برنامه نویسی پایتون کاربرد بسیار زیادی دارد و علاقمندان با یادگیری این زبان می توانن در حوزه های مختلفی فعالیت کنند. هنرجویان قبل از ورود به حوزه برنامه نویسی، دغدغه انتخاب زبان برنامه نویسی را دارند و برای آن ها کاربرد زبان برنامه نویسی از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربرد زبان برنامه نویسی به بازار کار آن هم بستگی دارد و دیگر موضوعی که در این زمینه وجود دارد، کسب درآمد از طریق این حرفه می باشد. کسانی که در دوره های قبل زبان برنامه نویسی پایتون را انتخاب کرده اند در حال حاضر در حوزه های مختلف آن مشغول به کار هستند و البته این موفقیت فقط به خود شما بستگی دارد که برای یادگیری این حرفه چقدر تلاش می کنید.

برنامه نویسان همیشه به دنبال زبانی هستند که برای آن ها محدودیتی نداشته باشد و برای رسیدن به هدفشان از آن استفاده کنند و همچنین آینده روشنی هم داشته باشد. زبان برنامه نویسی پایتون، یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شود که در سرتاسر جهان کاربران بسیار زیادی دارد. با داشتن اطلاعات در زمینه کاربرد برنامه نویسی پایتون می توانید بفهمید که در آینده با این زبان می توانید به موفقیت های بسیاری برسید و از این طریق می توان درآمد زایی خوبی کرد. زبان های برنامه نویسی هر کدام در زمینه های مختلفی به صورت تخصصی کاربرد دارند و برای این که به هدف خود برسید، باید زبان یادگیری مورد نظر خود را به درستی و با دقت انتخاب کنید.

به طور مثال زبان برنامه نویسی سی شارپ برای طراحی اپلیکیشن مناسب است و یا زبان php مناسب طراحی وب سایت می باشد هر چند که این دو زبان در زمینه های دیگری هم کاربرد دارند ولی به صورت تخصصی می توان از این زبان ها در حوزه های نام برده استفاده کرد. حالا در ادامه کاربرد برنامه نویسی پایتون را برای شما شرح می دهیم تا بیشتر با این زبان آشنا شوید و همچنین اگر قصد یادگیری این زبان را دارید، بتوانید تصمیم درستی در این زمینه بگیرید.

جهت شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی پایتون می توانید روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون یک زبان محبوب و کاربردی در جهان می باشد که کارایی آن در یک حوزه خلاصه نمی شود. با یادگیری برنامه نویسی پایتون می توانید در بخش های مختلفی فعالیت کنید و این بستگی به علاقه شما دارد. یکی از ویژگی های مهمی که برنامه نویسی پایتون دارد، کتابخانه آن می باشد که باعث می شود دست برنامه نویسان برای طراحی انواع برنامه ها باز باشد و این کتابخانه ها در هر نسخه توسعه داده می شود تا حرف های جدیدی برای گفتن داشته باشد.

زبان برنامه نویسی پایتون به راحتی می تواند با کدهای دیگر زبان های برنامه نویسی ادغام شود و شما می توانید یک قطعه کد با هر زبانی را به پروژه خود با پایتون اضافه کنید. همان طور که گفتیم پایتون در زمینه های مختلفی کاربرد دارد که در ادامه به صورت مختصر به آن ها می پردازیم.

  • وب و اینترنت

پایتون در طول زمان در زمینه وب و اینترنت توانایی های خود را نشان داده است و در حال حاضر در طراحی برنامه های وب از این زبان کمک گرفته می شود. پایتون چندین فریم ورک دارد و برای طراحی برنامه های وب از فریم ورک جنگو استفاده می شود.

  • طراحی اپلیکیشن

از زبان های دیگری هم برای طراحی اپلکیشن استفاده می شود و به کمک زبان برنامه نویسی پایتون هم می توانید اپلیکیشن های موبایل را طراحی کرد. برای طراحی اپلیکیشن موبایل با زبان برنامه نویسی پایتون می توانید فریم ورک kivy استفاده کرد.

  • طراحی بازی های ویدیویی

با زبان برنامه نویسی پایتون هم می توان در زمینه طراحی و توسعه بازی های ویدیویی فعالیت کرد و با رشد تکنولوژی، بازی های ویدیویی پیشرفت زیادی کرده اند و در حال حاضر دربعضی از کشورها صنعت پر درآمدی محسوب می شود.

ثبت نام در دوره آموزش برنامه نویسی پایتون

با یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون قطعا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست می آورید و برای شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون می توانید به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایید. دوره های مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب در بالاترین سطح آموزشی برگزار می شود و هنرجویان در یک محیط آرام و کاملا آموزشی با بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی، دوره مورد نظر خود را پشت سر می گذارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید و همچنین پیشنهاد می کنیم از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید.

آموزش برنامه نویسی سی شارپ از مبتدی تا پیشرفته در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب