آشنایی با شغل طراحی دکوراسیون داخلی

اگر علاقمند به آشنایی با شغل طراحی دکوراسیون داخلی هستید این مطلب را تا آخر بخوانید، چرا که بسیاری از افراد امروزه علاقمند به آموزش طراحی دکوراسیون داخلی هستند اما نمی دانند که آیا این شغل برای آن ها شغل مناسبی می باشد یا خیر. از این رو ما این مطلب رابرای شما دوستان عزیز فراهم کردیم، با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید بازار کار مهندسی معماری هم مانند سایر رشته های دیگر در کشور، تقریبا اشباع شده است. از این رو بسیاری بدنبال شاخه های تخصصی تر آن می روند. یکی از بهترین رشته های موجود، شغل طراحی دکوراسیون داخلی است که در این مطلب، به طور کامل آن را معرفی می کنیم. دکوراسیون داخلی مربوط است به هنر و علم ایجاد یک فضای داخلی که برای کاربرانش به لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آن ها را با هم به ارمغان می آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان کند. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا این که جو و حالت یک فضا را با نور پردازی و پوشش دیوارتغییر داد. طراح دکوراسیون داخلی نیز کسی است که در این شغل وظایف گوناگونی را بر عهده می ‌گیرد. مانند برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی، مدیریت پروژه‌ هایی که در دست دارد، ایجاد و تولید برخی لوازم، طراحی، بازرسی و نظارت بر پروسه و کیفیت انجام کار و همچنین ارتباط با مشتری‌ ها.

سبک های طراحی دکوراسیون داخلی

آشنایی با شغل طراحی دکوراسیون داخلی

تعیین سبک یکی از فاکتورهای مهم در طراحی “دکوراسیون داخلی” است. در طراحی دکوراسیون داخلی سبک های زیادی وجو دارد و طراح باید با توجه به کاربری فضا، امکانات موجود و سلیقه کاربران یکی از این سبک ها را انتخاب نماید. در ادامه به برخی از مشهور ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی اشاره خواهیم کرد :

  • سبک مراکشی در طراحی دکوراسیون داخلی
  • سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون داخلی
  • سبک چینی در طراحی معماری داخلی
  • سبک مصری در طراحی داخلی
  • سبک هندی در طراحی دکوراسیون داخلی
  • سبک فرانسوی در طراحی معماری داخلی
  • سبک سوئدی در طراحی داخلی
  • سبک اسپانیایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل
  • سبک انگلیسی در طراحی داخلی

آیا طراحی داخلی همان دکوراسیون داخلی است

آشنایی با شغل طراحی دکوراسیون داخلی

مردم اغلب تصور می کنند که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی یکسان هستند، اما به واقع چنین نیست. هنگامی که یک  دکوراتور داخلی رنگ دیوار را انتخاب می کند، یک طراح داخلی به جهت تغییر ساختار یک اتاق، رنگ را تغییر می دهد. دکوراتور داخلی با ظاهر و حس اتاق، با اضافه کردن وسایل جانبی از جمله پرده و فرش سر و کار دارد در حالی که یک طراح داخلی در تلاش است تا بهترین استفاده را از فضا ببرد.

در واقع طراح داخلی کسی است که عادات و افکار مردم را شناسایی کرده و فضاهای کاربردی برای آن ها خلق می ‌کند. دکوراسیون نیز مجموعه ‌ای ابزار و لوازمی است که برای زیبا تر شدن و متمایز کردن محیط خانه و هر محیط درونی در ساختمان نامیده می‌ شود. در مجموع، طراح داخلی می‌ تواند دکوری را طراحی کند، اما دکوراتور فقط وظیفه اجرا یا پیاده سازی را بر عهده دارد. دکوراتور مجری و طراح داخلی مدیر اجرایی محسوب می‌ شود.

بیشتر بخوانید: یادگیری طراحی دکوراسیون داخلی

بازار کار شغل طراحی دکوراسیون داخلی

آشنایی با شغل طراحی دکوراسیون داخلی

بازار کار دکوراسیون داخلی در ایران در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است. حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در منازل، شرکت ها، اداره ها در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بازار کار بهتری پیش روی طراحان داخلی قرار دارد. البته با توجه به رقابت شدید در این شغل، افرادی که دانش، تخصص، مهارت و تجربه لازم و کافی را دارند می توانند در این بازار کار موفق شده و درآمد خوبی کسب کنند. امروزه به لطف گسترش کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف بخش اعظم طراحی به وسیله نرم افزارهای کامپیوتری صورت می گیرد.

کافی است که مهارت طراحی و مدل سازی کامپیوتری را توسط نرم افزارهای تخصصی مانند اتوکد، رویت، تری دی مکس، راینو، فتوشاپ و… را یاد بگیرید و با داشتن تخصص نرم افزاری خود با معماران و شرکت های بزرگ وارد بازار کار شوید و فرصت های جدیدی را برای آینده کاری خود تجربه کنید. به طور کلی میزان درآمد طراح دکوراسیون داخلی به تخصص، مهارت و تجربه شما بستگی دارد. پس مهارت و تخصص خود را افزایش دهید و بازار را به سوی خود جذب کنید. میزان درآمد شما به موفقیت پروژه ‌های اولیه و رضایت مشتریانتان بستگی شدیدی دارد. هر چه در سال‌ های اولیه کیفیت و هنر خود را بهتر و بیشتر به نمایش بگذارید نتایج مالی و شغلی آن را در سال‌ های بعد لمس خواهید کرد.

دوره آموزش دکوراسیون داخلی

آشنایی با شغل طراحی دکوراسیون داخلی

همانطور که گفتیم مهارت و تخصص در شغل طراح دکوراسیون حرف اول را می زند، در واقع هر چه فرد به صورت حرفه ای تر و اصولی تر این کار را انجام دهد در این شغل نیز بیشتر پیشرفت می کند. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از بزرگترین و معتبر ترین برگزار کننده آموزش طراحی دکوراسیون داخلی در ایران می باشد.

هنرجویانی که در این دوره های آموزشی شرکت می کنند طراحی دکوراسیون داخلی را از مرحله مقدماتی تا مرحله پیشرفته آموزش می بینند. همچنین به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نیز تعلق می گیرد. عزیزانی که در این دوره ها شرکت می کنند می توانند بعد از اتمام دوره های آموزشی وارد بازار کار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

جهت شرکت در دوره های آموزش دکوراسیون داخلی بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455