دکوراسیون داخلی چیست و برای آموزش طراحی دکوراسیون داخلی از کجا باید شروع کرد. ما در این مطلب می خواهیم به طور کامل به این موضوع بپردازیم، با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی مربوط است به هنر و علم ایجاد یک فضای داخلی که برای کاربرانش به لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آن ها را با هم به ارمغان می آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان کند. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا این که جو و حالت یک فضا را با نور پردازی و پوشش دیوار تغییر داد. دکوراسیون داخلی مانند هنرهای دیگر، دارای سبک و سیاق و اصولی است که براساس سلیقه‌ ها و نیازهای هر دوره، دست خوش تغییر می ‌شوند. معماری داخلی در واقع همان خلق فضاست، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را نیز داشته باشد. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را ایجاد می ‌کند که معرف هویت، نیاز، درک و خواسته ‌های طرف مقابلش است.

تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی چیست

مردم اغلب تصور می کنند که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی یکسان هستند، اما به واقع چنین نیست. هنگامی که یک  دکوراتور داخلی رنگ دیوار را انتخاب می کند، یک طراح داخلی به جهت تغییر ساختار یک اتاق، رنگ را تغییر می دهد. دکوراتور داخلی با ظاهر و حس اتاق، با اضافه کردن وسایل جانبی از جمله پرده و فرش سر و کار دارد در حالی که یک طراح داخلی در تلاش است تا بهترین استفاده را از فضا ببرد. دکوراتورها اغلب به تنهایی کار می کنند و رابطه نزدیکی با معماران و پیمانکاران ساختمانی ندارند، زیرا کار آن ها زمانی شروع می شود که فعالیت معماران و پیمانکاران به اتمام رسیده است از این رو تعاملی بین آن ها وجود ندارد.

آن ها بیشتر با سازندگان مبلمان، خیاطان، پرده دوز ها، مجسمه سازان و متخصصان صنعت دیگر در ارتباط هستند. از طرف دیگر طراحان داخلی اغلب رابطه نزدیکی با معماران و پیمانکاران ساختمانی دارند و در تلاش هستند تا رضایت مشتری را به نحو احسن بدست آوردند و برای آن ها فرقی ندارد که مشتری آن مکان را اجازه کرده یا صاحب آن است یا آن مکان دفتر است یا خانه و یا حتی هتل، او سعی می کند کار خود را انجام دهد.

آموزش حرفه ای دکوراسیون داخلی

درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست

در مورد درآمد این شغل باید این نکته را به شما بازگو کنیم که میزان درآمد و دریافتی این رشته نیز به موارد زیادی وابسته است. برای مثال سابقه کار، محل کار، دفتر اختصاصی یا کارمند دفتری بودن، نمونه کارهای قبلی، محدوده شهری انجام فعالیت یا استقرار دفتر و… . با این حال این شغل جزء مشاغل پر درآمد و یا در اصطلاح خوش درآمد در ایران به حساب می ‌آید که هر چه میزان توانایی‌ ها و موارد ذکر شده در فرد افزایش یابد به نسبت بر درآمد وی نیز اثرگذار خواهد بود.

در واقع می خواهیم بگوییم که هر چقدر فرد در این کار حرفه ای تر باشد از کسب درآمد بیشتری نیز برخوردار می شود. برای حرفه ای شدن در این زمینه نیز نیاز به یک آموزش اصولی و مناسب می باشد. بنابراین انتخاب روشی مناسب برای یادگیری درآینده کاری شما بسیار تاثیر گذار است. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای علاقمندان در این راستا دوره های آموزشی را فراهم کرده است تا به راحتی و بدون هیچ سردرگمی طراحی دکوراسیون داخلی را به صورت حرفه ای آموزش ببینند. در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه خواهیم داد، همچنان با ما همراه باشید.

دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی در مجتمع فنی تهران

دکوراسیون داخلی چیست

این دوره ها در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می شود. در دوره ی مقدماتی هنرجویان با عناوینی مانند چیدمان داخلی، نقشه کشی ساختمان و نرم افزارهای طراحی مانند اتوکد آشنا می شوند. دوره مقدماتی ابتدایی ترین دوره ی آموزش طراحی دکوراسیون می باشد که طول این دوره 138 ساعت می باشد. دوره متوسط پس از دوره مقدماتی می باشد که برای شرکت در این دوره باید در دوره مقدماتی شرکت کرده باشید. طول این دوره 120 ساعت می باشد و هنرجویان در این مدت با متره و برآورد، متریال داخلی، سبک شناسی و نرم افزار Sketchup آشنا می شوند.

آخرین دوره، دوره پیشرفته می باشد که به مدت 132 ساعت برگزار می شود و در آخر هنرجویان برای فارغ التحصیلی باید یک پروژه طراحی داخلی ارائه دهند. عناوین این دوره شامل نورپزدازی و نرم افزارهای Post Production و 3D Max & V-Rey می باشد. جهت شرکت در هر کدام از دوره های فوق می توانید به وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شروع دوره ها و نوع برگزاری کلاس ها می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس: 66939772 – 66933439