امروزه بسیاری از افراد علاقه مند به برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن های اندروید هستند و یا ایده هایی دارند که می خواهند آن ها را در قالب نرم افزار های اندرویدی پیاده سازی کنند. اما در این راه دچار سردرگمی می شوند و از این کار دست می کشند. از این رو ما این مقاله را برای علاقمندان به آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد فراهم کردیم امیدواریم که موثر باشد.

درباره برنامه نویسی اندروید

با ظهور گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد. بر این اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب ترین و پر درآمد ترین شاخه های برنامه نویسی تبدیل شده. درواقع امروزه اندروید توانسته است بیش از 73 درصد از بازار سیستم عامل های گوشی هوشمند را در اختیار خود درآورد.

اندروید سیستم عاملی متن باز است که بر پایه هسته لینوکس توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است.

متن باز بودن اندروید به این معنا است که سورس کد اصلی آن در دسترس عموم قرار دارد یعنی برای استفاده از آن نیازی به دریافت مجوز و یا صرف هزینه نیست. همینطور متن باز بودن اندروید  باعث می شود که سورس کد اصلی آن به راحتی در اختیار کاربران و توسعه دهندگان مختلف در سرتاسر جهان قرار گیرد. وقتی می خواهید برای اندروید برنامه بسازید باید زبان های برنامه نویسی Xml و جاوا رو بلد باشید که هرچه بیشتر به این دو زبان مسلط باشید، بهتر می توانید برنامه اندروید بسازید.

زبان Xml به دلیل پیکربندی برنامه مثل شکل ظاهری صفحات، منوها، رنگ ها، متن ها و… و همینطور برای مدیریت منابع مثل تصاویر و…

پیش نیاز های فنی و غیر فنی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید

  • داشتن وقت و انگیزه
  • آشنایی با یک زبان برنامه نویسی به منظور توسعه اپلیکیشن های اندروید
  • آشنایی با زبان انگلیسی، الگوریتم و ریاضیات
  • آشنایی مقدماتی به منظور کار با کامپیوتر و اینترنت
  • فراگیری مفاهیم مربوط به کد نویسی شیء گرا

آیا می دانید بهترین روش یادگیری برنامه نویسی اندروید شرکت در دوره های آموزشی می باشد!

دوره های آموزش زبان برنامه نویسی اندروید

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد را برای علاقمندان برگزار می کند. همانطور که میدانید بهترین راه پرادختن به آموزش برنامه نویسی شرکت در دوره های آموزشی حضوری می باشد. کلاس های حضوری به شما کمک خواهند کرد تا به صورت حرفه ای برنامه نویسی (که در اینجا برنامه نویسی مدنظر ما اندروید می باشد) را آموزش ببینید.

فضای رقابتی کلاس های حضوری باعث می شوند تا بهتر کدزنی را یادبگیرید. همچنین درصورت بوجود آمدن مشکلی در لحظه می توانید راه حل آن را دریابید.  حضور استاد به عنوان یک متخصص زبان برنامه نویسی، به مسیر پیشرفت شما سرعت خواهد بخشید.

آموزش برنامه نویسی اندروید صفر تا صد

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب به دو شکل متفاوت دوره های آموزشی برگزار می کند:

  1. دوره آموزش مبتدی
  2. دوره آموزش پیشرفته

اگر به تازگی با زبان برنامه نویسی اندروید آشنا شده اید پیشنهاد می کنیم ابتدا در دوره مبتدی شرکت نمایید و سپس در دوره پیشرفته ثبت نام کنید. قابل ذکر است که پس از پایان برگزاری دوره به هنرجویان شرکت کننده، مدرک دو زبانه ی مجتمع فنی تهران اعطا خواهد شد.

توجه فرمایید اگر به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به نام نویسی در دوره های آموزشی کنید از تخفیفات ویژه ای برخوردار خواهید شد. جهت شرکت در دوره های آموزشی می توانید برروی لینک ثبت نام کلیک فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.

با خصوصیات زبان برنامه نویسی پایتون آشنا شوید!