فریم ورک جنگو پایتون یکی از اصلی ترین و محبوب ترین فریم ورک ها محسوب می شود که اکثر علاقمندان برنامه نویسی پایتون، از این فریم ورک برای انجام کارهای خود استفاده می کنند. جنگو یک پلتفرم سطح بالا برای برنامه نویسی وب در پایتون محسوب می شود که امکان توسعه و طراحی عملگرا از برنامه های کاربردی تحت وب را برای برنامه نویسان فراهم می کند و جنگو دارای کتابخانه ای است که به کاربران اجازه می دهد تا با کدنویسی کمتر، برنامه های کاربردی بهتری را با سرعت بیشتر تولید کنند.

فریم ورک جنگو پایتون تنها فریم ورکی است که به حساسیت ها و ضعف های جدید واکنش نشان می دهد و دارای استقامت بسیاری بالایی می باشد. جنگو از خطاهای امنیتی که در زبان PHP دیده می شود جلوگیری می کند و این فریم ورک همیشه کدهای اصلی را پنهان می کند و اطلاعات را از طریق تمپلیت ها به مرورگز ارسال می شود. کسانی که با این فریم ورک کار کرده اند بیشتر در مورد مزایای آن می دانند و کار با آن بسیار راحت می باشد.

مزیت فریم ورک جنگو پایتون

 • پشتیبانی از نگاشت مدل اشیا به مدل رابطه ای (ORM)
 • پشتیبانی از پلتفرم ها و چارچوب های مختلف توسعه وب
 • پشتیبانی چند زبانه
 • محیط توسعه
 • واسط کاربری گرافیکی (GUI)

فریم ورک جنگو پایتون

اصول طراحی جنگو

 • کدنویسی کمتر: باعث چرخه سریع توسعه نرم افزار می شود و راحت تر می توان به کدها دسترسی پیدا کرد و در صورت مشکل آن ها را برطرف کرد.
 • توسعه سریع: می توان در کوتاه ترین زمان، برنامه کاربردی را توسعه دهند و این کار را می توان با کدنویسی کمتری انجام داد.
 • طراحی بسیار تمیز: کد نویسی کمتر باعث طراحی تمیز و منظم می شود که جنگو این ویژگی را در اختیار کاربران خود داده است.
 • استقلال نسبی مولفه های مختلف این پلتفرم: تمامی عناصر و مولفه های این پلتفرم استقلال نسبی با یک دیگر دارند.
 • اصل عدم تکرار: می توان به جای این که هر کدام از ماژول های برنامه در بخش های مختلفی تکرار شوند، آن ها فقط در یک بخش نوشته شوند.

طراحی اپلیکیشن با پایتون

محیط توسعه فریم ورک جنگو

فریم ورک جنگو پایتون دارای سه بخش می باشد که محیط توسعه آن را تشخیص می دهد و این سه بخش شامل موارد زیر می باشد:

 1. نصب و راه اندازی زبان برنامه نویسی پایتون

ابتدا باید زبان برنامه نویسی پایتون را روی سیستم عامل خود راه اندازی کنید. برای انجام این کار شما باید به طور کامل به زبان برنامه نویسی پایتون تسلط داشته باشید و برای این کار می توانید در دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید.

 1. نصب و راه اندازی جنگو در پایتون

پس از راه اندازی پایتون در سیستم عامل خود، باید فریم ورک جنگو را نصب و راه اندازی کنید و گام های راه اندازی آن، بستگی به سیستم عامل های مختلف دارد و در هر سیستم عاملی متفاوت می باشد.

 1. نصب و راه اندازی یک سیستم پایگاه داده

حال باید یک پایگاه داده راه اندازی کنید و فریم ورک جنگو از موتورهای پایگاه داده مختلفی پشتیبانی می کنند که برای مثال می توان پایگاه داده MySQL، SQLite، PostgreSQL3، Oracle و … استفاده کنید.

آموزش برنامه نویسی پایتون

مطالب فقط بخش از فریم ورک جنگو پایتون می باشد و شما برای این که بتوانید در این زمینه فعالیت کنید، ابتدا باید به طور کامل به زبان برنامه نویسی پایتون تسلط داشته باشید و پس از آن می توانید کار با فریم ورک جنگو را شروع کنید. یادگیری پایتون بستگی به تلاش و کوشش شما دارد و با کمی مطالعه و کار عملی، می توانید به خوبی این زبان را یاد بگیرید.

دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون هر ساله در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب زیر نظر برترین اساتید این مجموعه و در یک محیط کاملا آموزشی با بروزترین و بهترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و شما هم می توانید در این دوره ها شرکت نمایید. این دوره ها جزء دوره های پر مخاطب این مجموعه محسوب می شود و اگر قصد شرکت در این دوره را دارید، می توانید همین حالا و از طریق سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به ثبت نام نمایید.

جهت شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی پایتون روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

مجموعه آموزش زبان سی شارپ