افراد هستند که پس از یادگیری مهارت برنامه نویسی به فکر فعالیت در خارج از ایران می باشند و در بسیاری از کشورها به صورت پیشرفته تر به این موضوع می پردازند. یکی از دلایل اصلی پیدا کردن شغل در خارج از ایران این است که می توان درآمد بیشتری به دست آورد و البته این به میزان مهارت ها و تجربه های فردی یک نفر دارد و باید به طور کامل شرایط کار کردن در خارج از ایران را داشته باشد.

بسیاری از شرکت های خارجی به صورت پیشرفته و با سرمایه گذاری های زیاد بر روی برنامه نویسی فعالیت های خود را انجام می دهند و برخی از شرکت ها به صورت تخصصی در یک حوزه خاص مشغول به فعالیت هستند. به عنوان مثال شرکت مایکروسافت یکی از موفق ترین و معروف ترین شرکت هایی است که در زمینه سیستم عامل و نرم افزارهای کامپیوتری به صورت کاملا تخصصی فعالیت می کند و تمامی این ها مربوط به زبان های برنامه نویسی می باشد. حتی این شرکت در زمینه توسعه زبان های برنامه نویسی هم فعالیت می کند و افرادی که در این شرکت فعالیت می کنند دارای مهارت های خاصی می باشند.

میزان درآمد برنامه نویسی در خارج از ایران به فعالیتی که در آن حوزه انجام می دهید بستگی دارد و نمی توان گفت که به طور دقیق یک برنامه نویس به صورت سالانه چقدر درآمد دارد. با توجه به آمار کشورآمریکا در سال 2021، درآمد سالیانه برنامه نویسان از حداقل 70 هزار دلار در سال شروع می شود و تا سالیانه 120 هزار دلار هم می رسد و البته این مبلغ در کشورهای مختلف متفاوت می باشد.

میزان درآمد زبان های برنامه نویسی

درآمد برنامه نویسی

هر کدام از زبان های برنامه نویسی در حوزه های خاصی کاربرد دارند و انجام هر کاری با زبان های برنامه نویسی نرخ مربوط به خودش را دارد. ما در جهان ده ها زبان برنامه نویسی داریم که با توجه کاربرد آن ها نمی توان آن ها را با هم مقایسه کرد و برای این که به دنیای برنامه نویسی ورود کنیم لازم نیست تا به همه ی زبان های برنامه نویسی مسلط باشیم و حتی با یادگیری یک زبان می توان فعالیت بزرگی انجام داد. برای این که برنامه نویسی را به خود یاد بگیرید و در این راه موفق باشید، باید در انتخاب زبان برنامه نویسی دقت کنید.

میزان درآمد زبان های برنامه نویسی بستگی به نوع فعالیت شما دارد و اگر در یک حوزه از برنامه نویسی بتوانید به خوبی خودتان را نشان دهید، قطعا می توانید به درآمدهای بیشتری دست پیدا کنید. به عنوان مثال اگر به یادگیری زبان برنامه نویسی سی شارپ و یا جاوا پرداخته اید، با طراحی یک اپلیکیشن و فروش آن به کاربران می توانید به درآمد بسیار زیادی دست پیدا کنید و همچنین با هر بار توسعه اپلیکیشن می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید.

شرکت های بسیاری هستند که فقط با طراحی یک اپلیکیشن و یا نرم افزار توانسته اند به عنوان یک برند در این حوزه فعالیت کنند و سرمایه های بسیاری به دست آورند. به عنوان مثال اپلیکیشن دیجی کالا که در اکثر تلفن های همراه وجود دارد، یک اپلیکیشن پر مخاطب و موفق در این زمینه است که با توجه به حوزه فعالیت آن، در ایران به طور کامل شناخته شده می باشد. اکثر این اپلیکیشن ها و یا نرم افزارهای کامپیوتری در راستای یک کسب و کار و یا یک کار آفرینی ایجاد می شوند و همین موضوع باعث شکل گرفتن یک کسب و کار و موفقیت آن می شود.

بیشتر بخوانید: برنامه نویسی اندروید

حوزه های فعالیت زبان های برنامه نویسی

در ادامه برخی از پر مخاطب ترین زبان های برنامه نویسی را به همراه حوزه های فعالیت آن ها برای شما نام می بریم.

  • زبان های برنامه نویسی C، C++ و C#: طراحی اپلیکیشن، طراحی نرم افزار، طراحی وب سایت، طراحی بازی
  • زبان برنامه نویسی جاوا: طراحی و توسعه اپلیکیشن های موبایل، اندروید
  • زبان برنامه نویسی PHP: طراحی وب سایت
  • زبان برنامه نویسی پایتون: طراحی وب سایت، طراحی اپلیکیشن و …
  • زبان برنامه نویسی سوئیفت: طراحی اپلیکیشن های IOS
  • زبان برنامه نویسی Net: طراحی وب سایت، طراحی وب اپلیکیشن
  • زبان برنامه نویسی HTML: طراحی وب سایت
  • زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت: طراحی وب سایت

آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

قبل از ورود به دوره های آموزش برنامه نویسی ابتدا باید مسیر آموزش خودتان را مشخص کنید و این که قصد دارید چه زبانی را آموزش ببینید و پس از آن در چه زمینه ای قصد دارید مشغول به کار شوید. آگاهی داشتن در این زمینه می تواند به شما در مسیر یادگیری کمک بسیار زیادی بکند و همچنین در کنار آموزش می توانید از طریق اینترنت اطلاعات خودتان در این زمینه افزایش دهید. دوره های آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب زیر نظر اساتید برجسته کشور به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود.

پس از این که هنرجویان دوره های آموزش برنامه نویسی را با موفقیت پشت سر گذاشتند، از طرف مجتمع فنی تهران یک مدرک معتبر دو زبانه به آن ها ارائه می شود که این مدرک مورد تایید اکثر شرکت های دولتی و خصوصی داخل ایران می باشد و حتی در خارج از ایران هم قابل ترجمه می باشد. هدف مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب است که با برگزاری دوره های آموزشی، هنرجویان را با مهارت های تخصصی برای ورود به بازار کار آماده کنند و این که بتوانند در پیشرفت تکنولوژی گامی بلند بردارند و ما مفتخریم که در این مسیر در کنار شما باشیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی و تاریخ برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455