اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد

اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد، در این مطلب می خواهیم به این سوالات پاسخ بدهیم. اگر شما نیز علاقمند به کسب اطلاعات در این رابطه هستید و قصد دارید اقدام به آموزش اتوکد دو بعدی کنید ما را همراهی کنید.

نرم‌ افزارها بهترین، مناسب ‌ترین و بهینه ‌ترین وسیله و ابزار جایگزین برای روش‌ های سنتی مانند قلم و کاغذ هستند که امکان ارائه، ترسیم و طراحی دقیق ‌تر و با سرعت بالا تر را در اختیار کاربران قرار می‌ دهند. امروزه با توجه به رشد و توسعه همه جانبه علوم و فناوری ابزار و چگونگی طراحی و ارائه در تمامی رشته‌ های موجود در سراسر دنیا متحول شده ‌اند و از همین ‌رو است که نرم ‌افزارها دنیای جدیدی را پیش ‌روی همه هنرمندان و متخصصان رشته‌ های گوناگون قرار داده‌ است. یکی از این نرم افزارها که از بهترین نرم افزار ها می باشد، نرم افزار اتوکد می باشد. این نرم ‌افزار در ابتدا به ‌وسیله یکی از شرکت ‌های خوش ‌نام نرم‌ افزار یعنی اتودسک (Autodesk)، در سال 1982 وارد عرصه جهانی شد. تنها با گذشت زمان کوتاه 4 ساله این نرم ‌افزار به یکی از رایج‌ ترین ابزارهای معماری از آن زمان تا کنون تبدیل کرد.

نرم افزار اتوکد چیست

اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد

اتوکد (AutoCAD) نرم ‌افزاری برای ترسیم  و طراحی نقشه ‌های دقیق و حرفه ‌ای مهندسی و صنعتی می ‌باشد. این نرم‌ افزار هیجان ‌انگیز از محصولات محبوب شرکت آمریکایی اتودسک می‌ باشد. کاربران و طرفداران برنامه اتوکد امکان استفاده از قابلیت ‌ها و محیط ‌های دو و سه بعدی را دارند. آخرین نسخه منتشر شده از نرم افزار نسخه‌ مربوط به سال  ۲۰۲۰می باشد. قابل ذکر است که این نرم افزار از یک الگوی جالب برای نام‌ گذاری این نرم افزار استفاده می‌ نماید که هر نسخه از نام نسخه سال بعد استفاده می ‌نماید. برای مثال ورژن سال  ۲۰۱۹ در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.

همانطور که گفتیم نرم افزار اتوکد در دو محیط دو بعدی و سه بعدی کار مورد استفاده قرار می گیرد اما کاربرد اصلی این نرم افزار برای محیط های دو بعدی می باشد و معمولاً مهندسین عمران، معماری، مکانیک و برق با آن سر و کار دارند و برای ترسیم نقشه از آن استفاده می کنند. علاوه بر مهندسین رشته های مختلف برای طراحی اجسام مختلف نیز می توان از نرم افزار اتوکد استفاده کرد.

درباره اتوکد دو بعدی

اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد

اتوکد دو بعدی مهم ترین کاربرد اتوکد را برای مهندسین دارد که بسیار کاربردی بوده و برای رسم نقشه ها و پلان های دو بعدی بسیار کاربردی است. معماران و مهندسان صنعتی از این فضا استفاده می کنند. فضای دو بعدی اتوکد یکی از محبوب ترین فضا ها برای ترسیمات نقشه است. در واقع همان طور که از نام این فضا مشخص است. برای ترسیم خطوط و نقشه هایی است که در فضای دو بعدی قرار دارند. این نقشه ها شامل پلان ها، مقطع، سایت پلان و… است که شما برای معرفی کارتان رسم می نمایید.

هم چنین این فضا توانایی کشیدن پلان های معماری شما به همراه تمامی نقشه های فاز2 و اجرایی را دارد. و همین امر سبب محبوبیت زیاد این نرم افزار شده است. به دلیل فراگیر بودن این نرم افزار در محیط های اداری و آموزشی و هم چنین سرعت بالا در ترسیم و دقت زیاد آن است که یادگیری این نرم افزار برای رشته های مهندسی و فنی یک از ملزومات می باشد. هم چنین این نرم افزار و کاربرد های مختلف آن به شما در کسب درآمد بیشتر، کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران

کاربرد نرم افزار اتوکد

اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد

از اتوکد بهره های زیادی می توان گرفت ولی این نرم افزار معمولاً برای طراحی و ترسیم نقشه های مهندسی در رشته های عمران، معماری، برق و مکانیک به کار می رود. ولی جدا از این رشته ها کسانی که با اجسام و احجام مختلف سر و کار دارند مانند نجار، کابینت کار و… می توانند از این نرم افزار استفاده کنند. استفاده از نرم افزار اتوکد علاوه بر تسریع کار باعث می شود کار انجام شده با کم ترین پرتی در متریال انجام شود، زیرا تمام ابعاد در نقشه مشخص و فیکس می شود به همین دلیل شما اشتباهی در ابعاد برش داده ندارید بنابراین هزینه کار برای شما به صرفه تر می باشد.

در واقع نرم افزار اتوکد به دليل به قابليت های کاربردي بسيار زياد  که در برگيرنده مواردی مانند قابليت ترسيم با دقت بالا، قابليت ترسيم با سرعت بالا، قابليت ترسيم اشکال و حجم های مختلف هندسی، قابليت ترسيم حجم های سه بعدی و غيره طيف وسيعی از کاربران با گرايش های تخصصی مختلف را به خود جذب کرده است.

دوره آموزش نرم افزار اتوکد دو بعدی

اتوکد دو بعدی چیست و چه کاربردی دارد

برای یادگیری اصولی و حرفه ای این نرم افزار می توانید در دوره های آموزش نرم افزار اتوکد دو بعدی مجتمع فنی تهران شرکت کنید. در این دوره ها صفر تا صد کار با این نرم افزار به هنرجویان آموزش داده می شود و سعی شده است با به کارگیری آموزش های تئوری و عملی هنرجویان را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه آموزش نرم افزار اتوکد برگزار می شود. در اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق خواهد گرفت. جهت ثبت نام در دوره آموزش اتوکد می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس گرفته تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439