اگر به مهندسی شبکه علاقمند هستید و به دنبال روشی برای آموزش جامع مهندسی شبکه می گردید این مطلب را تا آخر بخوانید. چرا که می خواهیم یکی از بهترین روش های آموزش جامع و کامل این حرفه را بیان کنیم با ما همراه باشید. انتخاب یک مسیر شغلی مشخص و کسب مهارت ‌های مورد نیاز آن کار ساده‌ ای نیست و سردرگمی های خاص خود را دارد. این که از کجا و چگونه شروع کنند، آیا مسیری که طی می کنند درست است یا خیر و حتی اینکه آینده شغلیشان چگونه است همه این ها سوالاتی است که هر فردی وقتی می خواهد وارد حرفه ای شود در ذهنش مرور می کند.

یکی از مشاغلی که امروزه افراد زیادی علاقمند به کسب مهارت های آن هستند مهندسی شبکه می باشد. مهندسان شبکه بازار کار خوبی دارند و به نسبت مشاغل موجود در صنایع مختلف خطر از دست دادن موقعیت شغلی آن ‌ها را تهدید نمی‌ کند. امروزه از آن جهت که امور شبکه‌ به یکی از مهم ترین نیازهای شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک تبدیل شده ‌اند، استخدام نیروی متخصص در رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری برای شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار است و بخش زیادی از شغل های موجود در بازار کار کامپیوتر و IT را به خود اختصاص داده است. اما تبدیل شدن به یک مهندس شبکه کار ساده‌ ای نیست و باید مجموعه ‌ای از مهارت‌ ها و گواهی ‌نامه ‌های مربوطه را دریافت کنید تا بتوانید به عنوان یک مهندس شبکه در سازمانی مشغول به کار شوید.

بیشتر بخوانید: دوره آموزش مهندسی شبکه

بهترین روش آموزش مهندسی شبکه

آموزش جامع مهندسی شبکه

خیلی از علاقمندان مهندسی شبکه در شروع کار، راهشان را با آزمون و خطا پیدا می کنند که این مورد باعث می شود زمان زیادی را از دست دهند و در طول مسیر سر در گم شوند. در واقع می خواهیم بگوییم که انتخاب روش مناسب برای یادگیری در روند پیشرفت و موفقیت فرد بسیار تاثیر گذار است به صورتی که انتخاب روشی نا مناسب و غیر اصولی باعث می شود انگیزه فرد کاهش یافته و حتی منجر به شکست وی در این زمینه خواهد شد. یکی از بهترین روش های یادگیری مهندسی شبکه شرکت در دوره های آموزشی در این زمینه می باشد. شرکت در دوره های آموزشی مزایای زیادی دارد و باعث می شود و فرد بدون هیچ سردرگمی و انحراف از مسیر اصلی به طور کامل مهندسی شبکه را آموزش ببیند. در ادامه مطلب توضیحاتی درباره مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب خواهیم داد. از مزایای شرکت در دوره های آموزش مهندسی شبکه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • وجود اساتیدی که در زمینه مربوطه ماهر و متخصص هستند
 • امکان استفاده از راهنمایی ها و همینطور تجربیات اساتید
 • یادگیری حرفه ای و اصولی
 • بیان نکاتی طلایی مهندسی شبکه
 • تمرین مداوم و رفع اشکال هنرجویان
 • حضور در جو و محیط آموزشی که به خودی خود باعث می شود فرد علاقمند به یادگیری شود
 • جلوگیری از انحراف مسیر فرد در یادگیری و صرفه جویی در زمان
 • و…

دوره آموزش مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران

آموزش جامع مهندسی شبکه

مجتمع فنی تهران با بیش از چهل سال سابقه درخشان آموزشی و برخورداری از لابراتورهای مجهز و تجهیزات روز دنیا اقدام به برگزاری دوره های آموزش مهندسی شبکه کاملا عملی و کاربردی می نماید. دوره آموزش +A (مهندسی شبکه) در یک دوره 51 ساعته در روزه های مشخص برگزار می گردد که هنرجویان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به تقویم آموزشی این مجموعه مراجعه نمایند.

برای شرکت در این دوره نیاز به گذراندن هیچ دوره دیگری به عنوان پیش نیاز نمی باشد اما هنرجویان باید به مفاهیم اولیه کامپیوتر و اصول کار با آن را بلد باشند. پس از آن که هنرجویان دوره های آموزش +A را با موفقیت پشت سر گذاشتند، از طرف مجتمع فنی تهران یک مدرک دو زبانه به آن ها ارائه می شود. شما می توانید این مدرک را به انواع شرکت های دولتی و خصوصی ارائه دهید و می توانید از آن به عنوان یک رزومه قدرتمند استفاده نمایید.

شاخه های مهندسی شبکه

آموزش جامع مهندسی شبکه

دوره های مهندسی شبکه شاخه های مختلفی دارد و هر فردی با توجه به علاقه و استعداد خود می تواند در دوره مورد نظر خود شرکت نماید.

 • دوره های Network+ و A+

ابتدایی ترین دوره برای ورود به دنیای شبکه، Network+ و A+ می باشد که در به مسائل ابتدایی و آشنایی با شبکه پرداخته می شود که پیش نیاز دوره های بالاتر می باشد.

 • دوره های سیسکو

دوره های سیسکو (Cisco) یکی از زیر شاخه های مهندسی شبکه محسوب می شود که خود آن چندین دوره مختلف و سطح بندی شده دارد. ابتدایی ترین دوره پس از دوره Network+، دوره CCNA می باشد پس از گذراندن این دوره به مراتب می توانید در دوره های سطح بالاتر مانند CCNP Route یا CCNP Switch شرکت نمایید. پس از گذراندن دوره های نام برده، می توانید در سطح بالاتر یعنی دوره CCNP T-Shoot شرکت نمایید که مدارک این دوره ها بسیار ارزشمند می باشد.

 • دوره های مایکروسافت

دوره های مایکروسافت هم دیگر دوره ای است که در شاخه مهندسی شبکه برگزار می گردد و دوره های مانند MCSE و MCSA در آن برگزار می گردد.

 • دوره میکروتیک

دیگر دوره ای که در زیر شاخه مهندسی شبکه برگزار می شود، دوره میکروتیک می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و یک دوره کاربردی می باشد. 

 • دوره لینوکس

هنرجویانی که علاقمند به یادگیری لینوکس می باشند، می توانند در دوره های آن شرکت نمایند و این دوره هم جزء زیر شاخه های مهندسی شبکه محسوب می شود. شما می توانید جهت اطلاع از سرفصل های هر کدام از دوره های فوق به سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

جهت شرکت دوره آموزش مهندسی شبکه می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455