آموزش نرم افزار 3d max از مبتدی تا پیشرفته

برای آموزش نرم افزار 3d max از مبتدی تا پیشرفته می توانید در دوره های آموزش نرم افزار 3d max در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت کنید. این دوره ها به صورت تخصصی و حرفه ای برگزار می شود و هدف ازبرگزاری آن افزایش دانش آموختگانی حرفه ای برای بازار کار می باشد. اساتیدی که در دوره آموزش نرم افزار 3d max به هنرجویان تدریس می کنند در این زمینه بسیار ماهر و با تجربه می باشند که این نکته بسیار برای هنرجویان حائز اهمیت است.

هنرجویان برای شرکت در این دوره ها به هیچ پیش نیازی، نیاز ندارند و می توانند به عنوان یک فرد مبتدی در دوره های آموزش نرم افزار 3d max حضور پیدا کنند. در این دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تمام نکات اصولی و طلایی کار با 3d max به هنرجویان آموزش داده می شود به عبارتی می توان گفت که هنرجویان فوت و فن کار با نرم افزار 3d max را آموزش خواهند دید. بعد از اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه تعلق خواهد گرفت. در ادامه توضیحاتی درباره 3d max خواهیم داد با ما همراه باشید.

3d max چیست

آموزش نرم افزار 3d max از مبتدی تا پیشرفته

3d max یک نرم ‌افزار مدلینگ، انیمیشن و رندر است که برای طراحی ویژوال و بازی ساخته شده است. این برنامه جزو محصولات نرم‌ افزاری سرگرمی و رسانه ‌ای‌ است که توسط شرکت Autodesk ارائه شده است. شما می ‌توانید با استفاده از این نرم افزار، ابزارهای کاربردی آن و خلاقیت خود طرح ‌های سه بعدی ایجاد کنید. این نرم افزار ابتدا برای سیستم‌ های MS-DOS عرضه شد و سازنده آن گری یوست بود.

این نرم افزار در اوایل دهه نود میلادی، که روزهای آغازین فعالیت شرکت اتودسک بوده، منتشر گردید. نام اولیه این نرم افزار اتودسک تری دی استودیو بوده که به مرور زمان و پس از چند بار انتشار، نام این نرم افزار طراحی حرفه‌ای به 3d max تغییر یافت. 3d max شامل قسمت‌ های کلیدی همچون مدل‌ سازی، شبیه‌ سازی فیزیکال، نورپردازی، ریگینگ، متحرک ‌سازی، رندرینگ و… است. همچنین بخشی از کلکسیون معماری، مهندسی و سازندگی اتودسک است و یکی از ابزارهای طراحی محصول و ساخت است. 

کاربرد های 3d max

آموزش نرم افزار 3d max از مبتدی تا پیشرفته

3d max توسط هنرمندان اثر بصری و حرفه ‌ای‌ های صنعت تلویزیون و فیلم و توسعه‌ دهنده‌ های بازی و طراح‌ های بازی ‌های واقعیت مجازی استفاده می ‌شود. این برنامه همچنین برای طراحی ساختمان، زیرساخت و برنامه‌ ریزی برای توسعه‌ محصول و ساخت مناسب است. علاوه بر آن 3d max به کاربران کمک می ‌کند دنیا های بزرگ بازی درست کنند، کاراکترهای پر از جزئیات تولید کنند و محیط‌ های ساختما‌ن ‌‌ها را شخصی ‌سازی کنند. با استفاده از آن می ‌توانند کاراکترها مجزا طراحی کند و صحنه ‌هایی بسازند که مردم در آن غرق شوند.

این نرم ‌افزار به آن‌ ها اجازه می ‌دهد خواص فیزیکی مایعات مانند آب، روغن و مواد مذاب را شبیه‌ سازی کنند. همچنین 3d max کنترلرهایی دارد که کاربران با آن می ‌تواند دست به ساخت، اصلاح یا به اشتراک ‌گذاری بزنند. همچنین این نرم‌ افزار خواص رندر هم دارد، چیزهایی مانند شبیه‌ سازی تنظیمات دوربین واقعی. کتابخانه ‌ای دارد که به کاربران اجازه می‌ دهد به راحتی برای محتوای سه ‌بعدی جستجو کنند. 3d max همچنین ویژگی ‌هایی دارد که برای مدلینگ سه ‌بعدی، بافت و افکت ‌ها مناسب می‌ باشد. با استفاده از آن کاربران می ‌توانند اشکال هندسی را به روش‌ های مختلفی درست کنند و سطوح اعمال کنند و مدل کنند.

اهمیت نرم افزار 3d max در معماری

کاربرد 3d max در ساخت انیمیشن

آموزش نرم افزار 3d max از مبتدی تا پیشرفته

نرم افزار 3d max از قدرتمند ترین نرم افزار های انیمیشن سازی است که با استفاده از آن می توان انیمیشن های کامپیوتری سه بعدی و افکت های خلاقانه، تولید کرد. از ویژگی های نرم افزار 3d max در انیمیشن سازی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دارا بودن چندین کنترلر انیمیشن
  • امکان مرتبط ساختن کاراکتر های ساخته شده با یک دیگر
  • محیط کاربری دوستانه
  • دارا بودن طرح بندی های بخش بندی شده
  • دارا بودن کیفیت تصویری بالا
  • آسان بودن کار با داده هایی با حجم بالا
  • تاکثیر اشیا به صورت پارامتری
  • خلق کاراکتر های قابل باور و بسیار نزدیک به واقعیت
  • صرفه جویی در زمان هنگام خلق کاراکتر ها و بازی ها
  • و …

برای شرکت در دوره های آموزش نرم افزار 3d max می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.