زبان سی شارپ جزء پرطرفدارترین زبان های روز دنیا می باشد. بسیاری از افراد مبتدی در برنامه نویسی، زبان برنامه نویسی سی شارپ را انتخاب می کنند چراکه یادگیری این زبان برای افراد تازه کار نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی بسیار ساده تر است.  در واقع به زبان ساده تر سی شارپ یکی از زبان های برنامه نویسی است که بر پایه ساختار زبان C و برای برنامه نویسی در محیط Net. طراحی شده است.

ما در این مقاله به صورت کامل می خواهیم در مورد زبان سی شارپ توضیحاتی رو ارائه بدیم که بعد خواندن این مقاله می توانید یک انتخاب هوشمندانه و منطقی داشته باشید، با ما همراه باشید.

زبان برنامه نویسی سی شارپ

زبان برنامه نویسی سی شارپ در سال 2000 میلادی توسط شرکت مایکروسافت ساخته شد و بعداً در سال 2003 به عنوان یک زبان برنامه نویسی استاندارد بین المللی تصویب شد. این زبان با قدرت و درعین حال سطح بالایی خود توانسته توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کند. در واقع زبان برنامه نویسی سی شارپ بر پایه سادگی، مدرن بودن، همه منظوره و شیء گرا بودن ساخته شده است. شیء گرا بودن زبان برنامه نویسی سی شارپ به ما این امکان را می دهد که برنامه های قابل نگهداری ماژولار و کد های قابل استفاده مجدد را ایجاد نماییم. این یکی از بزرگترین مزایای C# نسبت به C++ محسوب می شود.

از دیگر مزایای سی شارپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجموعه Garbage خودکار
 • عدم بروز مشکل در صورت وجود اختلال در حافظه
 • توسعه راحت تر
 • Cross Platform
 • یکپارچگی بهتر
 • کد نویسی با خوانایی بیشتر
 • سازگاری Backward
 • پشتیبانی برنامه نویسی
 • کمبود انتخاب
 • بازار کار هالی در ایران و جهان
 • استفاده گسترده
 • برای تولید برنامه هایی کارآمد قابل استفاده است
 • قابل استفاده و کامپایل بر روی انواع کامپیوتر
 • و…

آموزش سی شارپ به زبان ساده

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش برنامه نویسی می باشد.

آیا برای یادگیری زبان برنامه نویسی سی شارپ نیاز به شرکت در کلاس های آموزشی است؟؟

پاسخ ما به این سوال بله است چرا که اگر شما بخواهید این زبان برنامه نویسی را به صورت حرفه ای انجام دهید باید در کلاس های آموزشی زبان برنامه نویسی سی شارپ شرکت کنید.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، دوره های آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ برگزار می کند تا علاقمندانی که می خواهند این زبان برنامه نویسی را به صورت حرفه ای آموزش ببیند در این کلاس ها شرکت کنند. این دوره های آموزشی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، زیر نظر اساتید برجسته کشوری برگزار خواهد شد.

هنرجویانی که در این دوره های آموزشی شرکت می کنند در پایاین دوره آموزشی از مجتمع فنی تهران مدک دو زبانه و معتبر دریافت خواهند کرد. بنابراین شما عزیزان می توانید با اطمینان خاطر و به راحتی در کلاس های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت کنید و برنامه نویسی سی شارپ را به صورت حرفه ای انجام دهید.

آموزش سی شارپ به زبان ساده

از سی شارپ در چه مواردی استفاده می شود؟؟

از زبان برنامه نویسی سی شارپ می توان برای ساخت برنامه های تحت ویندوز، تحت وب، وب سرویس ها، برنامه های موبایل و بازی ها استفاده کرد. سی شارپ از کتابخانه کلاس Net. که شامل مجموعه بزرگی از اجزاء از قبل ساخته شده است، استفاده می کند. این اجزاء به ساخت هر چه سریع تر برنامه ها کمک می کنند. در واقع با این زبان قدرتمند و شیء گرا می توان برنامه هایی با قابلیت مدیریت بیشتر و درک آسان ایجاد کرد، ساختار این زبان نسبت به زبان های دیگر بسیار آسان و قابل فهم است.

و در آخر باید بگوییم که سی شارپ زبانی کاربردی و پایان ناپذیر است چرا که نسخه های جدید آن نیز هر چند وقت یک بار توسط مایکروسافت ارائه می شود و دارای قابلیت های جدیدی است و اگر بخواهیم درباره رنکینگ و رتبه آن در دنیا صحبت کنیم می توانیم این طور بگوییم که سی شارپ از دیدگاه های مختلف چهارمین و در برخی پنجمین زبان کاربردی، قدرتمند و محبوب دنیا محسوب می شود.

شما عزیزان برای شرکت در دوره های آموزشی برنامه نویسی سی شارپ در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، می توایند بر روی گزینه ثبت نام کلیلک کرده و در این دوره ها شرکت نمایید.

درباره بازارکار برنامه نویسی اندروید بیشتر بدانید!