مراحل طراحی وب سایت

طراحی وب سایت حرفه ای شامل مراحل مختلفی می باشد که بی توجهی به هریک از بخش های مختلف هر مرحله ممکن است منجر به عدم موفقیت یا کاهش کارآیی و راندمان وب سایت گردد. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره طراحی وب و مراحل طراحی وب سایت به شما عزیزان اطلاعاتی بدهیم، با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم تعریفی برای طراحی وب به زبان ساده بیان کنیم باید بگوییم که طراحی وب یعنی ایجاد ظاهر وب سایت (نرم‌ افزار تحت وب) با بهره گیری از طراحی گرافیک که معمولاً پیاده سازی آن در نرم افزارهای طراحی انجام می ‌پذیرد، و به وسیله زبان های طراحی تحت وب یعنیHTML ، CSS به فرمتی برای اجرا در مرورگر تبدیل می شود. به عبارتی دیگر می توان گفت طراحی سایت به معنای طراحی و ساخت یک وب سایت یا بهینه سازی و ری دیزاین یک سایت قدیمی در بستر اینترنت است. در حال حاضر میلیون ها سایت در سراسر جهان وجود دارند، البته هیچ کدام بیش از ۲۸ سال قدمت ندارند. در واقع اولین طراح سایت جهان آقای «تیم برنرز لی» بود که اولین وب سایت دنیا که به پروژه World Wide Web  یا همان W3 تعلق داشت را طراحی کرد. در این وب سایت هیچ گونه تصویر و گرافیک و حتی رنگ بندی به کار نرفته است. سایت هایی که بعد از آن هم طراحی شدند به همین منوال بودند تا این که مرورگر های پیشرفته تری توسط شرکت های Netscape و Microsoft روی کار آمدند که در غیاب گوگل کروم و فایرفاکس در آن سال ها رقبای اصلی مرورگرها بودند. در ادامه با روی کار آمدن زبان های جاوا اسکریپت و HTML کم کم سایت ها شکل بهتری به خود گرفتند و از گرافیک بیشتری برخوردار شدند.

دوره های آموزش طراحی وب

Table of Contents
کاربرد ICDL
بیشتر بخوانید

طراحی وب چه مراحلی دارد

مراحل طراحی وب سایت

طراحی وب یا (Web Design) شامل 4 مرحله اصلی است که عبارتند از:

طراحی وایر فریم: در مرحله اول از طراحی سایت باید با توجه به نیاز های مشتری و نوع سایت ابتدا یک نمای کلی از سایت را طراحی کرد و یک نقشه کلی از صفحات سایت و این که جایگاه و چیدمان المان ها و عناصر مختلف را تعیین کرد به این مرحله از طراحی سایت به اصطلاح طراحی وایر فریم گفته می شود.

طراحی گرافیک سایت: پس از مشخص شدن محل قرارگیری عناصر سایت، باید سایت را طراحی کنیم. در این مرحله با توجه به نوع کسب و کار اینترنتی و با استفاده از نرم افزار های مخصوص رنگ بندی و گرافیک سایت طراحی می شود.

کد نویسی و برنامه نویسی: بعد از طی شدن مراحل طراحی وایرفریم و طراحی گرافیک سایت نوبت به مرحله برنامه نویسی سایت می رسد. در مرحله برنامه نویسی سایت هم با توجه به نیاز های مشتری و مدل سایتی که قرار است طراحی شود می توان روش های مختلفی را برای بخش مدیریت سایت انجام داد. برای این منظور می توان از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده کرد یا اینکه یک فریم ورک اختصاصی از صفر برنامه نویسی کرد. تصمیم اینکه این بخش از کدام مورد استفاده شود بیشتر به بحث هزینه ها و نیاز مشتری بر می گردد که بر اساس این فاکتور ها باید تصمیم گیری کرد.

راه اندازی سایت: بعد از انجام ۳ مرحله قبل به مرحله آخر کار یعنی راه اندازی سایت در بستر جهانی اینترنت که در هر نقطه از جهان قابل دسترسی باشد. در مرحله آخر بعد از تهیه یک هاست مناسب و انتخاب یک نام دامنه مناسب سایت را پیکربندی کرده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: طراحی وب حرفه ای

چگونه می توان به صورت حرفه ای مراحل طراحی سایت را انجام داد

مراحل طراحی وب سایت

همانطور که می دانید طراحی سایت کاری مهم و تاثیر گذار در یک وب سایت است و افرادی که می خواهند وارد دنیای کار طراحی وب شوند باید به اندازه کافی دارای دانش و مهارت در این زمینه باشند تا بتوانند در این مسیر موفق شوند. در واقع می توان گفت که هر چقدر فرد در طراحی وب حرفه ای تر باشد به میزان درآمد بالاتری دست پیدا خواهد کرد. بنابراین برای انجام طراحی وب حرفه ای باید به صورت حرفه ای آموزش دیده باشید. نحوه آموزش طراحی وب بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل باید از راه و روش اصولی برای یادگیری استفاده کرد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که از دوره های آموزش طراحی وب در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب استفاده کنید. در این دوره آموزشی طراحی وب از مبتدی تا پیشرفته به هنرجویان آموزش داده می شود و بعد از اتمام دوره آموزشی یک مدرک معتبر دو زبانه بین المللی به آن ها تعلق خواهد گرفت.

آموزش حسابداری تخصصی
بیشتر بخوانید

برای شکت در دوره آموزش طراحی وب می توانید بر روی ثبت نام کلیک کنید

تلفن تماس: 66939772 – 66933439