بسیاری از کاربران سوالاتی با عنوان زبان برنامه نویسی اندروید چیست و به روش یادگیری آن به چه صورت می باشد، برایشان پیش آمده است که با خواندن این مطلب به سوال شما پاسخ داده می شود. زبان برنامه نویسی اندروید جزء دسته زبان برنامه نویسی موبایل محسوب می شود و اندروید یک سیستم عامل موبایل می باشد که وظیفه برقراری ارتباط میان سخت افزار گوشی موبایل و ما را بر عهده دارد.

زبان برنامه نویسی اندروید زبانی است که به کمک آن می توان اپلیکیشن های تلفن همراه هوشمند را طراحی و توسعه داد. اپلیکیشن ها بخشی از تلفن همراه هوشمند می باشد که به وسیله آن ها می توانیم کارهای روزمره خود را انجام دهیم. سیستم عامل اندروید امروزه در جهان جزء پرکاربردترین و محبوب ترین می باشد که اکثر تلفن های همراه هوشمند دارای سیستم عامل هوشمند می باشند.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی، سیستم عامل اندروید پیشرفت چشم گیری داشته است و در کنار آن اپلیکیشن های اندروید روز به روز به آن ها افزوده می شود و نیاز ما به این اپلیکیشن ها هم بیشتر شده است. با توسعه زبان برنامه نویسی اندروید می توان هر اپلیکیشنی را طراحی و توسعه داد که یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

زبان برنامه نویسی اندروید چیست

کاربرد سیستم عامل اندروید

زبان برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد؟ این سوالیست که برای بسیاری از کاربران پیش می آید و طبیعی است که قبل از یادگیری هر چیزی به دنبال کاربرد و کارایی آن باشند.

سیستم عامل اندروید بیشتر در تفلن های همراه هوشمند و اپلیکیشن های آن دیده می شود اما با پیشرفت تکنولوژی این سیستم عامل در جاهای دیگری هم کاربرد دارد. ساعت های هوشمند، نسل جدیدی از تکنولوژی می باشند که توسط چند شرکت بزرگ طراحی شده اند و آن ها هم دارای سیستم عامل اندروید می باشند.

حتی از سیستم عامل اندروید در خودروهای هوشمند هم استفاده می شود و در کنار آن این سیستم عامل در تلویزیون های هوشمند هم دیده می شود. با این تفاسیر سیستم عامل اندروید فقط مخصوص موبایل های هوشمند و اپلیکیشن ها نمی باشد و با یادگیری آن می توانید در دنیای بزرگ اندروید فعالیت نمایید.

آموزش برنامه نویسی

دلیل یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید

اندروید یک زبان برنامه نویسی توسعه یافته و محبوب در جهان می باشد که کاربران بسیاری توسط سیستم های مختلف با آن در ارتباط می باشند. اندروید در حال حاضر زبان برنامه نویسی قدرت بزرگی برای رقابت با دیگر غول های برنامه نویسی دارد. یکی از مزیت های بزرگی که اندروید دارد این است که کاربران به کمک آن می توانند نیازهای خود را رفع کنند.

به زبان ساده، اندروید یکی از زبان های برنامه نویسی پول ساز و بدون محدودیت می باشد که برنامه نویسان می توانند به راحتی ایده های خود را به واقعیت تبدیل کنند. حتما شما بر روی تلفن همراه خود چندین اپلیکیشن دارید و یا با مراجعه به گوگل پلی که منبع اصلی اپلیکیشن های اندرویدی می باشد، می توانید چندین اپلیکیشن مورد نیاز خود را نصب کنید.

هر کدام از این اپلیکیشن ها توسط شخص یا شرکت های بزرگی طراحی شده اند که هر کدام از آن ها می تواند یک منبع مالی بزرگ برای آن ها محسوب شود. بسیاری از طراحان اپلیکشین های اندرویدی، اپلیکیشن های خود را به صورت رایگان و یا پولی بر روی گوگل پلی یا کافه بازار که یک مارکت ایرانی می باشد، قرار می دهند.

جهت شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی اندروید روی ثبت نام کلیک نمایید.

چگونه برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟

سیستم عامل اندروید بر پایه زبان برنامه نویسی جاوا ساخته شده است و یک مزیت بزرگ برای کسانی که به زبان برنامه نویسی جاوا تسلط دارند می باشد چرا که به راحتی می توانند به زبان برنامه نویسی اندروید مسلط شوند. افرادی که به تازگی قصد یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید را دارند می توانند در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید شرکت نمایند.

همان طور که گفتیم، زبان برنامه نویسی اندروید همانند زبان برنامه نویسی جاوا جزء زبان های برنامه نویسی موبایل محسوب می شوند. اگر شما قصد دارید در حوزه برنامه نویسی موبایل مشغول به کار شوید می توانید یکی از دو زبان برنامه نویسی یا هر دو را آموزش ببینید.

برای این که به زبان برنامه نویسی اندروید مسلط شوید با تلاش و پشتکار داشته باشید و از هر راهی برای آموزش بشیتر در این زمینه استفاده کنید. بازارکار برنامه نویسی اندروید در ایران همانند خارج از ایرانی نمی باشد اما باز هم می توان با یادگیری این زبان در ایران کسب و کار خوبی را راه اندازی کرد.

شما می توانید برای شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایید. این مجموعه دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید را زیر نظر برترین اساتید و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می کند و شما هم می توانید در این دوره ها شرکت نمایید.

درباره زبان برنامه نویسی پایتون بیشتر بخوانید.