برترین دوره‌های آموزش طراحی دوخت (آموزش نازک دوزی) در
مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

ویژگی‌های آموزش در مجتمع فنی تهران

  • اساتید مجرب و حرفه ای در طراحی دوخت (آموزش نازک دوزی)
  • آموزش عملی و پروژه محور
  • مدرک معتبر دو زبانه

طراحی و دوخت لباس یک تخصص است که هر کسی آن تخصص را ندارد و باید دوره های آموزش طراحی و دوخت لباس و یا (آموزش نازک دوزی) را ببیند. خیاطی یک علم هنریست. علم به دست آوردن اندازه ها و تناسب ها. در طول زمان روش های طراحی و دوخت لباس تغییر زیادی پیدا کرده اند و همانند همه ی رشته ها متدهای پیشرفته جای روش های سنتی را گرفته اند.

برای ساخت الگو به عنوان مهم ترین مهارت خیاطی هم روش های زیادی توسط متخصصان این رشته ابداع شده، خیلی از متدهای قدیمی تر مثل گرلاوین و متریک هنوز هم به طور نسبتا وسیع توسط طراحان و خیاط ها استفاده می شوند، ولی ترجیح هر متخصص حرفه ای به کار بردن روش های مدرن است.

طراحی و دوخت لباس طی صده های پشت سرهم همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی تغییرات زیاد و واضحی داشته و متناسب با فنون و تکنولوژی جدید، شرایط اقلیمی، اقتصادی و آداب و رسوم اجتماعی در حال پیشرفت و گسترش می باشد. رشته طراحی و دوخت یک رشته کاربردی می باشد و هدف آن طراحی لباس با مدل های مختلف با حفظ خلاقیت هنری می باشد.

درباره آموزش طراحی و دوخت (آموزش نازک دوزی)

هنرجوی این رشته در طی دوران تحصیلی با مبانی هنرهای تجسمی و اصول طراحی لباس و آناتومی بدن انسان الگو برش و دوخت لباس زنانه و کودک و تزئین اتاق خواب کودک شناخت الیاف نساجی رنگ شناسی تخصصی لباس و انواع پارچه و استانداردهای دوخت طراحی لباس با مدل های گوناگون روش تولید لباس (سری دوزی) آشنا شده و توانایی انجام دوخت پولک منجون دوزی با لباس عروس طراحی و دوخت گوناگون لباس کودک کار با انواع چرخ های خیاطی را پیدا خواهد کرد.

درحال حاضر برترین متد ساخت الگوی دستی متد مولر می باشد که نسبت به روش های قدیمی بسیار ساده تر و سریع تر است و شما به عنوان یک طراح و خیاط می توانید با محاسبات راحت در زمان کوتاهی الگویی متناسب و شکیل را طراحی کنید.

پیشرفته ترین راه خیاطی که در حال حاضر در سراسر دنیا تدریس می شود، روش مولاژ می باشد. مولاژ در واقع همان خیاطی بدون الگو است که این روزها طرفداران زیادی دارد. در این روش شما نیازی به طراحی الگو به صورت دستی ندارید و با استفاده از روش سه بعدی الگو مستقیم روی پارچه ساخته می شود.

لیست کلاس های طراحی (آموزش نازک دوزی) در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ پیش بینی استاد ظرفیت مبلغ
طراحی لباس مقدماتی 192 پنج شنبه و جمعه 14:30 - 19:30 1402/09/16 نا مشخص دارد تومان ۹,۱۰۰,۰۰۰
نازکدوزی زنانه 120 شنبه - دوشنبه 14:30 - 19:30 1402/09/13 نا مشخص دارد تومان ۷,۹۰۰,۰۰۰