در حال حاضر اکثر مردم جهان از گوشی های هوشمند برای رفع نیاز های روزانه خود استفاده می کنند. با ظهور گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های اندروید بازار های بزرگ و فوق العاده ای برای کسب درآمد برنامه نویسان و توسعه دهندگان در سراسر دنیا به وجود آمد. با توجه به این موضوع افراد زیادی به یادگیری برنامه نویسی علاقمند شده اند. ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی درباره زبان برنامه نویسی اندروید و کاربرد های آن به شما عزیزان ارائه بدهیم امیدواریم که موثر واقع گردد.

اندروید چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که اندروید یک سیستم عامل متن باز و مبتنی بر لینوکس برای دستگاه های موبایل مانند گوشی های هوشمند و کامپیوتر های تبلت است. سیستم عامل اندروید وظیفه برقراری ارتباط میان سخت افزار گوشی موبایل و ما را بر عهده دارد. اندروید در واقع محبوب ترین سیستم عامل گوشی های جهان  در حال حاضر است. اولین نسخه اندروید در سال 2007  توسط شرکت گوگل منتشر شد که از امکاناتی که امروزه گوشی های اندروید را نمی توان بدون آنها تصور کرد، خبری نبود. در واقع اندروید یک سیستم عامل قدرتمند در رقابت با Apple 4GS است و از امکانات و ویژگی های زیادی از جمله ( قابلیت اتصال، پشتیبانی از رسانه، مرورگر وب، قابلیت چند لمسی، قابلیت چند وظیفه ای،قابلیت چند زبانی، Wi-Fi مستقیم و… ) پشتیبانی می کند.

زبان برنامه نویسی اندروید

امروزه بسیاری از افراد به دنبال یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید هستند اما نمی دانند از جا و چگونه شروع کنند. برای رفع سردرگمی و آموزش حرفه ای این  زبان برنامه نویسی با ما همراه باشید.

در واقع برنامه نویسی به معنی نوشتن کدها و دستوراتی است که به سخت افزار بی جان، جان می دهد. وقتی برای سیستم عامل اندروید، نرم افزار یا اپلیکیشن می سازید در واقع دارید برنامه نویسی اندروید می کنید. اندروید یک روش واحد و یکپارچه را برای توسعه ی اپلیکیشن های دستگاه های موبایل ارائه می کند. یعنی اینکه توسعه دهندگان فقط باید برنامه های خود را برای اندروید توسعه دهند و برنامه های آن ها باید بتواند بر روی دستگاه های مختلف دارای اندروید اجرا شود. سوال بسیاری از افراد این است که آیا برنامه نویسی اندروید سخت است؟ باید بگوییم که اگربرای هر کاری و هر آموزشی از راه و روش مناسبی استفاده کنیم هیچ کاری سخت نخواهد بود.

اگر قصد دارید به آموزش برنامه نویسی بپردازید و در اولین گام در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید شرکت کنید. پیشنهاد می کنیم سری به دوره های مجتمع فنی تهران بزنید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب با همکاری اساتید برجسته کشوری دوره های آموزشی در این زمینه برگزار می کند که علاقمندان به زبان برنامه نویسی اندروید می توانند در این دوره های ثبت نام نمایند.

سرفصل دوره آموزش برنامه نویسی پایتون مطالعه فرمایید.

نگاهی دقیق تر به کاربرد زبان اندروید

راه اندازی و توسعه اپلیکیشن های تحت سیستم عامل اندروید مهم ترین کاربرد برنامه نویسان و متخصصان از زبان برنامه نویسی اندروید می باشد. اگر موبایل شما دارای سیستم عامل اندروید باشد خواهید دید که به چه اندازه زبان android در راه اندازی این App ها تاثیرگذار است.

مارکت اپلیکیشن های اندرویدی در جهان را Google play و در ایران کافه بازار تشکیل می دهند، با سرچی ساده در این مارکت ها درمیابیم که اکنون بیشتر اپلیکیشن های موجود در بازار با زبان برنامه نویسی اندروید راه اندازی شده ویا توسعه می یابند.

اگر شما نگران هستید که با ورود به این حرفه و یادگیری زبان اندروید از داشتن شغل مناسب بازبمانید. توصیه می کنیم ابتدا برروی نحوه یادگیری خود تمرکز کنید. شما با داشتن تخصص در این زمینه قطعاً شغل آینده داری را برای خود انتخاب کرده اید که می توان به واسطه آن کسب درآمد خوبی بدست آورد.

زبان برنامه نویسی اندروید چه کاربردی دارد

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کاربرد برنامه نویسی اندروید را مطالعه فرمایید.

ثبت نام در دوره های مجتمع فنی تهران

برای شرکت در دوره های مجتمع فنی تهران (نمایندگی انقلاب) می توانید از طریق لینک ثبت نام اقدام فرمایید. مجموعه نمایندگی انقلاب بهترین امکانات خود را برای برگزاری دوره های آموزشی در نظر خواهد گرفت تا به خصوص در وضعیت حال حاضر کشور (شیوع ویروس کووید-19) هنرجویان به راحتی در کلاس های آموزشی حاضر شوند.

قابل توجه هنرجویان عزیزدر پایان برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی اندروید به هنرجویان حاضر در این دوره ها مدرک دو زبانه ی مجتمع فنی تهران اعطا خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شمار تلفن های   تماس حاصل فرمایید.