ICDL شامل چه مواردی می باشد

بسیاری از افراد این سوال را دارند که ICDL شامل چه مواردی می باشد، اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده است با ما همراه شوید. در ابتدا باید بگوییم که واژه ICDL مخفف International Computer Driving Licence شامل هفت مهارت در زمینه کامپیوتر و خدمات اداری می باشد. یادگیری مهارت های هفت گانه ICDL بیانگر کفایت کاربر در مهارت های کامپیوتری است، از این رو مراکز زیادی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در این خصوص کرده اند. در واقع یادگیری ICDL نیازی حیاتی در دنیای امروز می باشد. دوره آموزش ICDL به توضیح مهارت های هفتگانه ای می پردازد که نه تنها در کسب و کار بلکه در زندگی روزمره به آن احتیاج خواهید داشت.

ICDL چیست

ICDL شامل چه مواردی می باشد

در واقع ICDL  یک گواهینامه جهانی و بین ‌المللی برای مهارت‌ های کامپیوتری است که سال ۱۹۹۵ توسط انجمن جوامع حرفه ‌ای انفورماتیک اروپا  ابداع شده. انجمن جوامع حرفه ‌ای انفورماتیک اروپا سال ۱۹۹۵ این روش ویژه را برای ارتقای سطح مهارت‌ های فناوری اطلاعات در سراسر اروپا ابداع نمود.

با شروع آموزش و برگزاری آزمون ‌های آموزشی در کشور فنلاند، گواهی‌ نامه اروپایی کاربری کامپیوتر ECDL یا (European Computer Driving License) به رسمیت شناخته شد. در سال ۱۹۹۶، این روش و گواهینامه آموزشی ابتدا در سوئد و به‌ تدریج در سراسر اروپا و در سطح بین‌ الملل نیز مطرح گردیده و امروزه با عنوان مدرک ICDL شناخته می‌ شود.

بیشتر بخوانید: آموزش ICDL در مجتمع فنی تهران

مهارت های هفت گانه دوره ICDL

ICDL شامل چه مواردی می باشد

  • مفاهیم ابتدایی در فناوری اطلاعات

در این مهارت دانشجویان مفهومی کلی از فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و سخت افزار رایانه را فرا خواهند گرفت. همچنین باید با شبکه های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه های کاربردی رایانه آشنا شوند.

  • آشنایی با مفهوم Windows، استفاده و مدیریت فایل ها

دانشجویان در این بخش می بایست امکان استفاده از رایانه و سیستم عامل را فراگیرند و بتوانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهند. همچنین لازم است کار و مدیریت  فایل های رایانه ای از جمله کپی، حذف و… را بتوانند به راحتی انجام دهند.

  • آشنایی با مفهوم واژه پردازی (مقدمه ای بر Word مایکروسافت)

داوطلبان باید مفهوم برنامه های پردازش متن از جمله (Word) را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را (ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، کار با تصاویر و…) فرا گیرند.

  • آشنایی با مفهوم صفحه گسترده ها ( مقدمه ای بر صفحات گسترده EXCEL مایکروسافت)

در این قسمت دانشجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده از جمله (Excel) را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن را ( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و…) فرا گیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمول های مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنند.

  • آشنایی با مفهوم پایگاه داده ( مقدمه ای بر Access مایکروسافت)

دانشجویان در این مهارت داوطلبان باید مفهوم پایگاه داده در رایانه را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و جوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

  • ارائه مطالب (Power Point)

 داوطلبان باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطلب رایانه به خصوص نرم افزار (Power Point) به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد اسلایدها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند. همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کنند.

  • اطلاعات و ارتباطات ( خدمات اطلاعاتی شبکه- اینترنت و پست الکترونیک)

در این بخش متقاضیان باید با مفهوم کلی اینترنت و برخی شاخص های امنیتی آشنا شوند و بتوانند که جستجوهای اینترنتی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. همچنین باید کار با صفحات اینترنتی را به طور کلی فراگیرند. در ضمن کار با پست الکترونیک تحت وب و همچنین نرم افزارهای پست الکترونیکی را نیز باید فراگیرند تا بتوانند به راحتی به ارسال و دریافت نامه های الکترونیک با پیوست و… بپردازند.

برگزاری دوره آموزش ICDL در مجتمع فنی تهران

ICDL شامل چه مواردی می باشد

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از معتبر ترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزشی، اقدام به برگزاری دوره آموزش ICDL برای علاقمندان در این زمینه کرده است. آموزش ICDL در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب هر ساله زیر نظر اساتید برجسته کشور برگزار می شود و یکی از پر مخاطب ترین و کاربردی ترین دوره های این مجموعه می باشد و این دوره ها با بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و در پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه به هنرجویان ارائه می شود و این مدرک مورد تایید تمامی شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی می باشد.

دوره آموزش نرم افزار ICDL در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب به منظور یادگیری نرم افزارهای شرکت مایکروسافت برگزار می شود و تمام نرم افزارهای Word، PowerPoint، Excel و Access به هنرجویان آموزش داده می شود. این دوره ها چندین بار در طول سال برگزار می شود، برای شرکت در دوره های آموزشی می توانید به صورت حضوری به این مجموعه مراجعه نمایید، کارشناسان ما فرم های ثبت نام را در اختیار شما قرار می دهند و یا می توانید در کم ترین زمان و به صورت آنلاین از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به ثبت نام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455

زبان برنامه نویسی سی شارپ دات نت
بیشتر بخوانید