آموزش طراحی و دوخت مجتمع فنی تهران

  1. آشنایی با دوره های آموزش طراحی و دوخت

  2. لیست کلاس های طراحی و دوخت در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

  3. سرفصل ها دوره های طراحی و دوخت در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

     

آموزش طراحی و دوخت

طراحی و دوخت لباس یک تخصص است که هر کسی آن تخصص را ندارد و باید دوره های آموزش طراحی و دوخت لباس را ببیند. خیاطی یک علم هنریست. علم به دست آوردن اندازه ها و تناسب ها. در طول زمان روش های طراحی و دوخت لباس تغییر زیادی پیدا کرده اند و همانند همه ی رشته ها متدهای پیشرفته جای روش های سنتی را گرفته اند.

برای ساخت الگو به عنوان مهم ترین مهارت خیاطی هم روش های زیادی توسط متخصصان این رشته ابداع شده، خیلی از متدهای قدیمی تر مثل گرلاوین و متریک هنوز هم به طور نسبتا وسیع توسط طراحان و خیاط ها استفاده می شوند، ولی ترجیح هر متخصص حرفه ای به کار بردن روش های مدرن است.

طراحی و دوخت لباس طی صده های پشت سرهم همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی تغییرات زیاد و واضحی داشته و متناسب با فنون و تکنولوژی جدید، شرایط اقلیمی، اقتصادی و آداب و رسوم اجتماعی در حال پیشرفت و گسترش می باشد. رشته طراحی و دوخت یک رشته کاربردی می باشد و هدف آن طراحی لباس با مدل های مختلف با حفظ خلاقیت هنری می باشد.

هنرجوی این رشته در طی دوران تحصیلی با مبانی هنرهای تجسمی و اصول طراحی لباس و آناتومی بدن انسان الگو برش و دوخت لباس زنانه و کودک و تزئین اتاق خواب کودک شناخت الیاف نساجی رنگ شناسی تخصصی لباس و انواع پارچه و استانداردهای دوخت طراحی لباس با مدل های گوناگون روش تولید لباس (سری دوزی) آشنا شده و توانایی انجام دوخت پولک منجون دوزی با لباس عروس طراحی و دوخت گوناگون لباس کودک کار با انواع چرخ های خیاطی را پیدا خواهد کرد.

درحال حاضر برترین متد ساخت الگوی دستی متد مولر می باشد که نسبت به روش های قدیمی بسیار ساده تر و سریع تر است و شما به عنوان یک طراح و خیاط می توانید با محاسبات راحت در زمان کوتاهی الگویی متناسب و شکیل را طراحی کنید.

پیشرفته ترین راه خیاطی که در حال حاضر در سراسر دنیا تدریس می شود، روش مولاژ می باشد. مولاژ در واقع همان خیاطی بدون الگو است که این روزها طرفداران زیادی دارد. در این روش شما نیازی به طراحی الگو به صورت دستی ندارید و با استفاده از روش سه بعدی الگو مستقیم روی پارچه ساخته می شود.

آموزش طراحی و دوخت  در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

شما هنرجوی عزیز با گذراندن مراحل مقدماتی تا پیشرفته ی آموزش طراحی و دوخت در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب به مدرن ترین روش های دوخت مسلط خواهید شد و بعد از پایان دوره معتبرترین مدرک دوز بانه ی کشور را دریافت خواهید کرد.

جهت ثبت نام در دوره آموزش دوخت و طراحی لباس می توانید از طریق سایت اقدام نمایید. همچنین می توانید به صورت حضوری در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب توسط کارشناسان ما اقدام به ثبت نام نمایید.

  • لیست کلاس های طراحی و دوخت در حال برگزاری مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب
نام دوره مدت دوره روز ساعت برگزاری تاریخ شروع استاد ظرفیت مبلغ
الگوسازی و تکنیک های دوخت مقدماتی84یکشنبه09:00-13:0099/08/11نا مشخصدارد تومان ۲,۶۶۰,۰۰۰ تومان ۲,۳۶۰,۰۰۰
الگوسازی و تکنیک های دوخت پیشرفته84شنبه - دوشنبه09:00 الی 14:0099/08/03مینا داساردارد تومان ۲,۶۶۰,۰۰۰ تومان ۲,۳۶۰,۰۰۰
طراحی لباس مقدماتی192یک شنبه - سه شنبه09:00 الی 14:0099/08/11شعله پردارد تومان ۴,۲۰۰,۰۰۰ تومان ۳,۷۸۰,۰۰۰
الگوسازی و تکنیک های دوخت پیشرفته84چهارشنبه09:00 الی 14:0099/07/23نا مشخصدارد تومان ۲,۶۶۰,۰۰۰ تومان ۲,۳۶۰,۰۰۰

[/fusion_text]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]