آموزش حرفه ای دکوراسیون داخلی

آموزش حرفه ای دکوراسیون داخلی یکی از آموزش های جذاب است خصوصا برای آن دسته از افرادی که از تبدیل فضای خام به فضای زیبا لذت می برند. طراحی دکوراسیون داخلی یک فرایند هنری برای تزیین فضای داخلی ساختمان می باشد و با آموزش این رشته می توانید در ایجاد تزئینات بسیار زیبا و بی نظیر در فضای داخلی ساختمان ها بسیار موفق ظاهر شوید. روند طراحی داخلی شامل توجه دقیق و هماهنگی هر یک از عناصر تزئینی در داخل فضای مورد نظر محسوب می شود. برای یک طراحی داخلی زیبا باید به همه عناصر موجود در محیط اهمیت داده و یک چشم انداز با انعطاف پذیری زیاد را با به کارگیری رنگ های متنوع و وسایل گوناگون به وجود آورید.

انسان از بدو آفرینش خویش همواره به این موضوع می اندیشد که فضای آرام و آرامش بخشی را در هر دوره برای خود ایجاد کند. در واقع انسان غارنشین با انسان قرن بیست و یکم دارای یک اندیشه واحد می باشد البته جای این بحث وجود دارد که فقط خواسته انسان محدود به سرپناه و ساختمان نخواهد بود، وی تمایل دارد که از هر فضایی علاوه بر زیبایی کاربرد درست آن را تجربه کند. در دوره دکوراسیون داخلی مجموعه ای از درس های تخصصی معماری، معماری داخلی، و در نهایت دکوراسیون داخلی می باشد که با یک فکر هدفمند می توان به یک دکوراسیون خلاق و زیبا رسید. مهم ترین قسمت هدف دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب این است که هر فردی بدون داشتن اطلاع قبلی، با گذراندن این دوره می تواند آموزش و فنون درست را یاد گرفته و بتواند به طور اصولی و هنرمندانه دوره را به پایان رسانده و وارد بازار کار شود.

مراحل آموزش دکوراسیون داخلی

آموزش حرفه ای دکوراسیون داخلی

دوره های آموزش این رشته معمولاً در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تدریس می شوند:

  • معمولا در دوره های مقدماتی مبانی نظری همچون رنگ شناسی، نحوه ترسیم نقشه، نرم افزار اتوکد، طراحی با دست و… تدریس می شود.
  • در دوره های متوسطه مصالح شناسی، متره و برآورد، سبک شناسی و نرم افزار اسکچاپ به شما آموزش داده می شود.
  • همچنین در دوره های پیشرفته نرم افزار Autodesk 3Ds Max ، نورپردازی، فتوشاپ و… را آموزش خواهند داد.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای علاقمندان در این راستا دوره های آموزشی را فراهم کرده است تا به راحتی و بدون هیچ سردرگمی طراحی دکوراسیون داخلی را به صورت حرفه ای آموزش ببینند. در پایان این دوره ها هنرجویان باید یک طراحی داخلی به عنوان پروژه نهایی ارائه دهند. پس از اتمام دوره های طراحی دکوراسیون به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران ارائه می شود. برای ثبت نام می توانید به دپارتمان مورد نظر رفته و اقدام به ثبت نام در دوره ی مورد نظر نمایید.

بازار کار و درآمد طراح دکوراسیون داخلی

آموزش حرفه ای دکوراسیون داخلی

بازار کار دکوراسیون داخلی در ایران در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است. چهار سبک محبوب در بازار دکوراسیون داخلی ایران عبارتند از: سبک مدرن، سبک کلاسیک، سبک مینیمالیسم و سبک یونان باستان. حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در منازل، شرکت ها، اداره ها در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بازار کار بهتری پیش روی طراحان داخلی قرار دارد. البته با توجه به رقابت شدید در این شغل، افرادی که دانش، تخصص، مهارت و تجربه لازم و کافی را دارند می توانند در این بازار کار موفق شده و درآمد خوبی کسب کنند.

درآمد طراح دکوراسیون داخلی همانند سایر کسب و کارها، کاملاً وابسته به خود شخص است. برای مثال هرچقدر که شما سابقه کار بالاتر، مهارت ارتباط با مشتری بهتر و مهارت ‌های شغلی بیشتری داشته باشید، درآمد شما افزایش خواهد یافت و مشتریان بیشتری هم خواهید داشت. از دیگر مزایای این رشته خود اشتغالی است. به این صورت که فرد خودش می ‌تواند یک دفتر کار با چند کارمند افتتاح کرده و با تبلیغات صحیح، مشتری خود را جذب نماید و اگر هم سرمایه اولیه‌ ای ندارد می ‌تواند به صورت فریلنسر پروژه بگیرد و انجام دهد. در واقع می خواهیم بگوییم که هر چقدر فرد در این کار حرفه ای تر باشد از کسب درآمد بیشتری نیز برخوردار می شود. برای حرفه ای شدن در این زمینه نیز نیاز به یک آموزش اصولی و مناسب می باشد. بنابراین انتخاب روشی مناسب برای یادگیری درآینده کاری شما بسیار تاثیر گذار است.

برای شرکت در دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید

شماره های تماس: 66939772 – 66933439

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی