بسیاری از برنامه نویس های تازه کار امروزه به سراغ زبان برنامه نویسی پایتون می روند زیرا آموزش برنامه نویسی پایتون آسان و به نحوی انعطاف پذیر است. پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا تفسیر شده برای برنامه نویسی عمومی است. ساختار زبانی و دیدگاه شیء گرا در پایتون به گونه ای طراحی شده است که به برنامه نویسی امکان نوشتن کد منطقی و واضح ( بدون ابهام) را برای پروژه های کوچک و بزرگ می دهد. این زبان با قابلیت های فراوان و شگفت انگیزی که دارد تحولی در دنیای برنامه نویسی از توسعه برنامه های تحت وب تا ایجاد بازی های رایانه ای، به وجود آورده است. تعادا کلمات کلیدی پایتون کم، ساده و قابل درک  است، به همین دلیل بسیاری از برنامه نویس های تازه کار این زبان برنامه نویسی را انتخاب می کنند. زبان برنامه نویسی پایتون در سال 2019 همواره در بین 3 زبان محبوب برنامه نویسی قرار دارد.

برنامه نویسی پایتون چیست

علت محبوبیت پایتون در بین زبان های برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی پایتون روی پلتفرم های مختلفی از جمله ویندوز، مک، لینوکسف رزبری پای و… کار میکند و این موضوع باعث شده که برنامه نویسان طرفدار این زبان باشند. همچنین زبان برنامه نویسی پایتون سینتکس بسیار ساده ای دارد، سینتکس به شما اجازه می دهد یک کار را با نوشتن خط های کد کمتر نسبت به اغلب زبان های محبوب برنامه نویسی انجام دهید. این زبان روی یک سیستم Interpreter اجرا می شود یعنی کد به محض نوشتن قابلیت اجرا دارد که این باعث Prototyping بسیار سریع می شود. زبان پایتون می تواند داده های کلان big Data را مدیریت کرده و عملیات پیچیده ریاضیاتی را انجام دهد. همچنین زبان برنامه نویسی پایتون دارای کتابخانه های پشتیبان گشترده و طراحی شی گرای تمیزی است که بهره وری برنامه نویس ها را به نسبت کار با زبان هایی مانند  VB ، پرل، جاوا، C، C++ و C# دوتا ده برابر می کند، این قابلیت ها است که باعث شده پایتون به یک زبان بسیار محبوب تبدیل شود.

آینده شغلی سئو سایت
بیشتر بخوانید

ما در این مقاله سعی داریم شما را با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا کنیم و سعی میکنیم تمام مطالب مقدماتی را به شما عزیزان بگوییم، با ما همراه باشید.

برنامه نویسی پایتون چیست

آیا خصوصیات زبان برنامه نویسی پایتون میدانید؟!

آیا در کنار زبان برنامه نویسی پایتون باید زبان دیگری را بلد باشیم؟

از آنجا که زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان همه منظوره است، کاربر می تواند تقریبا برای کلیه پروژه ها از ان استفاده کند. می توان از پایتون برای ساخت وب سایت ها، توسعه واسط گرافیکی کاربر و تحلیل داده استفاده کرد بنابراین پایتون قابلیت های زبان های برنامه نویسی گوناگون را در یکجا گرد هم آورده است، به عبارت دیگر می توان از پایتون تقریبا برای همه کار استفاده کرد. نکته حائز اهمیت آن است که پایتون یک زبان تفسیری به شمار می آید بدین معنا که کد نوشته شده به این زبان در زمان اجرا واقعا به فرمت قابل خواندن برای کامپیوتر ترجمه نمی شود در حالی که اغلب زبان های برنامه نویسی این تبدیل را حتی پیش از اجرا انجام می دهند. . پس زبان برنامه نویسی پایتون می تواند تنها زبانی باشد که یک زبان برنامه نویس برای کلیه وظایف لازم در حین توسعه به آن نیاز دارد.

برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون توسط مجتمع فنی تهران.دوره های آموزش برنامه نویسی یکی از پرطرف دار ترین دوره های آموزشی می باشد.

آیا زبان برنامه نویسی پایتون معایبی هم دارد؟؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله زبان برنامه نویسی پایتون مانند سایر زبان های برنامه نویسی نیز دارای معایبی است. همانطور که گفتیم زبان برنامه نویسی پایتون دارای مزایت های بسیار زیاد و متنوعی است و برنامه نویسان این زبان را نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی به دلیل سادگی یادگیری و کد نویسی ترجیح می دهند. اما این زبان هنوز جایگاهی در برخی حوزه های پردازش کامپیوتری مانند (Enterprise Develoment shops) به دست نیاورده از این رو ممکن است پایتون قادر به حل برخی از راهکارهای  سازمانی نبوده و با محدودیت هایی همچون دشواری در استفاده از دیگر زبان ها، خطاهای زمان اجرا (Runtime Errors)، ضعف در پردازش موبایل، کاهش سرعت مواجه باشد.

طراحی دوخت لباس
بیشتر بخوانید

مجتمع فنی تهران دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون را برای شما عزیزان فراهم کرده تا بتوانید این زبان برنامه نویسی را به صورت حرفه ای آموزش ببینید. شما عزیزان برای شرکت در این دوره ها می تواند بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و در این دوره ها شرکت کنید.

با خصوصیات زبان برنامه نویسی سی شارپ آشنا شوید!