درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی

درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی چقدر است و آیا این شغل بازار کار خوبی دارد یا خیر. برای دانستن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

شغل طراحی دکوراسیون در جهان یکی از شغل هایی بسیار پر طرفدار بوده که در آن هنر و خلاقیت فردی بسیار اهمیت دارد. طراحی دکوراسیون داخلی بنا بر تعریف علمی، هنر و علم ارتقا درون یک فضا و محیط به حساب می ‌آید که هدف از آن ایجاد یک محیط بر پایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ‌ای است که در آن افرادی زندگی خواهند کرد. طراح داخلی نیز به کسی گفته می ‌شود که در این مسیر وظایف تحقیق، برنامه ریزی، هماهنگی و مدیریت آن پروژه را بر عهده دارد. طراحی داخلی در اصطلاح کلی یک حرفه چند منظوره است که توسعه ذهنی، برنامه ریزی، ایجاد و تولید، بازرسی و نظارت عمومی، ارتباط با مالکان و ساخت و ساز را در خود جای داده است. از آنجایی که طراحی دکوراسیون داخلی و رشد آن موجبات توسعه جامعه و رشد معماری را در پی داشته است، اتصال این بخش با اتفاقات انقلاب صنعتی، نمود تحول عظیمی در این شغل را خبر می ‌دهد.

بیشتر بخوانید: یادگیری حرفه ای طراحی دکوراسیون داخلی

بازارکار و درآمد طراح دکوراسیون داخلی

درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی

بازار کار دکوراسیون داخلی در ایران در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است. حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در منازل، شرکت ها، اداره ها در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بازار کار بهتری پیش روی طراحان داخلی قرار دارد. البته با توجه به رقابت شدید در این شغل، افرادی که دانش، تخصص، مهارت و تجربه لازم و کافی را دارند می توانند در این بازار کار موفق شده و درآمد خوبی کسب کنند. امروزه به لطف گسترش کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف بخش اعظم طراحی به وسیله نرم افزارهای کامپیوتری صورت می گیرد.

به طور کلی میزان درآمد طراح دکوراسیون داخلی به تخصص، مهارت و تجربه شما بستگی دارد. پس مهارت و تخصص خود را افزایش دهید و بازار را به سوی خود جذب کنید. میزان درآمد شما به موفقیت پروژه ‌های اولیه و رضایت مشتریانتان بستگی شدیدی دارد. هر چه در سال‌ های اولیه کیفیت و هنر خود را بهتر و بیشتر به نمایش بگذارید نتایج مالی و شغلی آن را در سال‌ های بعد لمس خواهید کرد. طراحی دکوراسیون داخلی یکی از محبوب ‌ترین‌های مشاغل دنیا است. طراحی داخلی علاوه بر رشته شغلی محبوب یک تجارت رقابتی بزرگ در دنیا محسوب می ‌شود که حتی در بعضی کشورها از آن برای جذب توریست بهره می ‌برند. اما کلید موفقیت در آن در دستان شماست. استفاده از دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی برای یادگیری اصولی و حرفه ای این شغل است است.

تفاوت بین معمار داخلی، طراح داخلی و دکوراتور داخلی چیست

درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی

یک معمار داخلی ساماندهی فضاها را بر عهده دارد و در واقع تعیین می‌ کند که هر یک از فضاها در کدام قسمت قرار گرفته و به چه شیوه ‌ای ایجاد شود. سپس در مرحله بعد طراح داخلی با شناخت و شناسایی افکار مردم و با استفاده از آن‌ ها فضاهایی کاربردی و جذاب طراحی می کند.

اما دکوراتور تنها وظیفه دارد طرح ‌ها را اجرا نموده و در واقع مدیر اجرایی یک پروژه است. یک دکوراتور از زمانی که پروژه را بر عهده می ‌گیرد تا زمانی که آن را تحویل کار فرما یا مالک می ‌دهد، به چیزی جز اجرا کردن و انجام پروژه طبق برنامه ریزی‌ های انجام شده فکر نمی کند و صرفا اجرای یک پروژه را بر عهده دارد.

دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی

درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از برترین و معتبر ترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزشی، دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. اکثر هنرجویان این دوره ها دانشجویان معماری و هنر می باشند که برای درک بهتر معماری در این دوره ها شرکت می کنند. پس از گذراندن دوره های مقدماتی تا پیشرفته هنرجویان با انواع مصالح و مواد، متره و برآمورد، چیدمان دکوراسیون داخلی در مکان های مختلف آشنا می شوند. در پایان هنرجویان با تخصص هایی مانند اصول چیدمان، سازه های در معماری، نورپردازی، خلاقیت در طراحی، گرافیک و دیگر حرفه ها می توانند وارد بازار کار شوند.

همچنین هنرجویان در این دوره ها با انواع نرم افزارهای طراحی مانند AutoCAD و 3D Max آشنا می شوند. در پایان این دوره ها هنرجویان باید یک طراحی داخلی به عنوان پروژه نهایی ارائه دهند. پس از اتمام دوره های طراحی دکوراسیون به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران ارائه می شود. برای شرکت در دوره های طراحی دکوراسیون ابتدا باید در دوره ی مقدماتی شرکت نموده و پس از گذراندن آن می توانید به ترتیب در دوره های متوسط و پیشرفته شرکت نمایید.

جهت شرکت در دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455