کاربرد مدرک ICDL چیست

شاید برای بسیاری از افراد این سوال شده باشد که کاربرد مدرک ICDL چیست و چرا امروزه افراد زیادی اقدام به شرکت در دوره های آموزش ICDL می کنند و مدرک آن را دریافت می کنند. از این رو این مقاله را برای شما عزیزان آماده کردیم تا به طور کامل درباره این مهارت هفتگانه و مدرک آن توضیحاتی بیان کنیم، با ما همراه باشید.

در همین ابتدا و قبل از هر چیز باید بدانید که مدرک ICDL معتبرترین مدرک شناخته‌ شده جهانی است که به کارفرمایان اعلام می کند، فرد دارای این مدرک توانایی انجام بسیاری کارهای کامپیوتری را داشته و می تواند یک کارمند و همکار مناسب باشد. به عبارتی دیگر ICDL برای کمک به کاربران شرکتی و خانگی طراحی شده است و به کارفرمایان اطمینان می دهد که اطلاعات و دانش دارندگان این گواهی نامه در رشته کامپیوتر، کاملا به روز است.

کاربرد مدرک ICDL

کاربرد مدرک ICDL چیست

۹ کاربرد مدرک ICDL به صورت عمومی عبارتند از:

 • از جمله مهم ترین کاربردهای مدرک ICDL این است که در تمامی سازمان ‌ها و ادارات چه در داخل کشور و چه خارج از آن قابل ‌ارائه هستند.
 • جهت استخدام و ارتقا درجه شغلی به‌ عنوان یک اهرم موفقیت.
 • گسترده ‌ترین و شناخته ‌شده ‌ترین مدرک در تمام جهان برای کاربری کامپیوتر محسوب می‌ شود.
 • از دیگر کاربرد مدرک ICDL می‌ توان به بالابردن سطح مهارت ‌ها در استفاده تخصصی از کامپیوتر خواهد شد.
 • در واقع کاربرد مدرک ICDL مانند دروازه‌ ای است که شما را به حوزه IT و کامپیوتر وارد می‌ کند و می ‌توانید اطلاعات و تحصیلات تکمیلی در این زمینه به دست آورید.
 • با گذراندن دوره ICDL و دریافت مدرک آن‌، همه افراد را به داشتن سواد کامپیوتری ملزم می‌ کند و باعث آشنایی بیشتر با فرهنگ استفاده از کامپیوتر می ‌شود.
 • از جمله کاربرد مدرک ICDL می ‌توان به رفاه اجتماعی بالاتر و آسودگی خاطر که به دلیل افزایش سطح دانش در زمینه فناوری اطلاعات و کاربردهای عمومی که ایجاد می ‌کند می ‌توان اشاره کرد.
 • افراد مهارت لازم برای استفاده از کامپیوترهای شخصی را تسلط خواهند داشت و بازدهی استفاده از کامپیوتر با افزایش بهره ‌وری آن ها در کارهایشان همراه خواهد بود.
 • از کاربرد مدرک ICDL می ‌توان به ایجاد شرایط جدید برای توانمند شدن همه‌ مردم در استفاده از کامپیوتر اشاره کرد که فارغ از سن و جنسیت در شمار جامعه‌ اطلاعاتی قرار گیرند.

آشنایی با مهارت های هفت گانه آموزش ICDL

کاربرد مدرک ICDL چیست

متقاضی دریافت گواهینامه بین المللی کاربرد کامپیوتر باید در آزمون های هفت مهارت شرکت نموده و در هر آزمون نمره قبولی را کسب نماید. این هفت مهارت عبارتند از:

 1. اطلاعات پایه درباره تکنولوژی اطلاعات (مبانی کامپیوتر) Basic Concepts Of Information Technology
 2. استفاده از رایانه و مدیریت فایلها(Windows xp (Using The Computer And Maneging Files
 3. واژه پرداز Word Processing
 4. صفحات گسترده Spread Sheets
 5. بانک اطلاعاتی (Access Data Base)
 6. ارئه مطلب (Power point ( Presentation
 7. اطلاعات و ارتباطات (Internet & Outlook Information And Communication)

بیشتر بدانید: اهمیت ICDL در ایران

دوره ICDL چیست

کاربرد مدرک ICDL چیست

دوره ICDL مطابق با استاندارهای جهانی که پیش تر توضیح داده شد توسط مراکز و موسسات آموزشی داخلی و خارجی برگزار می گردد و طی دوره، مهارت های هفتگانه کامپیوتر به کارآموزان آموزش داده می شود. بدون شک داوطلبان پس از گذراندن کلاس ICDL به طور کامل به کاربرد های عمومی کامپیوتر مسلط شده و آماده اشتغال در شرکت های مختلف خواهند بود.

هدف این دوره بالابردن سطح اطلاعاتی اقشار جامعه در زمینه علوم کامپیوتر و افزایش قابلیت استفاده کاربران از کامپیوتر می باشد. آموزش نیروی کاری آشنا با مهارت های هفتگانه کامپیوتر موجب بالا بردن بازدهی شغلی اشخاص گردیده و در نتیجه امکان سرمایه گذاری مطمئن کارفرما در حوزه IT را فراهم می نماید. برای شرکت در کلاس های ICDL مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب نیازی به گذراندن پيش نياز خاصی نیست و اين کلاس برای بسياری از دوره های آموزشی پيشرفته به عنوان پيش نياز به حساب می آید. دوره آموزشی ICDL به عنوان اولين دوره آموزشی کامپيوتر و همچنین به عنوان دوره مقدماتی و پيش نياز برای ورود به ساير دوره های کامپيوتری شناخته می شود.

دوره آموزش ICDL در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزارکننده دوره های آموزش ICDL در تهران می باشد و این دوره ها هر ساله زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود تمامی هنرجویان می توانند این دوره ها را در بالاترین سطح آموزشی با موفقیت پشت سر بگذارنند و پس از پایان دوره برای ورود به بازار کار آماده شوند.

پس از پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه از این مجموعه دریافت خواهید کرد و این گواهینامه یکی از معتبرترین مدارک آموزشی در کشور می باشد که مورد اکثر شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی داخل ایران می باشد و حتی این مدرک در خارج از ایران هم اعتبار دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

جهت شرکت دوره آموزش ICDL می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455