در توضیح نرم افزار Revit بهتر است بدانید که: معماری به عنوان یک حوزهٔ هنری، در اکثر مواقع به دنبال روش‌ های جدید برای طراحی و ساخت ساختمان‌ ها نی باشد.

تکنولوژی و نرم افزارهای زیادی توسط معماران استفاده می گردد تا به آنها کمک نماید فرآیند طراحی و اجرای پروژه‌ ها را بهبود دهند. نرم افزار Revit یکی از این نرم افزارها  می باشد که در طراحی و ساخت ساختمان‌ های پیچیده استفاده خواهد شد. در این مقاله، تصمی داریم تا به توضیحاتی درباره نرم افزار رویت، مزایای دریافت مدرک Revit از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب و همینطور فرصت‌ های شغلی مربوط به آن بپردازیم:

توضیحات نرم افزار Revit!

نرم افزار Revit یک نرم‌ افزار مدلسازی اطلاعات ساختمانی (BIM: Building Information Modelling) می باشد که توسط شرکت Autodesk توسعه داده خواهد شد.

این نرم افزار برای طراحی و مدلسازی ساختمان‌ ها استفاده می گردد. نرم افزار رویت به معماران و مهندسان اجازه خواهد داد تا به طور همزمان و در هماهنگی با یکدیگر به طراحی ساختمان می پردازد  و آن را به شکل سه بعدی مشاهده نمایند. از جمله ویژگی‌ های کلیدی Revit می‌ توان به قابلیت تعامل بین طراحی‌ ها، تحلیل سازه‌ ای، شبیه‌ سازی خنک کننده‌ ها و چندین ماژول دیگر اشاره نمائیم.

آیا می دانید نرم افزارهای Revit شامل چه نرم افزارهایی است؟!

مجموعه نرم افزارهای Revit شامل نرم افزارهای گوناگونی می باشد که به صورت جداگانه یا در قالب یک بسته نرم افزاری موجود می باشد. این مجموعه شامل مواردی است در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • نرم افزار Revit Architecture: برای مدلسازی ساختمان و طراحی معماری
 • نرم افزار Revit MEP: برای طراحی سیستم های مکانیکی، الکتریکی و برق
 • نرم افزار Revit Structure: برای طراحی و مدلسازی سازه های ساختمانی
 • مزایای استفاده از نرم افزار Revit در معماری

  استفاده از نرم افزار Revit در طراحی ساختمان‌ ها، به معماران این امکان را خواهد داد تا در طول فرآیند طراحی، تغییرات را به راحتی اعمال نماید و نتایج را به سرعت بررسی نمائید. این قابلیت باعث  خواهد شد تا طراحان قادر باشند تا ایده‌ های خود را آزمایش نمایند و به بهترین نتیجه برای پروژه‌ های خود برسند. این نرم افزار، به کم کردن هزینه‌ ها و کاهش زمان انجام پروژه کمک می نماید.

  کاربردهای Revit در معماری چه خواهد بود؟

 • کاربردهای Revit در معماری چه خواهد بود؟نرم افزار رویت جایگزین قدرتمند برای نرم افزارهای قدیمی در معماری است که آن ها  تنها برای طراحی و ترسیم به کار خواهد رفت. برخلاف نرم افزارهای قدیمی، Revit اجازه خواهند داد تا در یک فضای سه بعدی پیچیده کار نمائید و اطلاعات ساختمانی ، نظیر سیستم های برقی و مکانیکی، تاسیسات حرارتی و سرمایشی و مواد به کار رفته در ساختمان را به صورت اطلاعات مجتمع ثبت نمائید. کاربردهای Revit در معماری بسیار گسترده  می باشد و در قسمت زیر به برخی از این کاربردها اشاره خواهیم کرد:

  • طراحی ساختمان: نرم افزار Revit برای طراحی ساختمان استفادهمی گردد. این ابزار به مهندسان و طراحان اجازه خواهد داد تا از مدل های سه بعدی برای ایجاد طرح های ساختمانی استفاده نمایند و به راحتی اطلاعات لازم را برای ساخت یک ساختمان در حال ساخت ارائه کنند.
  • تجزیه و تحلیل دیجیتال: با استفاده از نرم افزار رویت، مهندسان و طراحان قادر خواهند بود اطلاعات مدل سازی شده را تجزیه و تحلیل نمایند. آنها قادر هستند تا عملکرد ساختمان را به صورت دقیق تر بررسی و بهینه سازی نمایند و مشکلات احتمالی را پیش از ساخت شروع تشخیص دهند.
  • مدیریت پروژه: نرم افزار Revit اطلاعات بسیار جامعی را در اختیار مدیران پروژه قرار خواهند داد. آنها می توانند تغییرات مدل ساختمان را پیگیری کرده و برنامه را تنظیم نمایند تا بقیه همکاران بتوانند در این پروژه همکاری نمایند.
  • تولید نقشه ها: با استفاده از رویت، می توانید نقشه های سازمانی و نمودارهای گوناگونی را تولید نمایند. این امکان به مهندسان کمک می نماید تا ایده های خود را به صورت دقیق به همکاران و مشتریان خود ارائه نمایند.
  • همکاری چند نفره: یکی از ویژگی های برجسته نرم افزار Revit قابلیت همکاری چند نفره آن می باشد. چندین کاربر قادر هستند تا همزمان روی یک مدل کار کرده و تغییرات را به صورت زنده در مدل دیگری مشاهده نمایند.
  • چرا مدرک Revit را از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دریافت نمائید؟

   دانشپذیران با دریافت مدرک Revit از مجتمع فنی نمایندگی انقلاب، مقادر خواهند بود تا از مزایای زیادی بهره‌ مند گردند. اولین مزیت این می باشد که مدرک Revit به آن ها اجازه خواهد داد تا به عنوان متخصصانی در طراحی ساختمان فعالیت نمایندو پروژه های خود را با کیفیت بالا طراحی نمایند. همچنین، گذراندن این دوره و دریافت مدرک Revit از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، به آنها این امکان را خواهد داد تا با قابلیت‌ های جدید این نرم افزار آشنا گردند.

  • برای مطالعه بیشتر : دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت
  •  دریافت مدرک نرم افزار Revit (رویت) و فرصت های شغلی  آن!

   استفاده از نرم‌ افزار Revit به دانشپذیران امکان را خواهد داد تا به فرصت‌ های شغلی گوناگونی دسترسی پیدا نمایند. به طور مثال، آن ها با تسلط بر این نرم‌ افزار قادرند تا به عنوان یک مدل‌ ساز سه بعدی، به طور مستقل یا در یک تیم معماری، در زمینه طراحی ساختمان و پروژه‌ های معماری گوناگونی کار نمایند. همینطور، این نرم‌ افزار به معماران این امکان  را خواهد داد تا به عنوان مهندسان معماری و مشاوران توسعه ملک، در زمینه نظارت بر پروژه‌ های ساختمانی و به کارگیری روش‌ های نوین مدل‌ سازی سه بعدی فعالیت نمایند و به بهبود کیفیت و کارایی در این حوزه کمکنمایند.

   در آخر، از آنجا که استفاده از Revit در صنعت معماری رو به افزایش می باشد، معمارانی که از این نرم افزار استفاده می نمایند، قادر خواهند بود تا با شغلی پر درآمد مواجه گردند. با توجه به این که استفاده از نرم افزار رویت به معماران این امکان را خواهد داد تا بهبود عملکرد و کم کردن هزینه‌ ها را تجربه نمایند، سازمان‌ های بزرگ و پروژه‌ های بزرگتری به دنبال اشخاصی می باشند که توانایی استفاده صحیح از این نرم افزار را دارند. ب به همین خاطر با شرکت در دوره آموزشی نرم افزار Revit در معماری و دریافت مدرک این دوره از مرکز معتبری نظیر مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، می توانید وارد بازار کار شوید و درآمد بالایی کسب نمایند.

  • سخن پایانی

   در این مقاله گفته شد که، نرم افزار رویت یک ابزار قدرتمند برای طراحی و مدل سازی ساختمان‌ های پیچیده است که باعث افزایش بهره‌وری و امکان اجرای پروژه‌ های موفق در صنعت معماری خواهد شد. با دریافت مدرک نرم افزار Revit از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب و بهره‌ بردن از مزیت‌ های آن، افراد می‌ توانند فرصت‌ های شغلی جدید و سودآوری را در صنعت معماری و دکوراسیون داخلی به دست می آورند.

   معرفی نرم افزار Revit!

   مدرک دوره رویت(Revit) مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه است. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate قادر است تا به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار خواهد گرفت.