عکاسی دیجیتال

امروزه دیجیتال دنیای عکاسی را تسخیر کرده است. عکاسی دیجیتال فرآیند عکاسی را ساده می کند. نیازی به گفتن نیست که برای مبتدیان، عکاسی دیجیتال کمی ترسناک است. دوربین های دیجیتال؛ به شما امکان می دهد عکس را کنترل کنید. و خوبی این است که؛ شما می توانید عکس را بلافاصله مشاهده کنید. مگر اینکه پارامترهای دیگری مورد نیاز باشد. آن را به راحتی انجام دهید. با کمک دوربین های دیجیتال می توانید تصاویر با کیفیتی ثبت کنید. با توجه به قدرت و کارایی آنها، راه را برای شما به عنوان یک عکاس هموار کرد.

عکاسی دیجیتال

عکاسی دیجیتال چیست؟

نوعی از عکاسی ؛که با دریافت؛ و ثبت نور روی سطوح حساس به نور حسگر الکترونیکی دوربین؛ تصاویر را ثبت می کند؛ عکاسی دیجیتال می گویند.

الگوهای نور تابش شده؛ و بازتاب شده؛ از سوژه یا اشیا؛ بر روی سطح حسگر تاثیر می گذارد؛ و عکس ثبت می شود.

 

تفاوت عکاسی دیجیتال و آنالوگ چیست؟

اگرچه هنوز هم عکاسانی در حال استفاده از عکاسی آنالوگ هستند، اما اکثر متخصصان و حرفه ای ها به عکاسی دیجیتال روی آورده اند. دلایل خوبی برای این کوچ از آنالوگ به دیجیتال وجود دارد:

دوربین های دیجیتال کیفیت تصویر واقعی و اصلی را به شما می دهند، اما دوربین های آنالوگ به دلیل تراکم پیکسل کمتر، کیفیت تصویر واقعی را نشان نمی دهند. در فرآیند عکاسی دیجیتال، می توانید با استفاده از حالت Live View دوربین های دیجیتال، یک یا دو ثانیه پس از ثبت تصویر یا حتی قبل از گرفتن عکس، تصویر گرفته شده را بر روی LCD داخلی مشاهده کنید. با این ویژگی می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تصویر را حفظ کنید یا آن را حذف کنید. این عملکرد در عکاسی آنالوگ موجود نیست. برای اطمینان از کیفیت رنگ تصاویر خود می توانید از نمایشگرهای هیستوگرام در عکاسی که توسط دوربین های دیجیتال ارائه می شود استفاده کنید. در عکاسی آنالوگ این امکان وجود ندارد.

عکاسی دیجیتال حرفه ایمزایای عکاسی دیجیتال

 

در ادامه مزایای این عکاسی را به اختصار نام می بریم.

در عکاسی دیجیتال امکان کنترل عکس وجود دارد.

ویرایش عکس ها با نرم افزار، بعد از ثبت عکس راحت است.

دوربین های دیجیتال، دارای اندازه های مختلف و به خصوص سایز جیبی هستند.

هنگام چاپ عکس امکان صرفه جویی هست و هر عکسی که دوست داشته باشید می توانید چاپ کنید.

دوربین های دیجیتال و عکاسی دیجیتال به شما امکان کنترل نور را می دهند.

معایب عکاسی دیجیتال

برای شما گران تمام می شود. از خرید دوربین دیجیتال، باتری، شارژ کارت حافظه و چاپ تصاویر. ویرایش عکاسان دیجیتال زمان بر است و تسلط و تسلط بر آن دشوار است. تصاویر دیجیتال؛ بیشتر اوقات، آنها چاپ نمی شوند. و روی سیستم و کارت حافظه ذخیره می شوند. و احتمال آسیب دیدن آنها; یا از دست دادن. فناوری و فناوری در حال تغییر هستند و فناوری امروزی ممکن است سال آینده منسوخ شود.

چند نکته مهم در عکاسی دیجیتال

  1. از قانون سه‌تایی‌ها استفاده کنید.

اگر می خواهید عکسی بگیرید که نکات جالبی داشته باشد، قانون سرانگشتی مرگ و تکنیک مورد نیاز شماست. این روش به شما کمک می کند تا با استفاده از قانون ترکیب بندی موثر عکس های چشم نوازتری بگیرید. برای استفاده از این قانون، ابتدا باید چهار خط را تصور کنید که دو خط آن به صورت افقی و دو خط دیگر به صورت عمودی قطع می شوند. اکنون 9 خانه مربع در قاب دوربین دارید! نقطه کانونی باید در مربع وسط باشد، اما خود تصویر باید خارج از خانه مرکزی و در یکی از تقاطع های خطوط فرضی عمودی و افقی ما باشد. زمانی که عکسی با استفاده از قانون تثلیث گرفته می شود، چشم ها به سمت قاب عکس منحرف می شوند و برای بیننده خوشایندتر خواهد بود. پس با این روش عکس های چشم نوازتری بگیرید.

  1. از لرزش دست اجتناب کنید.

دست دادن چیزی است که می تواند هر عکاسی را تحت تاثیر قرار دهد. نگران نباش! شما تنها کسی نیستید که هنگام عکاسی دچار لرزش دست می‌شوید، و ما اینجا هستیم تا راه‌هایی را برای خلاص شدن از شر لرزش دست به شما بگوییم: اول از همه، باید بدانید که چگونه دوربین را به درستی در دست بگیرید. برای این کار از هر دو دست استفاده کنید. یک دست را دور بدنه دوربین و دست دیگر را روی لنز دوربین قرار دهید. اگر سرعت شاتر دوربین شما، یا در واقع فشار دادن یک دکمه، خیلی کند است، کوچکترین حرکت ناخواسته دست می تواند عکس شما را به عکسی تار تبدیل کند. برای اینکه بدانید سرعت شاتر چقدر است یا مدت زمان فشار دادن دکمه دوربین برای گرفتن عکس، باید از فاصله کانونی استفاده کنید که به آن قانون دهه شصت می گویند. قانون شصت این است که شما باید عدد یک را بر فاصله کانونی لنز درج شده در دوربین تقسیم کنید. این عدد باید برابر با حداقل سرعت شاتر باشد، یعنی کمترین زمانی که برای فشار دادن دکمه شاتر طول می کشد. برای روشن شدن موضوع مثالی می زنیم: اگر فاصله کانونی لنز دوربین شما 100 میلی متر است، یعنی عدد نوشته شده روی دوربین 100 است، باید شاتر را در یک صدم ثانیه فشار دهید تا نور مناسب به دوربین برسد و تصویر توسط دست آسیب نبیند. تکان دادن. . ترفند دیگری که لرزش دست را در عکاسی دیجیتال کاهش می دهد، استفاده از مونوپاد است. مونوپاد وسیله ای اساسی است که لرزش دست را هنگام فشار دادن شاتر کاهش می دهد.

  1. از فیلتر پولارایزر یا همان فیلتر قطبنده استفاده کنید

یک فیلتر پلاریزه که فیلتر پلاریزه نیز نامیده می شود، نور مزاحم منعکس شده از اجسام صاف مانند شیشه و فلزات را فیلتر می کند. نوع پیشنهادی فیلتر پلاریزه که در عکاسی دیجیتال بهترین استفاده را دارد، نوع دایره ای آن است. این نوع فیلتر به شما کمک می کند تا انعکاس آب و همچنین فلز و شیشه را کاهش داده یا از بین ببرید. استفاده از فیلتر پلاریزه، علاوه بر کاهش نورهای حواس پرتی، به دیدن بهتر رنگ آسمان و شاخ و برگ درختان در عکس کمک می کند و در نهایت از لنز دوربین شما نیز محافظت می کند.

ما در این مجموعه آموزش هایی خاص برای طراحی دکوراسیون داخلی ، عکاسی و ارز دیجیتال نیز داریم که میتوانید با کلیک بر روی هرکدام وارد صفحه آن مطلب شوید و اطلاعاتی برای شروع کار کسب کنید .